روانشناسی, سبک زندگی

نکات کلیدی تاثیرگذار در بهبود روابط زناشویی

بهبود روابط زناشویی

رعایت نکات کوچک و آسان به راحتی می تواند تاثیر به سزایی در تحکیم و بهبود روابط زناشویی داشته باشد. در ادامه چند نکته مهم در این زمینه بیان می شود، که شما با دقت کردن به آن ها و انجام دادن شان می توانید روابط بهتری را تجربه کنید.

1) سه لحظه از شادترین لحظه های زندگی مشترکتان را به خاطر داشته باشید.

هر روز دقایقی را به مرور آن لحظات در ذهنتان اختصاص دهید. نتیجه‌ی اینکار شما را شگفت زده خواهد کرد. به یاد بیاورید که چقدر عاشق هم بودید و تا چه حد لحظات شیرین و شادی را با هم سپری کردید.

2) برای گرم نگه داشتن آتش زندگی، زوجها باید مفهوم “با هم بودن” را یاد بگیرند.

وقت گذاشتن برای خانواده، انجام کارهای خانه با هم، و شرکت در مراسم اجتماعی همه را باید مقدس دانست و به آنها پایبند بود. علاوه بر تلاش برای ایجاد صمیمت، سعی کنید تجارب جدید مانند کوهنوردی، رفتن به یک مکان جدید، امتحان کردن غذایی جدید را نیز با هم شریک شوید.

بهبود روابط زناشویی با همکاری در کار منزل

3) با استفاده‌ بیشتر از جملات زیر، می توانید ارتباط را تقویت کنید :

دوستت دارم
من به خاطر تو اینجا هستم
درک می کنم
متاسفم
ممنونم
بابت تمام کارهایی که انجام می دهی، ازت ممنونم
چقدر خوب شد دیدمت
واقعاً کار بزرگی کردی

استفاده از این جملات نقش پررنگی در بهبود روابط زناشویی دارد.

4) حداقل هر روز 5 مرتبه از همسرتان قدردانی کنید.

از صمیم قلب از همسرتان تشکر کنید. سپاسگذاری هایتان را یادداشت کنید، آنها را به گونه ای مخفی کنید که بتوان پیدایش کرد. و یا به عمق چشمان همدیگر نگاه کنید و قدردانیتان را ابراز کنید. در این راه، خلاقانه عمل کنید. خلاقیت شما در این راه برایتان نتیجه ای فوق العاده به عمل خواهد آورد.

5) هر روز از همسرتان تعریف و تمجید کنید.

تعریف و تمجید نشانه‌ قدرشناسی و سپاسگذاری است. به نقش همسرتان در زندگی خود اعتراف کنید. این کار به او انرژی و روحیه ای دو چندان می دهد و این موضوع باعث شیرین تر شدن زندگی تان می شود.

مقصر کردن همسر نابود کننده روابط زناشویی

6) هرگونه انتقاد و مقصر دانستن دیگری را کنار بگذارید.

هرآنچه را که برای رفاه همسرتان از دست شما بر‌آید، انجام دهید و به او مانند بهترین دوستتان احترام بگذارید و همچنین از منت گذاشتن بر سر یکدیگر هم به جد خوداری کنید، این موضوع باعث بهبود روابط زناشویی میشود.

دعواهای مفید برای رابطه زناشویی >>

7) با همسرتان بیرون بروید.

تا با یکدیگر بیرون نروید و در شرایط مختلف قرار نگیرید نمی توانید با هم به خوبی صحبت کنید و در نتیجه نمی توانید از کنار هم بودن و در اصل از زندگی تان لذت ببرید. پس سعی هر هفته یکی از طرفین برای بیرون رفتن برنامه ریزی کند. ارتباط و با هم بودن از کلید های تقویت زندگی مشترک می باشد.

8) یکی از مهمترین فاکتورها در زندگی مشترک، احترام است.

به یکدیگر احترام بگذارید، از توهین‌های کلامی اجتناب کنید و آنها را پیش خود نگه دارید. واژه های نامناسب، تیری هستند که از کمان می‌رهند و دیگر نمی‌توان آنها را بازگرداند. پس قبل از این که پشیمان شوید بیاندیشید.

9) گذشت داشته باشید.

این فاکتور به جد یکی از مهم ترین فاکتور های هر زندگی مشترکی به حساب می آید و داشتن آن باعث بهبود روابط زناشویی میشود. در این باره هر چه بگوییم کم گفته ایم. اگر خانم آقا در زندگی مشترک شان قدرت این را داشته باشند تا از خطاهای یکدیگر یا از تنبلی ها و ضعف های یکدیگر بگذرند و آن ها را در بوق و کرنا نکنند؛ زندگی شان سالیان سال تضمین می باشد. تجربه به ما ثابت کرده است خانم هایی که از قدرت گذشت برخوردارند، زندگی زناشویی بهتری را تجربه می کنند و از زندگی شان رضایت کامل دارند.

گردش رفتن برای بهبود روابط زناشویی

10) درست مانند قبل از ازدواج، اگر ممکن بود، هر هفته با هم بیرون بروید.

فعالیتی را انتخاب کنید که بتوانید با هم حرف بزنید، تعامل داشته باشید و از همراهی با هم لذت ببرید. به صورت یکباره همه چیز را متفاوت از دوران آشنایی نکنید زیرا این کار انگیزه شما را از ادامه دادن به این زندگی با مشکلات مختلفی که برایتان امکان دارد رخ دهد کم و کم تر می کند. سعی کنید فعالیت هایی را انجام دهید که هر دو شما دوست دارید و در آن باید انرژی بگذارید (نه اینکه هر دو به یک فیلم نگاه کنید). تفریحتان را به اتاق خواب ختم کنید. اینکار معجزه می‌کند!

تغییرات بدن زن و مرد بعد از ازدواج >>

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *