دانستنی های جنسی

اولین سکس | آموزش 9 تکنینک مهم برای اولین رابطه زناشویی 18+

باید بدانید اولین رابطه زناشویی تان ممکن است آن طور که تصور می کنید، لذت بخش نباشد. به این دلیل که ذهن تان احتمالا درگیر موضوعات مختلفی خواهد شد. که باعث می شود توجه تان از رابطه جنسی تان دور شود. در نتیجه کمی درد احساس خواهید کرد. همواره در اولین سکس نباید از اولین برخورد جنسی خود توقع زیادی داشته باشید. به ویژه اگر اولین تجربه شریک زندگی تان هم باشد. البته همان طور که در گذشته چندین بار اشاره کردیم، خرید کاندوم عروسکی و استفاده از آن در شب زفاف می تواند به مقدار قابل توجهی از وحشت اولین رابطه زناشویی تان کم کند. اما باز هم نباید منتظر معجزه باشید! رفته رفته شما تجارب گوناگونی در طول زندگی جنسی خود به دست خواهید آورد و در رابطه های بعدی تان قطعا حس بهتری خواهید داشت. پس آماده کسب تجربه های جدید باشید.

<< همچنین بخوانید: سکس خوب چیست؟ >>

اولین رابطه زناشویی

اهمیت اولین سکس

البته اولین سکس اهمیت به سزایی در مسیر زندگی زناشویی شما خواهد داشت و بر روابط آینده شما و حتی رابطه عاطفی‌تان تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل باید آن را جدی بگیرید. اگر شما در حال مطالعه این مطلب هستید. یعنی شما برای اولین رابطه زناشویی تان ارزش قائل هستید. ما در کاندوم استار مطالب آموزشی بسیاری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که می توانید با مطالعه آن ها زندگی زناشویی با کیفیت تری را سپری کنید.

نکات مهم در اولین رابطه زناشویی

یک مکان بی مزاحم پیدا کنید

شما برای برقراری اولین رابطه زناشویی، در اولین قدم باید مکانی را انتخاب کنید، که مدام استرس مطلع شدن دیگران از رابطه تان را نداشته باشید. اگر مدام نگران مطلع شدن دیگران از کاری که انجام می دهید باشید هرگز لذت نخواهید برد. یعنی اصلا متوجه نخواهید شد که چه عملی انجام داده اید. پس یک مکان امن بیابید و در آرامش اولین سکس خود را تجربه کنید.

<< همچنین بخوانید: فیلم آموزش خوردن سینه زنان >>

 

انتظارات معقولی از عملکرد خود و همسرتان داشته باشید

زنان معمولا در اولین رابطه جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند مگر این که واقعا خیلی خوش شانس باشند. بنابراین انتظار تجربه اوج لذت جنسی در اولین رابطه جنسی کمی زیاده خواهی است. همچنین آقایان نباید انتظار داشته باشند که ساعت ها بتوانند رابطه جنسی برقرار کنند و در اولین سکس سوپرمن به نظر برسند. بسیار طبیعی است که اولین رابطه جنسی، زمان زیادی طول نکشد.

آرامش خود را حفظ کنید و آرام عمل کنید

اولین رابطه جنسی یا اولین سکس قطعا اگر تا به امروز تجربه جنسی دیگری نداشته باشید؛ بسیار هیجان انگیز است. اما اگر می خواهید این رابطه خاطره انگیز شود باید عجله نکنید. یادتان باشد شما مسابقه نمی دهید که قصدتان رسیدن به خط پایان باشد. پس ابتدا سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. و با حرکات آرام و ملایم شروع کنید. سپس در صورتی که هر دو مایل بودید به سرعت تان بی افزایید.

<< همچنین بخوانید: خوردن واژن زنان و علاقه زیاد مردها >>

اولین سکس

معاشقه را سر سری نگیرید

معاشقه و پیش نوازی روش خوبی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی بدن و لذت جنسی است. همچنین، باعث خیس شدن آلت جنسی زن و نعوذ بهتر در مرد می شود. پیش نوازی می تواند:

 • بوسه و آغوش
 • حرف زدن در مورد مسائل جنسی
 • لمس بدن
 • لمس آلت جنسی
 • ماساژ دادن

و روش های دیگر باشد. پس پیشنهاد می کنیم از هز آنچه که بلد هستید، استفاده کنید. این مرحله یکی از اساسی ترین مراحل در برقراری رابطه جنسی می باشد. که متاسفانه همواره با تاکید فراوانی که روی آن می شود مورد توجه آقایان قرار نمی گیرد.

استفاده از روان کننده ها را فراموش نکنید

وقتی برای اولین رابطه زناشویی تان آماده می شوید، نگرانی و اضطراب می تواند باعث خشک شدن واژن زن شود. که این مورد دخول را دردناک تر می کند. اگر رابطه جنسی شما قرار است به دخول ختم شود؛ استفاده از لوبریکانت مفید است. و کار را برای هر دو طرف ساده تر و بدون درد می کند. حتی در صورتی که خانم تان گفت به لوبریکانت نیازی نیست. پیشنهاد ما این است که در اولین سکس خود از روان کننده ها استفاده کنید.

حرف بزنید

شما بازیگر فیلم های مستهجن نیستید که هرگز حرفی نزنید. از همسرتان بپرسید که آیا لذت می برد؟ کدام وضعیت برای او راحت تر است؟ پوزیشن مورد علاقه او به چه صورت است؟ گاهی دست نگه دارید و مجددا پس از قدری استراحت رابطه تان را شروع کنید. اولین رابطه زناشویی در شب زفاف با داشتن آگاهی های کافی می تواند بدون درد و مشکل سپری شود. پس برای به دست آوردن آگاهی در هر شرایطی بهتر است با طرف مقابل حرف بزنید.

مشاوره با سکس تراپ برای رفع ترس

اگر از رابطه جنسی می ترسید، دچار واژینیسموس یا اختلال نعوذ هستید یا مهارت های برقراری یک ارتباط جنسی خوب را نمی دانید از یک مشاور جنسی کمک بگیرید.

<< همچنین بخوانید: رابطه ضربدری (سکس ضربدری) چیست؟ >>

آشنایی با پرده بکارت

آشنایی با پرده بکارت

پرده بکارت عضوی ماهیچه ای است. که در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتا در اولین سکس یا دومین رابطه زناشویی تان از بین می رود. در برخی از زنان این پرده شکل حلقوی داشته و ممکن است، در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند. و خونریزی رخ ندهد. در زنانی که دارای این نوع پرده بکارت هستند گاها مشاهده می شود که به خاطر بافت ماهیچه ای ضخیم آن ، تا مدتها بعد از نخستین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده می شود.

در زمان اولین رابطه زناشویی پرده بکارت کشیده شده باز می شود و حتی ممکن است باعث ایجاد دردی مختصر و کمی خونریزی شود. برخی زنان باید با انگشت بکارت خود را به صورت کامل بردارند. پرده بکارت زمانی که پاره شود دیگر به هیچ عنوان رشد نخواهد کرد یا دوباره به هم جوش نخواهد خورد و ترمیم نمی شود. در برخی موارد پرده شما در حین رابطه جنسی پاره نمی شود مگر این که دخول عمقی انجام شود.

نکته مهمی که حتما باید در نظر داشته باشید این است که حتی با وجود بکارت بدون رابطه دخولی، یا در اولین رابطه و حین از بین رفتن بکارت احتمال بارداری وجود دارد. مایع منی یا مایعی که قبل از انزال از بدن مردان خارج می شود اگر در روی واژن یا داخل واژن بریزد ممکن است منجر به بارداری شود. بنابراین بهتر است برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و همچنین عفونت از قرص های هورمونی یا کاندوم استفاده نمایید.

اتفاقات عجیب و غریب در رابطه زناشویی

برای اتفاقات عجیب و غریب خودتان را آمده کنید. زمانی که زن و شوهر هر دو بی تجربه هستند. احتمال این که اتفاق عجیبی حین رابطه بیوفتد، وجود دارد. هیچ چیزی نباید شما را سرخورده کند. اگر اتفاق عجیبی حین رابطه پیش آمد مثل خارج شدن گاز یا شنیدن حرفی از شوهرتان که خوشتان نیاید، جدی نگرفته و از آن بگذرید. باید بدانید این اتفاقات کاملا طبیعی بوده و همه زوجین آن ها را تجربه می کنند. پس خیلی سخت نگیرید.

<< همچنین بخوانید: دانلود آهنگ برای رابطه جنسی >>

خجالت کشیدن در اولین رابطه زناشویی

در شب زفاف خوش بگذرانید و چیزهایی که باعث لذت‌تان می‌شود را به همسرتان بگویید تا به ارضاء شدن یکدیگر کمک کنید. ممکن است مرد در مدت زمان کم ارضاء شود. که جای نگرانی نیست و با کمی معاشقه و خوابیدن، مجدد شروع به رابطه کنید.

چگونه درد اولین رابطه زناشویی را کمتر کنیم؟

بسیاری از زنان در مورد این که هنگام پاره شدن بکارت واقعا چه اتفاقی می افتد و قرار است در حین رابطه جنسی بعد از آن چقدر درد بکشند نگرانی داشته اند. و سوالات زیادی برایشان بوجود می آید. در اولین رابطه جنسی ممکن است کمی درد احساس کنید. ولی اگر زمان کافی برای پیش نوازی صرف کنید و به اندازه کافی روان کننده از واژنتان ترشح شود و عمل دخول به آرامی و با حوصله انجام شود حینن دخول درد کمتری احساس خواهید کرد و شاید هم دردی حس نکنید.

اگر برای رابطه ترس داشته باشید باعث می شود درد بیشتری حس کنید بنابراین لازم است آرامش خود را حفظ کرده و ترس تان از اتفاقی که قرار است بیوفتد را کناری بگذارید تا دردی حین رابطه احساس نکنید. اگر استرس داشته باشید به اندازه کافی روان کننده در واژن ترشح نشده که خود منجر به دخول دردناک خواهد شد.

ایجاد درد در آلت تناسلی آقایان

هر چند که این مشکل چندان رایج نیست اما مردانی هستند که در نخستین رابطه جنسی خود در شب زفاف احساس درد شدید در این ناحیه می کنند. یکی از علل رایج این مساله بیماری های دستگاه تناسلی مردانه و یا آسیب و اختلال در بافتی است که روی آلت مردانه را می پوشاند. همچنین در مردانی که ختنه نشده اند(البته در بین ما مسلمانان تقریبا دیده نمی شود) اگر پوست ختنه گاه خیلی سفت و محکم باشد می تواند در هنگام مقاربت مشکل ایجاد کند.

دردهای هیجانی در اولین سکس

وجود درد شدید در نخستین رابطه جنسی می تواند ناشی از علل هیجانی از قبیل احساس ترس و گناه و … باشد که مانع از حفظ آرامش آنها در حین رابطه جنسی می گردد. اگر به علت این احساسات عدم آرامش برای زنان غیر قابل کنترل شود دچار خشکی واژن شده و رابطه جنسی مطلوب برقرار نمی گردد.

<< همچنین بخوانید: دیلدو چیست؟ خرید انواع دیلدو >>

لازمه های اولین رابطه زناشویی

وقتی صحبت اولین رابطه جنسی می‌شود، اولین مقوله ای که فکر اکثر افراد را مشغول می‌کند بکارت است. در حالی که پیش از هر چیز دیگر ابتدا باید به مساله رابطه جنسی کم خطر پرداخت، چون هم از نظر سلامتی اهمیت بیشتری دارد و هم اینکه صحبت کردن راجع به آن سخت‌تر است.

خرید کاندوم

مهم ترین جنبه رابطه جنسی کم خطر استفاده درست از کاندوم‌ مردانه یا کاندوم زنانه می باشد. برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند که چنانچه از قرص‌ها یا روش‌های دیگر ضدبارداری استفاده کنند، دیگر نیازی به کاندوم نیست. با اینکه قرص‌های ضدحاملگی در پیشگیری از باردار شدن موثر هستند ولی از بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز پیشگیری نمی‌کنند. کاندوم نه تنها می تواند از حاملگی پیشگیری کند (اگر درست استفاده شود) بلکه یکی از موثرترین ابزارهایی است که می تواند جلوی انتقال بیماری‌هایی مانند ایدز، سیفلیس، سوزاک، و تا حدی تبخال جنسی و زگیل‌های تناسلی را بگیرد. خرید کاندوم و استفاده از آن هنگام رابطه را به تمام زوج ها پیشنهاد می کنیم.

خجالت در خرید کاندوم

دیده می شود که برخی از خانم‌ها یا آقايان خجالت می‌کشند؛ مبحث کاندوم را پیش بکشند. چون در درجه اول ممکن است تا به حال کاندوم ندیده باشند. یا از آن استفاده نکرده باشند. و در وهله دوم مطرح کردن آن را شایسته ندانند. این مساله به راحتی قابل حل است: یک بسته کاندوم بخرید و در خلوت آن را باز کنید، روی میوه‌هایی مانند خیار یا موز تمرین کنید. تا اساسا یاد بگیرید که از آن چگونه باید استفاده شود. اگر از خرید کاندوم خجالت می کشید. می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کاندوم استار ، اقدام به خرید کاندوم نمایید. و به صورت کاملا محرمانه سفارشات خود را درب منزل تان تحویل بگیرید. مرحله بعد این است که بتوانید راجع به آن به راحتی حرف بزنید. و خواسته خود را با اعتماد به نفس بگویید. برای این امر هیچ چیز بهتر از پیش بینی کردن بهانه‌های مختلف و تمرین جواب‌هایتان نیست. این گونه مشکل تان برطرف خواهد شد.

<< همچنین بخوانید: لباس خواب چیست؟ + انواع آن >>

استفاده از کاندوم در اولین رابطه زناشویی

نحوه استفاده از کاندوم

طرز استفاده از کاندوم یا نحوه استفاده از کاندوم موضوعی است که اغلب از مشاوران و پشتیبانان ما مورد سوال قرار می گیرد. از این رو ما مقاله جامعی در مورد طرز استفاده از کاندوم برایتان آماده کرده ایم. تا در اولین سکس خود با مشکلی روبه رو نشوید.

لزوم برقراری رابطه زناشویی در شب زفاف

هیچ لزومی برای برقراری رابطه زناشویی در شب زفاف وجود نخواهد داشت. ممکن است عروس آمادگی روانی و جسمی لازمه برای برقراری رابطه جنسی را نداشته باشد. یا تجربه اول همراه با درد یا انقباضات شدید باشد به نحوی که حتی دخول اولیه ممکن نباشد. پس می توانید با هماهنگی یکدیگر این اتفاق را در شبی دیگر رقم بزنید.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، زمان و شرایط تجربه اول سکس در شکل دادن نگرش کلی فرد نسبت به روابط جنسی در آینده اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل مهم است، که در زمانبندی و انتخاب اولین شریک جنسی دقت کافی به خرج داده شود. توصیه ما این است برای اولین رابطه زناشویی خود سعی کنید توقع زیادی نداشته باشید و فقط خود و همسرتان از رابطه لذت ببرید. فرصت برای کسب تجارب بیشتر و چشیدن لذت های عمیق تر وجود خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

9 نظر در “اولین سکس | آموزش 9 تکنینک مهم برای اولین رابطه زناشویی 18+

 1. فرزانه گفت:

  اگه‌ طرفتون رو واقعا دوس داشته باشید و عاشق هم باشید خیلی هم لذت بخشه

  1. کاندوم استار گفت:

   عرض ادب و احترام بله در مطلب فوق نیز به این مورد کاملا اشاره شده است، گفته شما کاملا صحیح است.
   ممنونیم که ما را همراهی می کنید.

   1. نرگس گفت:

    مطلب تون عالی بود خیلی استرس داشتم خیالم راحت شد ممنونم از نویسنده این مقاله بسیار قوی تون

    1. کاندوم استار گفت:

     عرض ادب و احترام خوش حالیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است

 2. علی گفت:

  کاندوم عروسکی خوبه تجربه جالبی میشه براتون اون شب همش میخندید اولین سکس باید خاطره بشه

  1. admin گفت:

   عرض ادب و احترام بله ما برای اولین سکس خرید کاندوم عروسکی به شدت توصیه می کنیم.

 3. رویا گفت:

  من پزشک هستم میخواستم یه نکته ای رو به عزیزانم که این مطلب رو خوندن گوش زد کنم شما تو اولین سکس فقط باید به طرف مقابل و ری اکشن های او توجه کنید اقدام سریع و بی تفکر می تونه واقعا تاثیرات روحی بدی برای شخص مقابل داشته باشه پس لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله هایی از این دست را بیشتر مطالعه کنید تا با آگاهی بیشتری بتوانید نقش خود را در اولین رابطه زناشویی تان ایفا کنید. متشکرم از سایت خوب کاندوم استار

  1. admin گفت:

   جناب دکتر عرض ادب و احترام صحیح می فرمایید خوش حالیم که ما را دنبال می کنید

 4. ناهید گفت:

  سلام من یه هم دم میخوام ادم باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *