دانستنی های جنسی

رابطه جنسی بر پوست و مو چه تاثیری می گذارد؟

آیا به راستی رابطه جنسی بر پوست و مو شما تاثیر می گذارد؟ آیا تا به حال این سوال در ذهن شما شکل گرفته است، که چرا بعضی از افراد پوست جوانتر و شاداب تری دارند؟!

در این مطلب قصد داریم به این سوال های ساخته شده در ذهن شما پاسخ کامل دهیم، پس با کاندوم استار همراه باشید.

افرادی که در هفت روز هفته، رابطه جنسی سه بار یا بیشتر را تجربه میکنند، نگاه و صورت جوانتر و شاداب تری دارند. تعجب نکنید، این خاصیت رابطه جنسی سالم و صحیح می باشد. رابطه جنسی منظم و مداوم سبب می شود نگاه شما جوان بماند.

اما به راستی تاثیر تأثير رابطه جنسی بر پوست و مو چیست؟؟

بهبود گردش خون و درخشان شدن پوست

به راستی هیچ چیز مانند رابطه جنسی نمی تواند گردش خون در بدن شما را بهبود ببخشد. این کار به طور غیرقابل تصوری میزان اکسیژن در پوست و اندام های ديگر شما را افزایش داده و همین افزایش، کمک شایانی به روشن تر شدن رنگ پوست شما خواهد کرده و به آن درخشش بی نظیری می بخشد.

تاثیر رابطه جنسی بر چهره

درخشش پوست و مو

زنانی که رابطه جنسی منظم تری دارند، معمولاً پوست و مویی درخشان و شاداب تر دارند. قطعا می دانید هورمون استروژن به حفظ و افزایش سلامت مو و پوست در بانوان کمک شایانی می کند و در بدن زنانی که به روابط جنسی خود اهمیت می دهند به مراتب، این هورمون بیشتر ترشح میشود و از این رو سبب بهبود وضع روحی و شادابی کلی در آن ها می شود.

این هورمون ها بر روی ظاهر موها هم محسوس بوده و طبق تحقیقات صورت گرفته زندگی زناشویی رضایتبخش سبب بهبود دریافت و متابولیزم ماده های غذایی موردنیاز تارهای مو خواهد شد.

همان طور که میدانید خاصیت ارتجاعی پوست ناشی از کلاژن است. کلاژن پروتئینی است که در تمام بدن وجود دارد. به عبارت دیگر می توان گفت که کلاژن چسب طبیعی است که چفت و بست بدن را حفظ می کند و به کمک همین پروتئین است که سلول های پوست جایگزین شده و جوانی اش حفظ می شود.

حال باید بدانید ميزان کلاژن تولید شده در پوست زنانی که رابطه جنسی منظم و سالمی دارند بیشتر بوده که سبب تغذیه، ترميم و استحکام بیشتر پوست خواهد شد. بدین ترتیب میتوان گفت تأثير روابط جنسی بر پوست و زیبایی زنان کاملاً محسوس و مشهود خواهد بود.

تاثیر رابطه جنسی بر چهره

جوان و شاداب نگه داشتن چهره

رابطه جنسی سالم و منظم سبب می شود فرد، جوان تر بنظر برسد. افرادی که در هفته سه بار یا بیشتر رابطه جنسی برقرار می کنند، جوان تر و درنتیجه زیباتر به نظر می رسند.

رابطه جنسی به کاهش استرس کمک فراوانی می کند و کاهش استرس = زیبایی پوست

بزرگ ترين معضل برای خرابی پوست و ریزش مو، استرس است. شخصی که رابطه جنسی منظمی دارد، به احتمال زیاد شریک روحی داشته و قطعا از سمت او مورد محبت قرار می گیرد. همین عوامل می توانند ، استرس و ناراحتی های روحی فرد را به طور چشم گیری کاهش دهند. پس رابطه جنسی از این راه نیز می تواند بر زیبایی و همچنین سلامت و آرامش اعصاب شما تاثیر مثبت بگذارد.

آزاد شدن اندورفین در بدن

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از انجام برخی از فعالیت‌ها چقدر احساس خوبی درونتان پیدا می‌کنید و این حس را دارید که همه دردها و ناراحتی‌هایتان از بین رفته است ویا اصلا ناراحتی تا به حال نداشته اید. فارغ از حال خوبی که به دست آورده‌اید که می‌تواند در نتیجه انرژی‌های مثبت باشد، باید بدانید که این احساس به دلیل آزاد شدن اندورفین از غده هیپوتالاموس در بدن شما است. اندورفین‌ها به نام موادمخدر طبیعی بدن و هورمون ضد افسردگی شناخته می‌شوند.

در نتیجه باید بدانید رابطه جنسی سالم و صحیح باعث آزاد شدن اندروفین در بدن می شود.

همچنین باید بدانید که عرق کردن و بعد حمام رفتن، راه فوق العاده ای برای پاک کردن تمام باکتری هایی است که روی پوست صورت جمع شده اند.

درنتیجه یکی دیگر از خواص مثبت روابط جنسی، پاکسازی پوست می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *