دانستنی های جنسی

اعتماد به همسر مهم ترین اصل زناشویی

اعتماد به همسر

اعتماد به همسر همواره مهم ترین اصل زندگی زناشویی بوده است. زن و شوهر باید در همه ابعاد زندگی، خواه بعد مالی و یا بعد ناموسی به یکدیگر اعتماد داشته باشند تا بتوانند زندگی مشترک خانوادگی را اداره کنند. هدف اساسی از ازدواج و وصلت کردن رسیدن به حس سکون و آرامش است و بدیهی است که این هدف وقتی به دست می آید که زوجین نسبت به یکدیگر اعتماد داشته باشند.

همان طور که می دانید هیچ موجودی مانند انسان حساس نمی باشد در نتیجه زن و مرد باید از ابراز کلمه و یا جمله ای که در طرف مقابل شک و تردید ایجاد می نماید، به شدت پرهیز کنند. همچنین گاها شوخی کردن های نابجای زن و مرد می تواند در مواردی بذر بدبینی و سوظن را در دل طرف مقابل بکارد و پس از گذشت مدت زمانی زن و شوهر را نسبت به یکدیگر بدگمان و بدبین کند. این موضوع باعث از بین رفتن اعتماد به همسر می شود.

اعتماد نداشتن به همسر

از قدیم الایام گفته اند که اعتماد به همسر یکی از پایه های اصلی هر زندگی زناشویی می باشد. تا جایی که قطعا داستان های زیادی از این ور و آن ور در این باره شنیده اید که یا یکی از زوجین قصد دارد، با خط و شماره ای جدید همسرش را امتحان کند و یا از طریق راه هایی دیگر قصد امتحان کردن همسر خود را دارد. اما باید بگوییم این قبیل کارها بسیار زشت و ناعاقلانه هستند و بهتر است برای رهایی یافتن از مشکلاتی که امکان دارد بعد از این کارها برای زندگی تان پیش آید؛ دست از این کارها بردارید.

این روزها در گرداب حوادث و مشکلات روزمره، شاید اعتماد به همسر پایه ای ترین عنصر تدوام زندگی های مشترک می باشد. باید بدانید که این مسیر یک مسیر رفت می باشد و برگشتی ندارد. اگر زن و مردی در زندگی مشترک شان اعتماد شوخی کردن های نابجای زن و مرد می تواند در مواردی بذر بدبینی و سوظن را در دل طرف مقابل بکارد و پس از گذشت مدت زمانی زن و شوهر نسبت به یکدیگر بدگمان و بدبین گردند.

از اصلی ترین عوامل از بین رفتن اعتماد به همسر می توان به:

1- گذشته نامناسب و نوع شخصیت

شاید شنیده باشید که هر کاری تاوان دارد، می خواهیم امروز بگوییم مردی که اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد و پیش از زندگی مشترک با خانم های متاهل رابطه برقرار کند، قطعا در زندگی شمترک خود هم نمی تواند به همسر خود و وفاداری او اطمینان داشته باشد. این تاوان اشتباهات او خواهد بود و از طرفی هم افرادی که خود درگیر دروغگویی، پنهان کاری یا خیانت به همسر هستند، نمی توانند به همسر خود هم اعتماد کنند.

2- توجه نداشتن به حریم خصوصی

برخی از افراد فکر می کنند بعد از ازدواج حریم خصوصی بین زن و مرد به مرز صفر می رسد و دیگر هیچ موضوع ناگفته ای بین آن ها نخواهد بود که از طرف مقابل شان نمی دانند. اعتماد داشتن به همسر به این معنا نخواهد بود، هر فردی باید بپذیرد که طرف مقابل هم انسان است و هر انسانی به فضا و حریم خصوصی نیاز دارد. انتظار این که همسرتان همه چیز را به شما بگوید و هیچ رازی نداشته باشد، کاملا باطل و انتظاری بی مورد می باشد. باید این موضوع را قبول کنید که طرف مقابل می تواند گوشی شخصی ، کیف و لوازم های شخصی داشته باشد که نمی خواد شما در آن حریم وارد شوید. البته این موضوع به شرطی جایز است که این موضوعات به رابطه زناشویی شما ربطی پیدا نکند و در حد مشکلات کاری و یا صحبت های دوستانه مشکلی نخواهد داشت. این دسته از رازها که به رابطه زناشویی ربطی ندارند مشمول پنهانکاری نخواهند بود.

دلایل خیانت زوج ها به یکدیگر + انواع خیانت >>

خیانت به همسر

3- خیانت فرازناشویی در شبکه های مجازی

خیانت فرازناشویی به مجموعه رفتارهایی می گویند که به نوعی مخل رابطه زناشویی فرد باشد و شخص سومی از جنس مخالف هم درگیر آن باشد. خیانت تنها به معنی برقراری رابطه جنسی با فرد سوم نمی باشد؛ در صورتی که شما صحبت کردن مجازی با فرد سوم را هم جایگزین رابطه کلامی بین خود و همسرتان کنید، آن هم مشمول خیانت فرازناشویی خواهد شد؛ که این موارد با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشند در میان زوجین بیشتر شده است.

4- از شوخی کردن نابه‌جا بپرهیزید

به همسرتان بی جنبه نگویید و یا با او شوخی های بی منطق نکنید. از گفتن جمله طلاقت میدم یا خونه زن دومم بود؛ بپرهیزید. این جملات شاید در ظاهر برای شما جالب و خنده دار باشد، اما در باطن تاثیر عکس خواهد گذاشت و باعث خواهد شد خانم ها اعتماد به همسر خود را از دست بدهند.

او را مسخره نکنید؛ مسخره کردن همه افراد به خصوص همسرهمیشه بد است و در حضور دیگران بدترین کار ممکن می باشد. اگر همسرتان کاری را درست انجام نداده شما کلماتی مانند نابغه ، آی کیو ، دانشمند بکار نبرید و یا قد ، هیکل یا لهجه همسرتان را مسخره نکنید حتی اگر در ظاهر حکم شوخی را داشته باشد زیرا این کار روی ادامه روابط زناشویی تأثیر زیادی می گذارد و حتی ممکن است باعث افسردگی و در خود فرو رفتن او نیز بشود.

اعتماد متقابل

به طور کلی با اعتماد شوخی نکنید، زیرا این موضوع یک امر کلی می باشد و شما یا به همسر خود اعتماد دارید و یا ندارید! در نتیجه پیشنهاد ما این است که قبل از ازدواج برسی کرده و ببینید آیا می توانید به طرف مقابل تان اعتماد کنید یا خیر. اگر پاسخ شما خیر می باشد و یا دو دل هستید بهتر است به هیچ وجه پا در این رابطه نگذارید و در صورتی که جوابتان بله است ؛ باید بگوییم، با آن شخص ازدواج کرده و تا زمانی که به وضوح خلاف آن برای شما در زندگی مشترک تان ثابت نشده است، از آزمایش یا تهمت زدن به همسر خود به شدت پرهیز کنید. زیرا امکان دارد اشتباه کرده باشید و مشکلی دو چندان برای خود بسازید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.