دانستنی های جنسی

افزایش لذت‌جنسی با خوردن مواد‌غذایی خاص

برای افزایش میل جنسی می توان بهترین راه یعنی تغذیه را انتخاب کرد اما قبل از هرچیز بایستی بدانید که کدام خوراکی ها برای رفع سردمزاجی زنان و کدام مناسب تقویت قوای جنسی مردان است؟! تستوسترون کم فقط باعث ایجاد مشکلات جنسی برای مردان نمی شود؛ زنان نیز می توانند تستوسترون کم را تجربه کنند. رژیم غذایی متعادل، فعالیت‌بدنی مناسب و سلامت روانی، زندگی جنسی شما را بهتر می‌کند. اما مواد غذایی خاصی وجود دارند که واقعاً تقویت‌کنندهٔ قوای جنسی طبیعی باشند؟

مطمعن باشید اگر ثابت شود ماده غذایی خاصی وجود دارد که قوای جنسی را تقویت و لذت جنسی را بیشتر می کند، حتما بین عموم خیلی محبوب خواهد شد و خیلی خوب به فروش می رسد. از جمله مواد غذایی که باعث احساس شادمانی در آقایان و ختنم ها می شود، آندروفین ها هستند که حاوی مواد غذایی اند که باعث سلامت میل جنسی میشود، یا به عبارتی دیگر باعث موفقیت و کامیابی می شود؛ به همین دلیل است که بیشتر اوقات از آن ها به عنوان برانگیزنده و تقویت کننده میل جنسی یاد می کنند.

آیا شکلات تلخ برعاشق‌تر شدن شما تاثییر می‌گذارد؟؟

خوردن شکلات تلخ شاید شما را عاشق تر کند

بنا برنظر پژوهشگران، خوردن شکلات تلخ احتمال عاشق شدن را تا سطح بالایی افزایش می‌دهد چون دارای فنتیل‌آمین یا “مادهٔ شیمیایی عشق” است. فنتیل‌آمین که در اولین ماه‌های رابطه در بدن جریان دارد باعث می‌شود که هورمون دوپامین که باعث احساس خوشایند است در بدن آزاد شود و مرکز لذت را در مغز تحریک می‌کند. فقط مقدار خیلی کمی از فنتیل‌آمین در شکلات وجود دارد و تردید داریم که این مقدار پس از خوردن هم‌چنان فعال بماند.

کاکائو هم‌چنین دارای آمینو‌اسید تریپتوفان است و می‌گویند باعث افزایش گردش خون و بالا رفتن هورمون سروتونین (یکی دیگر از “هورمون‌های شادی”) می‌شود.

علاوه بر شکلات، ماهی آزاد، تخم‌مرغ، گوشت پرندگان، اسفناج، دانه‌های خوراکی، تخمه‌ها و آجیل و سویا نیز منابع دیگر تریپتوفان هستند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید حدود قرن شانزدهم میلادی بود که مصرف شکلات با برقراری رابطه جنسی به یکدیگر ربط پیدا کردند. هرنان کورتس، سردار اسپانیایی قرن شانزدهم میلادی بود که به سوی امپراتوری‌های مایا و آزتک لشکر کشید و قسمت اعظم سرزمین‌هایی که امروزه مکزیک نامیده می‌شود را تحت سلطهٔ پادشاهی کاستیل درآورد.

او هم‌چنین اولین فرد اروپایی بود که شکلات را یافت. او به پادشاه وقت نوشت “می‌بینم که مایا‌ها معجونی از کاکائو می‌نوشند که “مقاومت آنها را بیشتر می‌کند و با خستگی مقابله می‌کند”. اما کاستیلی‌های قدیم فواید پزشکی و دارویی هم برای شکلات یافتند که شاید مایا‌ها نمی‌دانستند اما قطعاً هیچ شواهدی مبنی بر استفاده از شکلات به عنوان محرک قوای جنسی وجود ندارد.

رابطه میل جنسی با خوردن غذا های مقوی

معجزه هندوانه

در سال 2008 تحقیقی که در تگزاس انجام شد و نشان داد که هندوانه ممکن است اثر “ویاگرا” داشته باشد. فیتوناتریشن شناخته شده به عنوان لیکوپن، بتا -کاروتن و سیترولین یافت شده در هندوانه به رگ های خونی کمک می کنند و بدون هیچ گونه عوارض جانبی منفی هنگامی که به طور طبیعی می خواهید افزایش میل جنسی را افزایش دهید، می تواند مفید باشد.

همچنین شاید بهتر باشد بدانید، تحقیقات نشان می‌دهد که روی در درمان ناباروری مردان مؤثر است و باعث بهبود کیفیت اسپرم می‌شود. از این رو برخی از افراد به خوردن صدف دریایی می پردازند. زیرا آن را منبع روی می دانند؛ اما ما منابع خوب دیگر برای تأمین روی علاوه بر صدف دریایی داریم مانند: گوشت قرمز، دانه‌ها (مثل تخم کدو حلوایی، شاهدانه و کنجد)، مغز میوه‌ها (مثل بادام هندی و بادام)، حبوبات (نخود و لوبیا قرمز)، شیر و پنیر، این منابع سرشار از روی هستند.

آیا فلفل تند زندگی جنسی شما را پر‌انرژی می‌کند؟

فلفل قرمز تند
فلفل تند سوخت‌و‌ساز بدن را بسیار زیاد می کند و ضربان قلب را به طور چشمگیری بالا می‌برد

فلفل تند دارای کپسایسین است که پژوهش‌ها نشان می‌‌دهد باعث افزایش آزاد شدن آندروفین‌ها می‌شود (یکی دیگر از هورمون‌های احساس خوب) که باعث “سرمستی فلفلی” می‌شود. فلفل تند باعث افزایش سوخت‌و‌ساز و دمای بدن و ضربان قلب می‌شود همان حالی که در سکس تجربه می‌کنیم. البته فراموش نکنید که همیشه بعد از آماده کردن و کار با فلفل تند، دست‌‌های‌تان را خوب بشویید!

همچنین باید خاطر نشان کنیم به دلیل سوالات زیادی که مبنی بر رابطه مصرف الکل با میل جنسی میشود باید بگوییم، مصرف الکل منجر به کاهش میل جنسی, تحریک وحساسیت می شود. از این رو مصرف آن توصیه نمیشود. بر اثر نوشیدن زیاد الکل ادراک و احساس در مردان و زنان کاهش پیدا می‌کند و به مرور زمان میل جنسی هم کاهش پیدا می‌کند و در مواردی منجر به ناتوانی جنسی می‌شود. علاوه بر آن‌ که بوی مشروب دادن، چندان تحریک کننده نیست.

آیا خوردن میوه هم در افزایش میل جنسی تاثییر دارد؟

خوردن میوه باعث افزایش میل جنسی میشود

خوردن میوه های گرم در افزایش میل جنسی تاثیرگذار است. کشمش، انگور، خربزه، خرمالو، موز، انجیر و گردو از جمله میوه هایی با طبعی گرم هستند که سبب تامین ویتامین و طراوت و شادابی بدن و افزایش و تقویت میل جنسی می شوند. همچنین زیتون سیاه برای خانم ها و زیتون سبز برای آقایان جزو محرک های گرم محسوب می شود. از آ« ها غافل نشوید.

تقویت‌کننده‌های جنسی در یک نگاه

تقویت‌کننده‌های جنسی به سه دستهٔ اصلی تقسیم می‌شوند: آنهایی که بر میل جنسی یا توان جنسی یا لذت جنسی تأثیر می‌گذارند. از اثر هیچ‌کدام از مواد غذایی به طور علمی و دقیق بر روی انسان خبر نداریم چون سنجش میزان تأثیر این مواد غذایی آسان نیست. در‌واقع، تنها تقویت‌کنندهٔ نیروی جنسی که کارآیی دارد… بوی میوه‌های رسیدهٔ تخمیر شده است و البته فقط بر مگس سرکهٔ نر اثر دارد.

دکتر کریچمن، متخصص بهداشت جنسی می‌گوید که مردم مواد غذایی تقویت‌کنندهٔ جنسی را می‌خورند چون باور دارند که اثر دارد، اگر شما هم فکر می‌کنید ماده‌ٔ غذایی خاصی برای شما مؤثر است، از آن استفاده کنید، چرا که نه؟ بسیاری از مواد‌غذایی که به‌تقویت‌کننده‌های جنسی معروف شده‌اند، مواد غذایی سالمی هستند اما توصیه می‌کنیم که از کاربرد عصاره‌های گیاهی یا مواد مشکوکی که اطلاعات صحیح ندارد یا هر چیزی که ادعای معجزه دارد، پرهیز کنید.

در پایان باید خاطر نشان کنیم که کاهش میل جنسی هیچ گاه بدون دلیل اتفاق نمی افتد، در این مواقع بهتر است حتما به پزشک مراجعه کرده و با ایشان مشورت کنید، همچنین اشخاصی که برای بیشتر شدن لذت جنسی در رابطه و برانگیخته تر شدن شان از مواد غذایی که در بالا نام برده شد استفاده می کنند، بدانند که باید این مواد غذایی به اندازه مصرف شوند. مصرف زیاد برخی از مواد خوراکی برای بدن مضر است. پس همواره سعی کنید به اندازه و با مشورت پزشک دست به درمان های خانگی بزنید. ممنونیم از شما که باری دیگر با کاندوم استار همراه بودید. امیدواریم سوالات شما در این زمینه مرتفع شده باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.