دانستنی های جنسی

آلت تناسلی مردان + عکس و فیلم

سایز آلت تناسلی

بدنه آلت تناسلی مردان، به شکل استوانه‌ است و سه فضای دایره‌ای شکل دارد. این فضاها دارای بافت اسفنجی خاصی هستند. این بافت حفره‌های بزرگ زیادی دارد که در زمان تحریک جنسی مرد از خون انباشته می‌شوند. وقتی که آلت پر از خون می‌شود، سخت شده و به حالت افراشته در می‌آید که در زمان رابطه جنسی به آن اجازه دخول می‌دهد. پوست روی آلت کشسان و نرم است که بتواند با تغییرات اندازه آلت در زمان نعوظ منطبق شود.

اندازه آلت تناسلی مردان به طور متوسط چقدر است؟

قطعا میدانید که این روز ها یکی از عواملی که ذهن اکثر آقایون را به خود مضغول کرده است بحث اندازه و سایز آلت تناسلی می باشد. بعضی از آقایون فکر می کنند قطر آلت تناسلی شان کم است و بعضی هم بر این باورند که طول آلت تناسلی شان کم است. اما آیا این افکار درست است؟! قطعا که به این صورت نخواهد بود، بیشتر آقایان زمانی به این فکر می افتند که آلت تناسلی بزرگتری نسبت به خود ببینند که این به خودی خود کاری اشتباه است. مقایسه در این مورد کاملا غلط است و تقریبا می توان گفت 98 درصد افرادی که فکر می کنند آلتشان کوچک است، سخت در اشتباه و توهم گرایی هستن. آمار زیر پاسخگوی سوالات شما خواهد بود. با کاندوم استار در ادامه مطلب همراه باشید.

بر طبق آمار های جدید ، در دمای متوسط یک اتاق( در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد ) سایز استاندار یا متوسط آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ و تحریک کامل بین ۱۴ تا ۱۶ سانتی متر می باشد .

محیط استاندارد و متوسط آلت مردها نیز بین ۱۲ تا ۱۳ سانتی متر می باشد. البته باید این نکته رو در نظر داشت که بعضی از آقایون آلت خیلی بزرگتری از این مقدار دارند و بعضی ها هم آلت کوچک تری دارند. دقیقاً مثل طول دست که بعضی ها دستانی دراز و کشیده دارند و بعضی ها دستانی کوتاه. برای سایز آلت مردانگی هم این ماجرا صادق است. اما بطور طبیعی آلت مردانگی شما وقتی در حالت تحریک و نعوظ کامل کمتر از ۷.۶ ( هفت و شش دهم ) سانتی متر باشد ، شما با مشکل کوچک بودن آلت تناسلی درگیر خواهید بود. البته باید این رو هم ذکر کنیم که نمیشه هیچ سایز ایده آلی برای آلت تناسلی مردان در نظر گرفت ولی با این وجود اکثر مرد ها از سایز آلت تناسلی خودشون ناراضی هستند ! در یک نظر سنجی که توسط دکتر کیون ویلی ( مشاور جنسی در دانشگاه شفیلد ) صورت گرفته ، ۴۵ درصد آقایون دوست داشته اند که آلت بزرگ تری داشته باشند !

اندازه آلت تناسلیعوامل تعیین کننده اندازه آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند .رشد آلت تناسلی بین سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی شروع می شود، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیرتر است.

در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی آغاز می شود. رشد آلت تناسلی ابتد ا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد. اندازه متوسط آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی (شل) بین ۶ تا ۱۱ سانتی متر است. نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلت تناسلی شان باید یک تا دو سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

همچنین ابعاد بدن فرد، طول آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت تناسلی او کوچکتر به نظر می آید. چون توسط بافتهای بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو می رود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود. تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند. اینها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند. کوچکی واقعی اندازه آلت تناسلی مردان می تواند سبب تبعات روانی ناگوار و مشکلات عدیده در زندگی زناشویی آنها شود.

الت تناسلی و سنعلل کوچکی آلت :

 • ژنتيك
 • كمبود روي و زينك دربدن نوزاد و نوجوان
 • كمبود تستوسترون در زمان بلوغ
 • پوشيدن لباس زير تنگ
 • ضربه به اندام تناسلى

البته مثل هر بیماری دیگری، کوچکی واقعی آلت تناسلی مردان یا «کوچکی مرضی دستگاه تناسلی » تعریف علمی خاص خودش را دارد و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نیست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که، با خرید کاندوم بزرگ کننده یا حجم دهنده می توانید از شر این مشکل به راحتی خلاص شوید.ممکن است که فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد ولی این دلیلی بر وجود بیماری نیست. هر پسربچه بالای ۱سال که طول دستگاه تناسلی اش در حالت کشیده، کمتراز ۹/ ۱ سانتی متر است، باید مورد بررسی قرار گیرد.تشخیص زودرس و به موقع «کوچکی واقعی آلت تناسلی » دارای اهمیت بسیار زیادی است، چون با درمان مناسب و به موقع، این کودکان تقریبا دستگاه تناسلی طبیعی خواهند داشت. اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ رابطه مستقیم با زمان درمان دارد. هرچه درمان زودتر انجام شود، اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ نزدیکتر به میزان طبیعی خواهد بود.

روش اندازه گیری صحیح:

طول آلت تناسلی توسط سنجش اندازه نوک آلت تا محل تقاطع پوست بیضه و آلت تعیین می شود. برای تعیین قطر آلت تناسلی نیز باید از اندازه قسمت میانی آلت استفاده کرد. اندازه گیری آلت تناسلی باید در سه حالت خوابیده و نعوض و کشیده انجام شود تا بتوانید یک اندازه گیری صحیح و دقیق انجام دهید.

برای درمان «کوچکی واقعی آلت تناسلی » ۲ راه وجود دارد؛ یکی از راههای درمان کوچکی آلت تناسلی، دارودرمانی است که معمولا تا قبل از ۱۴ سالگی موثر است و دیگری عمل جراحی است که بعد از سن بلوغ انجام می شود.

اورولوژیست‌ها باور دارند تنها مردانی که اندازه آلت تناسلی مردان آنها در حالت طبیعی کمتر از ۴ سانتی‌متر و در حالت نعوظ کمتر از ۷٫۶ سانتی‌متر می‌باشد باید برای درمان فیزیکی خود اقدام کنند، در غیر اینصورت نگرانی آنها درباره سایز آلت تناسلی‌شان باید توسط یک رواندرمانگر بهبود بیابد، زیرا این نگرانی ناشی از خطای شناختی آنها می‌باشد.

همچنین طی یک مطالعه علمی در مجله بین المللی ارولوژی بریتانیا، پژوهش گران به این نتیجه رسیدند که اکثریت زنان، در حدود ۸۵ درصد، نسبت به طول و قطر آلت تناسلی همسر خود راضی بوده اند، این در حالی بود که مردان آنها نسبت به اندازه آلت تناسلی خود مطمئن نبودند.

درمان کوچکی آلت تناسلی

یک دیدگاه اشتباه عمومی در رابطه با اندازه آلت تناسلی این است که آلت تناسلی بزرگتر باشد، رضایت زنان بیشتر است. اصلا به این صورت نیست و این موضوع به این صورت نخواهد بود،زیرا زنان در طول رابطه جنسی و هنگام آمیزش برای رسیدن به ارگاسم نیازی به دخول عمیق تر و بیشتر آلت تناسلی آقایان در واژن خود ندارند؛ زیرا در همان ابتدای واژن نقاط حساس و تحریک کننده وجود دارد و ارگاسم خانم ها از طریق آن نقاط مانند نقطه جی صورت می گیرد.

البته قطعا می دانید وقتی دختری ازدواج می کند و قصد دارد برای اولین بار از آمیزش مهبلی لذت ببرد ، احتمالا هر آلتی برای او بزرگ و مرعوب کننده (نسبتا ترسناک) خواهد بود . اگر یک زن به درخواست شوهرش و یا میل خودش دوست داشت که آمیزش مقعدی داشته باشد ، ممکن است تصمیم او به طور مستقیم بستگی به اندازه ی آلت شوهرش ربط داشته باشد . اگر او بخواهد شوهرش را با دهان تحریک کند ، ممکن است یک آلت کوچک را ترجیح بدهد ، برای این که با آلت بزرگ به خوبی نمی تواند این کار را بکند.

برخی از خانم ها بر این باورند که کاری که طول یک آلت انجام می دهد خیلی کم و یا ناچیز است در برابر کاری که قطر آن انجام می دهد.به همین دلیل کلفتی آن برای برخی زنان خیلی مهم است.

نظر ما این است که آقایان به جای این که به طول و یا قطر آلت تناسلی خود فکر کنند و یا به دنبال روشی برای بزرگ کردن بیشتر آلت تناسلی خود باشند و با فکر کردن به این موضوع وقت خود را از دست بدهند، بهتر است به تمایلات جنسی و حرف های همسر خود بیشتر توجه کرده و به نوازش ها و درک کردن عواطف همسرشان بشتر دقت کنند، زیرا این موارد آن ها را بهتر به نتیجه مطلوب شان یعنی ارگاسم بانوان خواهد رساند.

اما اگر باز هم به دنبال روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی تان هستید، روش پنیمور به عنوان یکی از معتبرترین روشهای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان در دنیا شناخته شده می باشد. این روش در حقیقت بی عارضه ترین روش افزایش سایز آلت تناسلی به حساب می آید. مشاهده ها نشان می دهد که این تمرینات را به دقت و بدون وقفه انجام دهید ،معمولاً اثر آن بعد از سه هفته تا یک ماه شروع شده و تا ۶ماه کامل می شود.

روش پنیمور چیست؟؟

روش پنیمور به عنوان یکی از معتبرترین روشهای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان در دنیا می باشد. این روش که بر پایه یکسری تمرینات مخصوص روزانه بنا شده است ، در حقیقت بی عارضه ترین روش افزایش سایز آلت تناسلی محسوب می شود. این روش سالهاست که در کشورهای آمریکایی و اروپایی استفاده می شود .تا به امروز تحقیقات مفصلی بر روی این روش انجام شده و امروزه توسط پزشکان سکسولوژیست در سراسر دنیا توصیه می شود.

اگر این روش را انتخاب کردید در این راه به عوامل خارجی که روی این موضوع تاثیر می گذارد هم توجه کنید، مطالعات نشان داده عوامل خارجی نیز می تواند در رشد و نمو آلت تناسلی آقایان نقش داشته باشد . همانطور که ذکر شد سیگار از جمله عوامل مهم با اثر منفی بر روی این روش از درمان است . متاسفانه گزارش شده است که آلودگی هوا در نواحی شهری هم همانند سیگار دارای اثر منفی می باشد. همچنین لباسهای زیر تنگ ، مایوهای شنا و لباسهای تنگ ورزشی مثل لباسهای سوارکاری هم اثر منفی دارند و برعکس ورزش ، بخصوص ورزشهای پر تحرک و پر جنب و جوش مثل دویدن ، شنا و … اثری بسیار مطلوب بر روش پنیمور دارد


پد تاخیری کدکسخرید پد تاخیری کدکس


از دیگر روش های مرتبط برای افزایش طول آلت تناسلی میتوان به تمرینات کششی اشاره کرد. این تمرینات باعث افزایش طول آلت تناسلی می شود. افرادی که می خواهند آلت تناسلی آنها بیشتر رشد طولی داشته باشد می توانند بیشتر از این تکنیک استفاده نمایند. چندین نوع تکنیک در این زمینه وجود دارد که شما می توانید یکی را انتخاب کرده و آن را انجام دهید. این تمرینات را می توانید در حالت ایستاده و یا نشسته انجام دهید که به شرح زیر می باشد. نکته مهم در مورد این تمرینات این است که حتماً آلت تناسلی شل باشد ، زیرا در غیر اینصورت آثار تمرینات ظاهر نخواهد شد.

افزایش طول و یا حجم آلت تناسلی در آقایان به عوامل زیادی بستگی دارد، که همگی ذکر شد؛ شما سعی کنید با انجام دادن تمرینات کششی و توصیه هایی که به شما شد؛ بهترین راه را انتخاب کنید.

نکته هایی در رابطه با بزرگ کردن آلت تناسلی

 • تمرینات پنیمور باید بطور مستمر و پیگیر انجام و با دقت به دستورات آن عمل شود تا حداکثر اثر را نشان دهد.
 • تمام این تمرینات باید ۵روز در هته انجام شود و ۲ روز متوالی هم استراحت کرد.
 • اثر این تمرینات ممعمولاً در مدت کمتر از یک ماه ظاهر و تا شش ماه کامل میشود.
 • بهتر است موهای اطراف آلت تناسلی را کوتاه کنید .
 • اگر درد و یا هرگونه زخم در اثر این تمرینات انجام شد ، باید بدانید زیاده روی کرده اید و باید استراحت کنید تا درد برطرف شود .
 • باید دارای ذهنی مثبت باشید تا بهترین اثر را دریافت کنید.
 • باید دقت کنیم هدف از این تمرینات بزرگ کردن آلت تناسلی می باشد و نباید در اثر زیاده روی به خود آسیب وارد کنید.

نکته: این موضوع را در نظر دشاته باشید که برخی از آقایان از این که آلت تناسلی شان کوچک می باشد مضطرب هستند، زیرا فکر می کنند کاندوم متانسب با سایز آلت تناسلی شان را هم پیدا نخواهند کرد و یا برخی از اوقات برعکس اشخاصی فکر می کنند به علت بزرگ بودن آلت تناسلی شان هیچ کاندومی نمی تواند سایز آلت تناسلی شان را پوشش دهد از این رو اغلب نا امید هستند. اما توجه داشته باشید که این موضوع به این صورت نخواهد بود زیرا هم برای آقایانی که آلت تناسلی بزرگی دارند کاندوم با سایز های لارج تولید شده است و هم برای آقایانی که آلت تناسلی کوتاه تری دارند. شما برای آشنایی بیشتر با کاندوم ها و خرید انواع کاندوم ،در انواع برند ها از سراسر ایران می توانید به سایت کاندوم استار مراجعه کنید.

تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

۱آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت تناسلی را افزایش می دهند؟

هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند.
لطفا پول خود را پس انداز کنید!

۲آیا آلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟

بله! آلت تناسلی در سنین بالا (کهنسالی) ممکن است کوچک تر شود.

همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود.

وقتی فردی چاق و سنگین وزن است، آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.

معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت تناسلی به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

۳– آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله! تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند.

با آزاد کردن رباطی (لیگامنت) که آلت تناسلی را در جای خود نگه می داردمی توان آن را تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد.

ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.

در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر.

باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.

اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی (دفورمیتی) یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

بازگشت به لیست

یک نظر در “آلت تناسلی مردان + عکس و فیلم

 1. مرتضی گفت:

  این موضوعات در کشور ما اصلا مهم نیست. در حالی که اگر از بچگی اندازه آلت رو زیر نظر داشته باشن تو مراحل مختلف می تونن اقدامات لازم رو برای افزایش سایز انجام بدن. نه اینکه صبر کنن تا طرف بعد از ازدواج بفهمه کوچیکه و تازه شروع یه سری مشکلات زناشویی. مثل نارضایتی طرفین و بخصوص زن از رابطه جنسی و …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.