روانشناسی

ازدواج با مرد زیبا چه مقدار اهمیت دارد؟

این روز ها اگر به دور و اطراف خود خوب نگاه کنید قطعا در اطرافیان تان زوج های جوانی را می بینید که در اولین نگاه به آن ها در ذهن خود برسی می کنید که آیا این دو نفر به همدیگر می آیند یا نه! یا با خود می گویید عروس سر تر از داماد است و یا گاهی بالعکس داماد زیباتر از عروس است؛ اما سوال اصلی اینجاست که آیا ظاهر و چهره در ازدواج اهمیت دارد؟ آیا ایرادی دارد که آقا از خانم زیباتر باشد؟ اصلا زیبایی یعنی چه؟ در این مطلب از کاندوم استار قصد داریم توصیه های مهم قبل از زادواج را برای شما عزیزان بازگو کنیم تا بتوانید ازدواجی موفق، از همه نظر را تجربه کنید.

در این بخش قصد داریم قبل از اینکه به ازدواج و موضوعات پیرامون آن بپردازیم کلمه زیبایی را تفصیر کنیم. زیبایی به مجموعه‌ای از خصوصیاتی گفته می‌شود که احساس خوشایندی را در ذهن به وجود آورند و باعث جذابیت شوند. به زبان دیگر هرچه صورت یک فرد به ظاهر انسانی نزدیک‌تر باشد، زیباتر به نظر می‌رسد.

ازدواج با مرد زیبا

آیا زیبایی در ازدواج مهم است؟

روانشناسان و محقق ها با تحقیق روی روابط زوج های جوان که به تازگی با یکدیگر ازدواج کرده بودند به این نتیجه رسیده اند مردانی که چهره ای زیباتر از همسرشان دارند بیشتر احتمال دارد طی زندگی احساس نارضایتی کنند و نسبت به زندگی زناشویی شان چندان احساس خوبی نداشته باشند و حتی در مواردی احساس منفی هم داشته باشند.

تعجب نکنید در ابتدا ما هم با شنیدن این نقل قول ها تعجب کردیم و فکر کردیم این حرف ها به دلیل افکار عام مردم است اما با کمی جست وجو به این نتیجه رسیدیم که موضوع علمی است و متوجه شدیم که دانشمندان مقالات بسیار قوی در این زمینه داده اند و بر این باورند که در یک ازدواج موفق یا زن باید از مرد زیباتر باشد یا بهتر است زن و مرد از نظر زیبایی در یک حد باشند.

همان طور که در گذشته هم گفته بودیم بهترین و معتبر ترین چیزی که می تواند کمک شایانی به انسان ها بکند این است که انسان ها تاریخچه زندگی پیشینیان و گذشتگان شان را مطالعه کنند تا بتوانند از آن درس های مفیدی بگیرند.

تاریخ دراین باره در موضوع ازدواج شهادت می دهد که در زوج هایی که خانم زیباتر است، زوجین از زندگی مشترک شان به شدت راضی و خرسند هستند، همچنین تاریخ خاطرنشان کرده است که خانم ها در انتخاب همسر کمتر به ظاهر او توجه می کنند و بیشتر برایشان فاکتور های دیگری در اولویت قرار دارد؛ اما در مقابل مردها اینگونه نیستند آنها به دنبال همسری می گردند که بتوانند در او جوانی، سلامت و زیبایی را بیابند تا فرزندان​شان سالم تر و زیباتر شوند.

سال 1979 روانشناسی به نام دکتر هوک نیز ضمن تحقیقاتش متوجه شد در ازدواج هایی که خانم زیباتر از مرد است احتمال شکست کمتر است البته این به این معنا نیست که اگر مرد خوش تیپ و زیباتر از زن باشد حتما رابطه ناموفق خواهد بود اما در سال های اخیر بار دیگر دانشمندان این تحقیقات را تکرار کرده اند و نتیجه همان نتیجه قبلی بوده است.

ازدواج همسان

همسان گزینی در ازدواج

گروهی از دانشمندان انگلیسی تحقیقات خود را روی انتخاب زوج توسط افراد مختلف متمرکز کرده اند، سوال اصلی آن ها در این تحقیق آن بود که آیا اشخاص برای ازدواج به دنبال کسانی هستند که شبیه خودشان باشند؟ آن ها در این پروژه تحقیقاتی و با زیر نظر گرفتن تعداد انبوهی از جوانان و کسانی که قصد ازدواج داشتند، فهمیدند که جواب افراد به این سوال مثبت است. همه این اشخاص به دنبال افرادی شبیه خود برای ازدواج می گشتند و این دلیلی شد تا نظریه همسان گزینی در این باره به قاطعیت پذیرفته شود.

ازدواج های کوتاه

تحقیقات به طور واضح نشان داده است که در ازدواج هایی که مرد از زن زیباتر است و ظاهر بهتری دارد، دوام وجود ندارد، این موضوع کاملا منطقی است مردانی که زن زیبا می گیرند و از نظر ظاهری پایین تر از زن خود هستند، چیزی بیشتر از آنچه انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین دلیل همه تلاشش را می کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد. مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارند، ممکن است تعهد کمتری داشته باشند و این ممکن است باعث کمتر بودن عمر ازدواج آنها شود.

ازدواج با در نظر گرفتن ظاهر

چیزی که مهم است بدانید این است که برداشت خانم ها و آقایان از زیبایی کاملا متفاوت است یعنی به گفته محققان مردان زیبایی را با نیمکره راست مغز تحلیل می کنند و زنان زیبایی را با تمام مغز شان، این دلیل اصلی تفاوت در سلیقه و زیبایی بین خانم ها و آقایان را شکل داده است. نگاه زنان به مقوله زیبایی، نگاهی دقیق‌تر و جزئی تر می باشد در حالی که مردان با دیدی کلی و اجمالی به زیبایی نظر می‌کنند.

نکته ای که باید به خانم ها گوش زد کنیم این است که اگر فکر می کنید همسرتان جذاب نیست، دلیل غیر جذاب بنظر رسیدن همسرتان از دید شما، نگاه به مردان ديگر و مقایسه همسرتان با آنان است. هیچوقت همسرتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید. همیشه به حسن های همسرتان فکر کنید.با این کار خواهید دید که همسرتان آنقدر هم که فکر می کنید از زیبایی بی نصیب نیستند. چه بسیار مردانی که با داشتن قیافه و ظاهری زیبا و دلنشین با دخترانی که تنها ملاکشان ظاهر شخص مقابلشان بوده ازدواج نموده اند ولی با اخلاقی آتشین و زننده زندگی را به کام همسرانشان تلخ می کنند.

چرا ازدواج می کنیم؟ آیا ازدواج کردن اجباری است؟! >>

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.