دانستنی های جنسی

اعتماد به نفس جنسی چیست؟

اعتماد به نفس جنسی

رابطه جنسی و برقراری یک ارتباط مثبت در زندگی مشترک و در میان زوجین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اینکه افراد بتوانند یک رابطه جنسی موفقیت آمیز را برقرار کنند، باید به نیازهای یکدیگر در حین برقراری رابطه جنسی به خوبی توجه کنند و بدانند کدام کارها در زمان برقراری رابطه سبب می شود رابطه به خوبی پیش رود. این که شما از رابطه تان و بدن تان در رابطه راضی باشید بسیار پر اهمیت است و از طرفی باعث میشود تا اعتماد به نفس جنسی پیدا کنید. اماباید بدانید داشن حس آرامش و رضایت اصلا کار آسانی نخواهد بود. در حقیقت داشتن اعتماد به نفس جنسی، یعنی جرأت دادن به خود برای ملاقات با همسر و وارد شدن به یک رابطه زناشویی بدون هیچ ترسی از هیچ چیزی و به عبارت دیگر، در حقیقت اعتماد به‌ نفس جنسی یعنی اعتماد داشتن به بدن خود و پذیرفتن تصویر آن همان‌طور که هست.

داشتن رابطه

باید بدانید هر کدام از زوجین توانایی‌هایی دارند و لذتی که می توانند را در رابطه ایجاد می کنند. قطعا با این تفاصیر متوجه شده اید به کسانی که گمان می‌کنند بدنی ایده‌آل ندارند، نمی‌توان اظهار علاقه و با آنها رابطه‌ای را آغاز کرد زیرا دچار نوعی درگیری درونی می‌شوند و به مرور زمان، این درگیری باعث سستی بدنی و کاهش میل و اشتیاق جنسی شان خواهد شد.

اعتماد به نفس جنسی چیزیست که از ابتدا در میان خانم ها اغلب وجود نداشت. باید بدانید اگر زنان مطمئن باشند از نظر جنسی برای همسر خود جذاب هستند و همسرشان از صمیم قلب دوستشان دارد، اعتماد به نفس جنسی پیدا می‌کنند ولی اگر زنی احساس کند بین او و آنچه در اجتماع مد روز است؛ مانند جوانی، لاغری، عضلانی بودن و… شکاف عمیقی پیش آمده، نگاهی که به خود دارد منتقدانه‌تر می‌شود و همین امر می‌تواند اعتماد به نفس جنسی او را به کلی تخریب کند. البته اعتماد به نفس جنسی فقط مختص خانم ها نخواهد بود، این موضوع در آقایان هم صدق می کند. در واقع قدرت نعوظ، اندازه آلت تناسلی و حسی که به همسر خود منتقل می‌کنند و میزان توانایی در ارضا کردن همسر، اعتماد به نفس جنسی‌شان را بالا می‌برد.

اعتماد به نفس جنسی در زندگی

راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس جنسی:

 1- به طرف مقابل اعتماد کنید

گاهی ترس از اینکه قضاوت طرف مقابل در مورد ما چه باشد، باعث می‌شود به خصوص در اولین برخوردها، میل جنسی به شدت کاهش یابد. گاهی یک کلمه، یک نگاه یا یک تجربه بد، باعث از دست دادن اعتماد به نفس جنسی فرد می‌شود.

2- به احساسات منفی درون خود توجه نکنید

طوری رفتار کنید انگار که از هر لحاظ فوق العاده هستید، زیبایی های خود را ببینید و سعی کنید جنبه های منفی اندام خود را فراموش کنید. یادتان باشد به همسری، همسر خوب می گویند که از نظر جنسی همسر خود را سرکوب نکند و به همراه او یک رابطه لذت‌بخش به وجود آورد. مسخره کردن یا مقایسه کردن او با شخصی دیگر حتی به شوخی اشتباه بزرگی است. اعتماد به نفس جنسی در یک مرد یا زن با نگاه‌های همسر به خوبی تقویت می‌شود.

3- موسیقی گوش کنید

بهتر است داروهای آرام بخش یا مصرف الکل را فراموش کنید. موسیقی سالم ترین راه برای بهبود خلق و خو و البته یک روش فوق العاده است. بیشتر به موسیقی های مورد علاقه خود گوش کنید.

4- تحرک کافی داشته باشید

برای سلامت جسم و آزاد شدن افکار مثبت ورزش هایی مانند پیاده روی و دو را انجام دهید تا جسم و روحتان سالم شود.

5- از نظر روحی و جسمی با خود آشتی کنید

برای داشتن اعتماد به نفس جنسی با خود از لحاظ روحی و ذهنی آشتی کنید. پس تنها به احساستان اجازه ندهید که رابطه شما را کنترل کند و به مغز نیز اجازه دخالت دهید که با تخیل بتواند رابطه جنسی را هیجان انگیز کند . اینگونه شما می توانید لذت طرف مقابل را درگیر و او را با خود همراه کنید.

یادتان باشد، چیزی به نام حافظه جسمی واقعا وجود دارد. اندام‌های ما تمام تجربه‌های مثبت و منفی را در خود ذخیره می‌کنند و مانند تاریخچه ای در آن ها ذخیره می شود. هر چه این تجربه‌های مثبت ما بیشتر باشد اعتماد به نفس جسمی و جنسی‌مان به طبع بالاتر می رود.

اعتماد به همسر داشتن

در مجموع باید بگوییم برای داشتن اعتماد به نفس جنسی، چه آقایون و چه خانم ها در وهله اول باید بدن خود را بپذیرند. هیچ انسانی کامل نیست و هیچ کس نمی تواند دقیقا شبیه شخص دیگری شود. بهترین کار این است که نقاط قوت خود را بیابید و روی آن ها بیشتر توجه کنید. در صورتی که شما خانم هستید از اعتماد به نفس جنسی لازمه برخوردار نیستید باید بدانید، نداشتن این اعتماد به نفس می تواند پایه های زندگی تان را به کلی سست کند و این خود خطری برای رابطه تان به حساب می آید. شما باید در این زمینه بسیار قوی عمل کنید. شما به عنوان یک خانم قطعا روحیه لطفی خواهید داشت و قطعا می توانید با طرفند های زنانه ویژه خودتان مرد زندگی تان را در زندگی زناشویی خود راضی نگه دارید و باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس جنسی در او و خودتان شوید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.