دانستنی های جنسی

ارگاسم در زنان، انواع و نشانه های آن

ارگاسم در زنان

به طور کلی ارگاسم در زنان تنها در جنبه‌ی لذت جنسی برای آن ها خلاصه نمی شود، بلکه ارگاسم در زنان یکی از جنبه های اصلی و اساسی حفظ سلامت در بدن آن ها می باشد. اگر بخواهیم ارگاسم را به طور خلاصه و در یک عبارت توصیف کنیم باید بگوییم ارگاسم یعنی رسیدن به اوج لذت جنسی. حال چه برای مرد باشد و چه برای زن. به بیان دیگر ارگاسم یعنی بدن از لحاظ احساسی و بدنی به اوج فعالیت خود می رسد. اما ارگاسم در متون تخصصی به انقباض شدید ماهیچه ای در طی روابط جنسی گفته می شود که با تغییر علائم طبیعی بدن همراه است.

البته محققان بر این باورند که ارگاسم در مردها با ارگاسم در زنان کاملا متفاوت است. آن ها می گویند ارگاسم در مردها با یک احساس ذهنی شروع خواهد شد و این احساس به شکل عدم اجتناب از انزال شدن در ذهن شخص به وجود می آید و با به انزال رسیدن فرد این پروسه به سرانجام می رسد، اما در مقابل در خانم ها ارگاسم با منقبض شدن مجاری واژینال آغاز شده و به همراه حرکات غیر ارادی عضلانی و افزایش علائم طبیعی به سرانجام خواهد رسید.

ارگاسم در زنان

باید بدانید ارگاسم كلوتیرال و ارگاسم واژینال دو نوع اصلی ارگاسم در خانم ها به حساب می آید. همچنین ارگاسم در زنان یـک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است. جالب است بدانید به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی می تواند سرمنشا مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی باشد. از آنجایی که ارگاسم در زنان بسیار اهمیت دارد باید آقایون تلاش بیشتری را در کسب مهارت های لازم برای به ارگاسم رساندن زنان به دست آورند؛ تا در این زمینه موفق تر عمل کنند. نظریه ارگاسم واژینال که برای نخستین بار توسط زیگموند فروید بیان شد. او معتقد بود این نوع از ارگاسم پدیده ای در دوران نوجوانی و بلوغ به حساب می آید و با گذر سن و بزرگ شدن زن تبدیل به ارگاسم واژینال می شود. یعنی در واقع ارگاسم در زنان بدون تحریک كلیتوریس اتفاق می افتد.

البته این ها همه در حد یک نظریه بود و هیچ سند و مدرک محکمی نداشت اما باعث شده بود تا تاثییرات بدی را روی ذهنیت زنان بگذارد. این موضوع باعث شده بود تا بسياري از زنان هنگامی که از تماس زناشویی واژینال به مرحله ارگاسم نمی رسیدند حس نقص و كمبود بکنند و علت این مشکلات روحی نیز تاثییر شنیدن نظریه فروید بود. اما این در حالی است كه بسياري از زنان تنها میتوانند از طريق ایجاد تحریكات ناحیه كلیتوریس در موقع رابطه زناشویی به ارگاسم برسند و راه دیگری ندارند. البته این موضوع همان طور که اشاره شد نشان دهنده نقص نخواهد بود و مشکل خاصی نخواهد داشت.

ارگاسم در زنان

نکته قابل توجه در مورد ارگاسم در زنان این است که این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر از مردان بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی خانم با طرف مقابلش بستگی دارد. به همین سبب به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست با زن باشد و به علاوه برای بعضی از خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد. اما در آقایان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ارگاسم حاصل می شود.

ارگاسم در زنان طی یک روند اوج گرفتن و سپس تخلیه صورت می گیرد، این پروسه به صورتی اتفاق می افتد که نمی توان مدت زمان خاصی را برای رسیدن به ارگاسم مشخص کرد. البته میانگین مدت زمانی که طی آزمایشات و مطالعات در این باره به دست آمده است نشان می دهد که این مدت زمان از 10 تا 20 دقیقه تخمین زده می شود و در هر شخصی با شرایط خاص بدنی اش متغییر خواهد بود. از نشانه های مشهود ارگاسم نیز منقبض شدن عضلات می باشد که در همه زنان اتفاق می افتد. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد که زنان به طور کلی ارگاسم را در 20 ثانیه تجربه می کنند و بسیار برایشان مفید و آرامش بخش می باشد.

هنگامی که ارگاسم در زنان اتفاق می افتد، بدن آن ها به طور طبیعی کمی جمع می شود و ماهیچه هایشان جنب و جوش پیدا می کنند. این قانون در تمام اعضای بدن صادق است به طوری که ماهیچه های لنگنچه و مخرج با ریتم منظمی و به طور برابر انقباض پیدا می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از بزرگترین فرق خانم ها با آقایان در رابطه جنسی این است که زنان بر خلاف مردان که بعد از ارگاسم تمایل جنسی شان کم می شود برای دقایقی و نعوظ آن ها کاهش پیدا می کند، نیستند. زنان پس از ارگاسم هنگامی که وارد مرحله آرمش می شوند و انقباض ماهیچه هایشان کم می شود می توانند سریع ودوباره به مرحله تداوم لذت برگشته و آمیزش دوباره را از همان جا آغاز کنند و بار ها به ارگاسم برسند.

اگر شما هم از آن دسته از نانی هستید که به ارگاسم نمی رسید، باید بدانید اغلب زنان به اشتباه خیال ميکنند که در زمان روابط جنسی ارامش بسیار مهم هست و باید آرامش داشته باشند. ولی آن ها از این نکته بی خبر هستند که تنش هم در زمان روابط جنسی بسیار مهم و عامل رسيدن به ارگاسم است. زنان باید یاد بگیرند که تمام عضلات آن ها ساق پا ؛شکم، باسن و… دررسیدن به ارگاسم درگیر میشوند . اغلب زنان ميگويند موقع ارگاسم انقباض در لگن را حس ميکنند .

نتیجه گیری

مهم ترین نکته ای که درباره ارگاسم در زنان باید به آن توجه شود این است که، زنان تنها زمانی می توانند به ارگاسم برسند که از نظر روحی آمادگی آن را داشته باشند و مشکل یا ناراحتی قلبی و روحی رو به رو نباشند. بزرگ ترین رمز موفقیت آقایونی که همسرانشان از آن ها بسیار راضی هستند این است که آن ها می توانند شرایطی را فراهم آورند تا همسرشان در کمترین چالش روحی قرار گیرد تا بتواند در رابطه جنسی عملکرد بهتری را داشته باشد و کمترین ارتعاش روحی برای او اتفاق افتد. ارگاسم در خانم ها کلیدی طلایی برای حل هر مشکلی می باشد پس با فراهم آوردن شرایط مناسب از این کلید طلایی به خوبی استفاده کنید و زندگی شیرین تر و کم تنش تری را همواره تجربه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.