دانستنی های جنسی

آمادگی برای برقراری رابطه جنسی دارید؟

چه زمان هایی انسان برای برقراری رابطه جنسی آماده است

آمادگی دستگاه تناسلی هیچ ارتباطی به آمادگی روحی شما نداشته و ندارد. دستگاه تناسلی شما بعد از مدتی استراحت و همچنین تغذیه مناسب آمادگی خود را برای فعالیت مجدد جنسی بدست می آورد ولی آمادگی روحی برای شما زمانی بدست می آید که حس شما درخواست کند.

با این وجود متاسفانه این مورد اصلاً رعایت نمی شود و زوجین به محض آمادگی در اعضای تناسلی و بدلیل فراهم بودن بستر مناسب دلیلی برای خودداری از برقراری رابطه جنسی نمی بینند و رابطه را ایجاد می کنند. سپس براحتی بعد از مدتی دچار دلزدگی جنسی خواهند شد و شور و اشتیاق خود را از دست خواهند داد.

آمادگیت رو برای رابطه جنسی داری

زیرا در این موارد درست است که شما به صورت فیزیکی ارضا شده اید اما حس جنسی شما ارضاء روحی نمی شود و شما همچنان تشنه روحی هستید. حالا در تلاشید که روحتان را سیراب کنید و به محض آمادگی مجدد دوباره رابطه برقرار می کنید ولی می بینید که اوضاع خرابتر می شود. روابط جنسی سریعاً جذابیت خود را از دست داده و شما را به دالانی از افسردگی پرتاب می کند.

شما اشکال را از همسر خود می بینید و کم کم او را فردی سربار،سرد، تکراری و خسته کننده در زندگی و روابط خود می یابید. چون نمی توانید این موضوع را بروز دهید هم سر هیچ و پوچ کارتان به مشاجره و دعوا و کش مکش می کشد. در نتیجه سرخوردگی از ازدواج به شما دست خواهد داد و در انتها زنها و مردها به خود حق می دهند که زیر آبی بروند!! چرا که همسرشان را عامل اصلی این پدیده به وجد آمده می دانند.

دلزدگی جنسی

آن دسته از زنها و مردها هم که به همسر و زندگی خود پایبند ترند مجدداً شروع به خود ارضائی می کنند. شاید برایتان سوال پیش آید که چرا دوباره خودارضایی؟! چون این مورد قبل از ازدواج بدلیل کمبود رابطه جنسی اتفاق می افتد ولی بعد از ازدواج بدلیل عدم سیرآبی روحی و برآورده نشدن کامل خواسته های طرفین به وجود می آید. و خود فرد هم دلیلش را نمی داند. فرد خود را مریض و ناتوان قلمداد کرده و فکر می کند که توان جنسی اش تحلیل رفته و با عمل خود ارضائی سعی در بردن لذت جنسی می کند زیرا بر این باور است که دیگر همسرش قادر به ارضاء روحی و جنسی وی به طور کامل نیست.

بهترین عامل برای تازه نگهداشتن طراوت جنسی در زندگی زناشویی این است که زمان را به عشق واگذار کنیم. در صورتیکه بگذارید علاقه و عشق باعث کشش در طرفین گردد روح شما سریعاً آماده می گردد. آگاه باشید و بدانید که برای 2 نفر ، رابطه جنسی باید نهایت میزان ابراز علاقه به یکدیگر باشد به طوری که هر کدام از طرفین از این موضوع مطلع شوند و نه به عنوان وظیفه زناشویی و یا عامل ارضاء جسمی دیده شود.

شما باید از رابطه جنسی برای پالایش روح و عشقتان به طرف مقابل استفاده کنید و نه برای خلاص شدن از یک حالت فیزیکی. رابطه جنسی یک ابزار قدرتمند در خدمت روح برای ابراز علاقه می باشد نه یک وسیله برای ایجاد زنگ تفریح…پس سعی کنید بگذارید که کشش عشقی شما را وادار به ایجاد رابطه کند و نه فشار جسمی…در اینصورت در هیچ مقطعی از زندگی مشترک تان همسرتان برای شما تکراری نخواهد شد و شما همیشه در یک آرامش روحی قرار خواهید داشت.
اما نکته مهمتر: برخی مواقع فشارها و مشکلات زندگی در خارج از خانه (چه برای زن و یا مرد) آنها را نیازمند یک رابطه عاطفی تمام عیار با جنس مخالف می کند. در این هنگام نوازش، لامسه، بوسه و… میتواند گزینه های بسیار مناسبی باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.