دانستنی های جنسی

آیا ورزش میل جنسی را کم یا زیاد می کند؟

ورزش کردن

پرسش این سوال به این صورت شاید خیلی صحیح نباشد زیرا پاسخ به این سوال مشروط به عواملی می باشد. امروزه با کم شدن میل جنسی بر اثر زندگی مدرن روبه رو هستیم، اما با این وجود هم نمی توانیم پاسخی قطعی بدهیم. تنها چیزی که کاملا مشخص است، این موضوع است که ورزش هم می تواند میل جنسی را کم کند هم می تواند آن را افزایش دهد. پس نمی توان اینگونه به این سوال پاسخ داد.

رابطه میل جنسی افراد با ورزش

میل جنسی افرادی که تمرینات ورزشی آن ها به صورت کم یا متوسط است، زیاد و بر عکس افرادی  که رویه ورزش کردن آنها طولانی است و ورزشهای سنگین انجام می دهند میل جنسی کمتری خواهند داشت ، به  این ترتیب افزایش زمان ورزش و تمرینات باعث کاهش میل جنسی در مردان می شود.

رابطه میل جنسی با ورزش

مرتب ورزش کردن در مردان مانند ویاگرا طبیعی عمل می کند، ورزش با کاهش مشکلات نعوظ در آقایان در ارتباط است. در یک تحقیق مردان میان سالی که فعالیت بسیار کمی داشتند به مدت 9 ماه وارد برنامه ورزشی منظمی با شدت بالا شدند و در کنارش فعالیت جنسی شان نیز مرتب گزارش می شد. در طی این دوره عملکرد جنسی این افراد به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد.

باید به این نکته توجه کنید که ورزش زیاد و شدید می تواند در میل جنسی و باروری مردان تاثیر بگذارد. به همین دلیل است که می گویند ورزشهای شدید و طولانی مدت می تواند باعث کاهش هورمون تستوسترون شود در نتیجه بر میل جنسی و تعداد اسپرم ها تاثیر منفی می گذارد.میزان کالری مصرفی در رابطه جنسی

میزان کالری که در فرآیند رابطه جنسی از دست داده می شود، قابل مقایسه با ورزش کردن نیست، ضمن آنکه کالری سوزی در بدن بلافاصله در آغاز فعالیت جنسی و ورزش کردن آغاز نمی شود، در واقع برای دقایق اولیه بدن  نه در ورزش کردن و نه در رابطه جنسی کالری از دست نمی دهد و بعد از چند دقیقه رویه از دست دادن کالری آغاز می شود که در فعالیت جنسی این میزان آنقدر کم است که نمی تواند تاثیری بر وزن زن یا مرد داشته باشد.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید انتخاب زمان مناسب رابطه جنسی هم خیلی اهمیت دارد که نظر ما این است که بهتر است قبل از رابطه جنسی و بعد از آن ورزش نکنید و یا اگر قصد ورزش کردن دارید از برقراری رابطه جنسی بهتر است صرفه نظر کنید.

اگر شما هم علاقه به ورزش های سنگین دارید، برای مثال پرورش اندان را به طور جدی دنبال کنید باید بدانید که نباید از تستوسترون به طور بی اصول استفاده کنید. شما باید بدانید که تستوسترون قدرت بارداری را افزایش نمی دهد و هیچ تاثیری بر روی آن نمی گذارد.اغلب اثر مصرف آن 7 روز بیشتر در بدن دوام ندارد و عوارض جانبی زیادی دارد و به هیچ وجه نباید خودسرانه تستوسترون تزریق شود،کسانی که به وفور از این دارو استفاده کرده اند, معمولا دچار عوارض جانبی آن میشوند که این عوارض غالبا پس از قطع دارو بروز می کنند. از ویژگی های این افراد می توان به بروز علائم زنانگی, ژینکوماستی, نیاز به تزریق آنتی استروژن, کاهش قدرت باروری و در نهایت عقیمی اشاره کرد.

از دیگر عوارض جانبی این دارو می توان به کم شدن تعداد اسپرم ها, کوچک شدن و به تحلیل رفتن بیضه ها و مخصوصا افزایش حالت های تهاجمی و پرخاشگری اشاره کرد.

در مجموع به نظر ما بهتر است هم خانم ها و هم آقایان از ورزش فاصله نگیرند زیرا یک زندگی جنسی خوب نیاز به جسم های سالم دارد، که شما با ورزش کردن مرتب و صحیح می توانید همواره جسمی سالم و در نتیجه زندگی زناشویی بهتری را داشته باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *