دانستنی های جنسی

ارگاسم در خواب و سوالات متداول در مورد ارضا شدن در خواب

ارگاسم در خواب

پیشتر گفته بودیم برای تجربه کردن ارگاسم همزمان، استفاده از کاندوم فضایی کمک به سزایی به شما می کند. اما در این مطلب قصد داریم در مورد ارگاسم ناخودآگاه یا ارگاسم در خواب برایتان بیشتر توضیح دهیم. ارگاسم در خواب واکنش طبیعی بدن به فرآیند ارگاسم و خشنودی جنسی شخص است و علامت بیماری خاصی نمی باشد و نیاز به پیشگیری یا درمان ندارد لیکن به منظور کاهش احتمال رخدادن ارگاسم شبانه در شرایطی که فرد تمایل به تجربه آن نیست ، برقراری رابطه جنسی توصیه میگردد.

ارگاسم در خواب موضوعی است سوال برانگیز برای اکثر زوجین که آیا انزال شبانه نشانه ی اختلال جنسی شخص می باشد یا اینکه بروز این حالت در خواب برای فرد ضرر دارد ؟ شاید حتی شما بعضی از این موارد را خودتان تجربه کرده باشید. همچنین حقایقی در مورد ارگاسم وجود دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

ارگاسم در خواب

1- ارگاسم در رویا چگونه رخ می‌دهد؟

در ساده ترین شرایط، ارگاسم در خواب زمانی است که مایعات واژن شما در طول خواب ترشح می کند و بیرون می ریزد. اندام های جنسی شما در زمان بسته بودن چشم ها بسیار حساس هستند، چون جریان خون بیشتری در آن مناطق وجود دارد پس اگر یک ارگاسم در خواب شما را بیدار می کند، این شانس برایتان وجود داشته است که به ارگاسم رسیده باشید و تا هنگام بیدار شدن تان متوجه آن نشده باشید.

2- آیا ارگاسم در خواب فقط در سن بلوغ انتخاب می افتد؟

به هیچ وجه اینگونه نیست. ارگاسم در خواب در طی دوران نوجوانی و جوانی رایج تر هستند، زیرا بدن شما از طریق برخی تغییرات هورمونی بزرگ که بلوغ جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، قرار دارد اما افراد بزرگسال هم می توانند رویاهای عاشقانه ای در سر داشته باشند، به خصوص اگر از نظر جنسی فعال باشند. همان طور که گفته شد، وقتی بزرگتر می شوید و پا به سن می گذارید، این اتفاق کمتر اتفاق می افتد ؛ این اتفاق به این دلیل است که برخلاف دوران بلوغ، سطح هورمون ها درون بدن شما خارج از کنترل نخواهد بود و به همین دلیل این اتفاق نمی افتد.

ارگاسم هر دردی را درمان میکند! >>

خوابیدن و رسیدن به ارگاسم

3- آیا ارگاسم همیشگی در خوابیدن طبیعی است؟

به عنوان یک فرد بالغ، خیلی نگران نباشید، این واقعاً غیر عادی نیست همان طور که سن ما در حال افزایش است، میزان هورمون کاهش می یابد، که بر روی فراوانی ارگاسم ها در خواب تاثیر می گذارد اما این به آن معنا نیست که شما در بزرگ سالی تجربه اش نخواهید کرد. اگر نگران این هستید که ارگاسم های در خواب زیادی دارید، با پزشک صحبت کنید تا هر گونه مسائل پزشکی را بررسی کند و به شما از نظر سلامت جسمی اطمینان خاطر دهد.

4- ارگاسم در خواب برای زنان هم اتفاق می افتد؟

جواب این سوال قطعا بله است! زیرا تفاوت جنسیتی در این امر طبیعی وجود ندارد هم زنان و هم مردان می توانند در یک خواب برانگیختگی را تجربه کنند و در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد که اغلب زنان قبل از اینکه به سن 21 سالگی برسند، اولین ارگاسم خود را در خواب تجربه کرده اند. همچنین آمار نشان می دهد 37 درصد از زنان در سنین دبیرستان حداقل یک ارگاسم در خواب را گزارش کرده اند و این شواهد و مدارک علمی نشان می دهد که ارگاسم در خواب خانم ها چیز عجیب و جدیدی نیست؛ اما با این حال باید بدانید این اتفاق برای خانم ها همیشه رخ نمی دهد.

مطلب مهمی که می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که مردان می توانند متوجه شوند که در طول تایمی که خواب بوده اند به اوج لذت جنسی رسیده اند زیرا مایع منی آن ها روی لباس یا ملافه شان، نشان دهنده این ماجرا می باشد اما برای یک زن،اینگونه نخواهد بود. حضور مایعات واژن به این معنی نیست که شما خانم ها به ارگاسم رسیده اید اما در عوض، این ترشحات می تواند به این معنی باشد که شما بدون رسیدن به ارگاسم از نظر جنسی برانگیخته شده اید.

5- آیا رویاهای جنسی تنها عامل، تجربه ارگاسم در رویا هستند؟

لزوماً خیر. رویاهای جنسی همیشه شما را در خواب نمی توانند ارضا کنند و شما همیشه با یک خواب جنسی در خواب به ارگاسم نخواهید رسید. فشار و یا حساسیت در برابر اندام های جنسی شما می تواند به ارگاسم برسد و همه چیز بستگی به این دارد که بدن شما چه چیزی را ایجاد می‌کند.

6- آیا می توانید باعث یک ارگاسم در خواب برای خودتان شوید؟

تحقیقات نشان می دهد خوابیدن در حالت رو به شکم می تواند باعث شود که شما خواب های جنسی یا شهوت کننده ای داشته باشید ؛ هرچند هنوز مشخص نیست که چرا این پیوند وجود دارد اما اگر می خواهید این نظریه را آزمایش کنید، قبل از اینکه به خواب بروید، روی شکم خود دراز بکشید.

ارگاسم برای زن چه فوایدی دارد؟ >>

7- آیا شخصی می تواند از ارگاسم در خواب جلوگیری کند؟

نه واقعاً. جواب علمی دقیقی برای این سوال وجود ندارد البته برخی از پزشکان و پژوهشگران بر این باورند که در صورتی که قبل از خواب به یک سوژه غیر از این موضوع بی اندیشید و با استفاده از محرک های بیرونی در هنگام خواب، بر روایت رویایی خود تاثیر بگذارید؛ ممکن است بتوان از این اتفاق جلوگیری کرد. اما یادتان باشد این تکنیک ها هیچ تضمینی به شما نمی دهند تا بتوانید به طور قطعی از یک ارگاسم در خواب جلوگیری کنید.

به طور کلی بهتر است که بپذیریم، بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیک و احساسات ما فرا تر از دسترسی مستقیم و سطح آگاهی است که ما بتوانیم بر روی آنها کنترل آگاهانه داشته باشیم. ولی ما به صورت غیر مستقیم، با عدم تمرکز بر روی آنچه نگران آن هستیم که رخ بدهد و تمرکز بر توانایی هایی که داریم و اعتماد به نفس، می توانیم توانایی های نا خودآگاه و به تبع آن، عملکرد های مرتبط با آن را بهبود ببخشیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.