دانستنی های جنسی

پیشگیری از بارداری بعد از رابطه جنسی

پیشگیری از بارداری

روش های زیادی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد،اگر تازه عروس هستید و با شیوه های پیشگیری از بارداری آشنا نیستید،می توانید با مطالعه این مقاله کاملا تخصصی از فروشگاه کاندوم استار بهترین راه را برای جلوگیری از بارداری انتخاب کنید. همچنین این روش ها و شیوه های جلوگیری از بارداری برای زوجینی مورد استفاده قرار می گیرد که تمایلی برای بچه دار شدن ندارند. همینطور به کارگیری بعضی از این روشها برای حفظ سلامت رابطه جنسی و پيش‌گيري از بیماری های آمیزشی ضروری است.

روش های زیادی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد اما شاید انتخاب بهترین راه ممکن برای شما کار مشکلی باشد ، شما می توانید با روش های معرفی شده زیر یک راه مطمئن برای جلوگیری انتخاب کنید به خصوص اگر تازه عروس هستید و با شیوه های پیشگیری از بارداری به خوبی آشنایی ندارید. البته قطعا می دانید که اجتناب و پرهیز از برقراری رابطه ی جنسی، تنها روش صد در صد قطعی در پیشگیری از بارداری می باشد، اما متدهای دیگری هم وجود دارد که در صورت استفاده و اجرای درست می تواند تقریبا همین نتیجه را بدهد.

پیشگیری از بارداری با شیوه اورژانسی

به شیوه ای گویند که زوجین تا ۵ روز بعد از تماس جنسی می توانند اقدام به استفاده از آن روش جهت پيش‌گيري از بارداری ناخواسته نمایند. قرص ضد بارداری تنسی یکی از قرص های نام آور در این زمینه است البته قرص ال دی و… هم برای این کار وجود دارد؛ که می توانید با استفاده آن خیال خویش را راحت کنید، قرص تنسی برای اولین بار در شرکت Atipharmed تولید و به بازار جهانی عرضه گردیده است.

حال سوالی که در این زمینه به وجود می آید آن است که اگر یک هفته از این ارتباط گذشته بود و قصد پیشگیری از بارداری را داشتیم چه کنیم؟ از دلایل به جود آمدن این سوال می توان به عدم بروز پریود در روزی که انتظار آنرا داشته اید، یا این که تنها در خصوص مراقبت به کار گرفته شده توسط خودتان و همسرتان شک داشته باشید؛ اشاره کرد. البته باید بگوییم نگران نباشید شما همچنان برای جلوگیری از بارداری وقت دارید!

در صورتی که کم تر از پنج روز از امیزش جنسی شما که نسبت به آن نگران هستید، گذشته شده باشد، شما برای پرهیز از حاملگی میتوانید یک ECP بخورید. اما در صورتی که از این رابطه بیش از پنج روز گذشته باشد، امکان دارد که احتیاج باشد تا از دیگر موارد دردسترس مربوط به پيش‌گيري از بارداری استفاده کنید.

قرص بارداری

بهترین شیوه برای جلوگیری از بارداری و حاملگی در این مرحله، استفاده از داروهایی میباشد که میتواند برای پایان دادن به یک بارداری اولیه استفاده شود. در اکثر موارد، این داروها به محض از دست دادن یک دوره پریود و تائید شدن بارداری شما مورد استفاده قرار داده می شوند.

نکته ای که در مورد تهیه قرص های ضدبارداری باید به آن توجه شود، این است که می توان این قرص ها را بدون تجویز پزشک از داروخانه تهیه کرد. از مزایای قرص های ضد بارداری قاعدگی منظم و خونریزی کم تر و درد های کمتر قاعدگی است و از معایب آن بی اثر بودن آن بر روی بیماری های جنسی و اثرات جانبی مانند سفتی در سینه ها، لک صورت، لخته شدن خون، و فشار خون بالا را می توان نام برد.

جلوگیری از باردار شدن با آمپول

آمپول جلوگیری از بارداری که با نام دپوپروورا شناخته می شود ،یک آمپول هورمونی می باشد که به مدت 3 ماه از بارداری جلوگیری می کند. درصد خطای این آمپول ها تنها 3 درصد است و از قرص های جلوگیری از بارداری بهتر عمل می کنند. آمپول های جلوگیری از بارداری مزایایی مانند استفاده در سال فقط 4بار و معایبی مثل هزینه زیاد ، ایجاد لک های پوستی و عدم محافظت در برابر بیماری های جنسی را دارند.

جلوگیری از باردار شدن با چسب و حلقه

چسب و حلقه، هر دو جزء روش های هورمونی پیشگیری از بارداری هستند و دارای استروژن و پروژسترونمی باشند . چسب یک تکه ی کوچک پلاستیکی است که روی شکم، باسن، بازو یا بالاتنه ی شما می چسبد و به صورت هفتگی باید تعویض شود. حلقه یک وسیله ی کوچک انعطاف پذیر است که در 5 روز اول قاعدگی در داخل واژن قرار می دهند و 3 هفته در آنجا باقی می ماند. سپس در پایان هفته ی سوم آن را خارج می کنید و یک هفته ی بعد، دوباره یک حلقه ی نو درون واژن می گذارید .

رابطه جنسی در دوران بارداری >>

حلقه جلوگیری از بارداری

چسب و حلقه ی ضدبارداری، تمام مزایای قرص های ترکیبی را دارند و فقط استفاده از آنها راحت تر است. همچنین می توانید برای به تأخیرانداختن دوره ی پریودتان، به طور مداوم از آنها استفاده کنید . چسب ضدبارداری و حلقه معایبی مانند واکنش های پوستی در برخی از خانم ها ،لکه بینی، سردرد، نفخ و حساسیت سینه ها دارند.

حلقه مهبلی راهی برای جلوگیری از بارداری

حلقه مهبلی یکی دیگر از راههای جلوگیری از بارداری استفاده از حلقه مهبلی است. حلقه مهبلی ،حلقه پلاستیکی نرم هستند که داخل واژن می گذارند ، این حلقه ها هورمون های قرص های جلوگیری از بارداری را آزاد می کنند و به اندازه ی چسب و قرص اثر گذار می باشند.این حلقه ها مزایایی مانند منظم شدن دوره های ماهانه و کاهش خونریزی ماهانه و معایبی مانند التهاب واژن ، عدم محافظت از بیماری های جنسی دارد .

در پایان قصد داریم تا در مورد مزایای استفاده از روش فوری جلوگیری ازبارداری با شما سخن بگوییم. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • می توان بعد از مقاربت از آن استفاده نمود.
  • استفاده از آنها آسان است.
  • از قرصهای معمولی جلوگیری از بارداری می توان استفاده کرد.
  • اشکالی در بارداری های آینده ایجاد نمی کند .
پیشگیری از بارداری

اما قطعا هر چیزی در کنار مزایای خود معایبی هم دارد و این راه هم قطعا معایبی دارد که به آن اشاره می کنیم:

  • دارای عوارض جانبی مثل تهوع می باشد.
  • باید حتما در طی 72 ساعت بعد از مقاربت استفاده شود.
  • از بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز جلوگیری نمی کند.
  • از این روش فقط در موارد اورژانسی و اضطراری باید استفاده شود و نباید به طور دائمی از آن استفاده کرد.

سعی کنید قبل از بروز مشکل از این قبیل از روش های پیشگیرانه نظیر خرید کاندوم و استفاده از آن بحره بگیرید تا مشکلی از این بابت برایتان به وجود نیاید و استرس زیادی را تحمل نکنید. همواره استفاده از کاندوم ایمن ترین راه برای آمیزش میان یک زن و مرد می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.