دانستنی های جنسی

بهترین و بدترین زمان برای رابطه جنسی چه موقع است؟

بهترین زمان رابطه جنسی

برقراری ارتباط جنسی برای سلامت زن و مرد نیازی حیاتی است و نمی توان از آن فاصله گرفت؛ اما آگاهی یافتن از بهترین زمان رابطه جنسی بحثی تخصصی و ویژه می باشد که باید مورد برسی قرار گیرد. به طور کلی رابطه جنسی و برقراری یک رابطه زناشویی موفق میان زوجین برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری های جسمی و روانی تجویز می شود اما همین امر سودمند اگر در زمان نامناسب و با حالات بدنی خاص انجام شود؛ بسیار مضر و خطرناک خواهد بود.

داشتن رابطه جنسی و نزدیکی در زمان و شرایط مناسب لازمه یک رابطه سالم و مفید است بنابراین توجه به زمان برای برقراری رابطه از اهمیت خاصی برخوردار است. در این مطلب از کاندوم استار به درخواست شما مشتریان و همراهان عزیزمان به برسی بهترین و بدترین زمان برقراری رابطه جنسی پرداخته ایم.

رابطه جنسی میان زوج ها

بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی:

1- داشتن رابطه جنسی در صبحگاه

پزشکان و پژوهشگران خانواده با با تحقیقات فزاوان به این نتیجه رسیده اند که از نظر علمی بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی صبح است. لورل هاوس، متخصص همسریابی اظهار میدارد که داشتن رابطه جنسی در ابتدای روز راهی عالی برای داشتن یک روز موفقیت آمیز با همسرتان خواهد بود. در صورتی که صبح خسته اید و «حال خوشی» ندارید، اما همسر شما به طور طبیعی از خواب بر می خیزد، به وی اجازه دهید تا شما را از پشت در آغوش گیرد و نوازش تان کند و… و با کمک یکدیگر صبحی دل انگیز را بسازید.

یکی دیگر از علت هایی که صبح را به عنوان بهترین زمان رابطه جنسی برگزیده اند این است که بر روی پوست و موی شما تاثییر مثبت می گذارد. شما با این کار نه تنها در آغاز روز خود به اوج لذت جنسی (ارگاسم) می رسید، بلکه باعث می شوید هورمون آندروسترون ( DHEA ) در بدن تان آزاد شود. این هورمون، هورمونی است که به صورت طبیعی از غدد فوق کلیوی ترشح می شود) و گرمی و حرارت رابطه ی جنسی که به صورت طبیعی به وجود آمده است و باعث بهتر شدن گردش خون در بدن تان شود و به این ترتیب از پوست و موی درخشانی برخوردار خواهید بود.

همچنین لازم به ذکر است که بدانید آقایان در صبحگاه میان ساعات 4 تا 6 صبح در اوج شهوت خود قرار دارند و چرخه هورمونی شان در وضعیتی قرار می گیرد که در بالاترین میزان هورمون تستوسترون قرار می گیرد و این تایم بهترین زمان برای برقراری رابطه می باشد.

2- برقراری رابطه جنسی در فصل سرما

برقراری رابطه جنسی در فصل سرما سبب تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از سرماخوردگی می شود. برقراری رابطه جنسی در زمان بیماری سبب مقاوم شدن مکانیسم دفاعی بدن می شود و این خود یکی از بهترین زمان های رابطه جنسی به حساب می رود.

دیر ارضا شدن زنان چه علتی دارد؟ >>

بهترین زمان رابطه جنسی

3- برقراری رابطه جنسی پس از بحران های روحی

برای دور کردن اضطراب و ناراحتی های یک روز کاری سخت بهتر است رابطه جنسی برقرار نمایید. رابطه ی جنسی گرم و پرشور، سبب تقویت روحیه تان و از بین بردن اضطراب و ناراحتی تان و تخلیه‌ی انرژی تان می شود، در نتیجه یکی از بهترین زمان های برقراری رابطه جنسی می باشد.

4- رابطه جنسی بعد از ورزش

با وجود اینکه طب سنتی آمیزش افراد پس از ورزش را صحیح نمی داند، اما از نظر علمی یکی از بهترین زمان ها برای داشتن رابطه جنسی ، بعد از ورزش کردن می باشد که هورمون تستسترون، میل شما برای برقراری رابطه ی جنسی را افزایش می دهد.

5- رابطه جنسی پس از هیجان زده شدن

بعد از کارهای پر هیجان که با ترشح هورمون آدرنالین شهوت و میل جنسی افزایش می یابد ، رابطه ی جنسی، برقرار نمایید. زیرا آن رابطه تبدیل به بهترین و پر فایده ترین رابطه جنسی میان شما خواهد شد و این موضوع از نظر علمی کاملا ثابت شده است. به همین دلیل است که بهترین زمان رابطه جنسی پس از هیجان زده شدن می باشد.

رابطه جنسی دلنشین

6- برقراری رابطه جنسی قبل از موقعیت های استرس زا

تصور کنید صبح به یک مصاحبه اداری دعوت شده اید و بسیار از این موضوع استرس دارید، بهترین پیشنهاد ما این است که صبح و قبل از آماده شدن و رفتن به سمت آن اداره با همسرتان رابطه جنسی برقرار کنید تا هم به شما آرامش ببخشد و هم همسرتان انرژی مثبتی برای این کار به شما بدهد.

لازم به ذکر است که رابطه جنسی بدن شما را مجدداً راه اندازی می کند و این مورد هم در مورد آقایان و هم در مورد خانم ها صدق می کند.

بدترین زمان برای برقراری رابطه جنسی:

  • رابطه جنسی هنگام گرسنگی
  • رابطه جنسی بعد از غذا خوردن و مصرف نوشیدنی
  • رابطه جنسی فورا پس از استحمام
  • رابطه جنسی پس از فعالیت سنگین
  • رابطه جنسی پس از شادی زیاد یا غم زیاد

زمان برقراری یک رابطه جنسی متعادل چه مقدار باید باشد؟

اکثر زوجین معمولا 3 تا 7 دقیقه را زمانی مناسب برای برقراری رابطه جنسی می دانند. اما تحقیقات نشان داده است زمان مطلوب برای برقراری رابطه جنسی از 7 تا 13 دقیقه می باشد و افرادی که زیر 3 دقیقه کارشان را تمام میکنند، زمان قابل قبولی ندارند.

البته نمی توان زمان مطلوب برای برقراری رابطه جنسی را برای همه افراد یکسان دانست، سن و میزان فعالیت بدنی زوجین با یکدیگر متفاوت است، در نتیجه مدت زمان برقراری رابطه نیز متغییر خواهد بود.

7 علت اصلی بی میلی زنان به رابطه جنسی >>

رابطه جنسی لذت بخش

تعداد دفعات برقراری رابطه در هفته چه مقدار باید باشد؟

مناسب ترین تعداد دفعات برقراری رابطه زناشویی 2 الی 3 بار در طول هفته است . البته این دفعات مربوط به شرایط معمولی است و دفعات برقراری ارتباط جنسی و زناشویی در اوایل ازدواج، دوران بارداری و بعد از زایمان متفاوت است.

چند توصیه برا قبل از برقراری رابطه جنسی:

1- قبل از انجام رابطه جنسی خوردن آنتی هیستامین موجب خشکی واژن می گردد و سخت تر و حتی دردناک شدن رابطه می شود.

2- اصلاح نکنید زیرا اصلاح کردن مانند یک لایه بردار ، پوست شما را حساس و تحریک می کند و فولیکول های مو را تحریک می کند و موجب جوش و خارش و حتی بریدگی های کوچکی در سطح پوست می شود و عفونت هایی مانند تبخال تناسلی و اچ پی وی منتقل می گردد.

3- غذاهای تند نخورید زیرا خوردن غذاهای تند موجب عوض شدن بو و مزه واژن میشود.

4- کشیدن سیگار و قلیان اثرات منفی روی عملکرد جنسی افراد دارد و سبب کاهش میزان تستوسترون و کاهش تعداد اسپرم ها شده و آسیب ژنتیکی ایجاد می کند؛ پس سعی کنید از این موارد فاصله بگیرید.

5- قبل از رابطه جنسی خودارضایی نکنید زیرا به تدریج تمایل خود را به رابطه جنسی با همسرتان از دست می دهید و این باعث به وجود آمدن سردی در رابطه تان خواهد شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *