دانستنی های جنسی

چرا تاریخ انقضای کاندوم مهم است ؟

تاریخ انقضای کاندوم

تاریخ انقضای کاندوم مهم است زیرا کاندوم های تاریخ گذشته معمولا خشک و شکننده هستند، بنابراین احتمال سوراخ شدن آن ها حین رابطه جنسی بسیار زیاد است. این اتفاق افزایش ریسک بارداری های ناخواسته و بیماری های مقاربتی می گردد. 

متوسط تاریخ انقضای یک کاندوم ۳ تا ۵ سال می باشد، که این بستگی به کارخانه سازنده و طریقه ی نگه داری از آن ها دارد. در ادامه این مقاله مطالعه خواهید کرد که چرا تاریخ انقضا مهم است و چگونه می توان با ایمنی و امنیت خاطر بیشتری از آن استفاده کنید و چگونه می توانید از آن ها نگه داری کنید.

کاندوم های مردانه که تاریخ مصرف آن ها هنوز تمام نشده باشد را می توانید هر زمانی که رابطه برقرار می کنید استفاده کنید و تاثیر گذاری آن ۹۸ درصد می باشد. اگر کاندوم تاریخ گذشته باشد تاثیر گذاری آن به زیر ۷۰ درصد خواهد رسید.

تاریخ انقضای کاندوم

چرا کاندوم تاریخ انقضا دارد؟

کاندوم مانند تمام محصولات پزشکی دارای تاریخ انقضا یا مصرف می باشد. عوامل موثری، بر چرا و چگونگی تاریخ مصرف آن ها تاثیر می گذارند.

افزودنی ها:

افزودنی های شیمیایی طول عمر کاندوم را چند سال کاهش دهند. هنوز مشخص نیست که طعم دهنده ها می توانند بر تاریخ انقضا تاثیر بگذارند یا نه. اگر هرگونه رطوبت، نم یا نشانه ی از قبل استفاده شده در کاندوم مشاهده کردید آن را دور بیندازید و از کاندوم جدیدی استفاده کنید.

نگه داری:

نگه داری از آن ها برای مدت زمان طولانی در بسته، کیف یا جعبه دستکش می تواند به آن ها آسیب وارد کند. این دلیلی است که چرا باید کاندوم را در جایی ایمن نگه داری کرد، قطعا نه در حمام یا توالت. کاندوم را باید دور از حرارت، رطوبت و اشیا تیز نگه داری کرد.

اگر کاندوم به خوبی نگهداری شده باشد، نرخ تاریخ انقضای آن به موادی که در تهیه آن به کار برده اند بستگی خواهد داشت و اگر در تولید آن از افزودنی ها استفاده کرده باشند طول عمر آن نیز کاهش یافته است.

نگه داری کاندوم در محیط گرم، رطوبتی ممکن است که بر عملکرد آن ها نیز تاثیر بگذارد. اگرچه برخی از افراد فکر می کنند که کاندوم را می توان در کیف دستی یا کیف پولی مدام همراه خود داشت، اما این نوع نگه داری صحیح نمی باشد. کاندومی که در محیط گرم نگه داری می شود خشک می گردد و استفاده از آن دشوار می شود و بازدهی آن را کاهش می دهد. به جای قرار دادن در کیف می توان از جعبه کاندوم استفاده کنید.

تاریخ کاندوم

لاتکس و پلی یورتان:

کاندوم لاتکس و پلی اورتان طبیعی دارای طول عمر طولانی هستند و نسبت به دیگر انواع کاندوم ها در برابر نشتی مقاوم تر می باشند.

پلی ایزوپرین:

پلی ایزو پرین را در پشت کاندوم های لاتکس قرار می دهند. کاندوم هایی که با این نوع تهیه می شوند اگر تحت نگهداری صحیحی قرار بگیرند می توانند تا سه سال بدون آسیبی باقی بمانند اگرچه مواد افزونی طول عمر آن ها را کاهش می دهد.

کاندوم های طبیعی و غیر لاتکس:

کاندوم های طبیعی بدون لاتکس که از پوست حیوانات تهیه می شوند، طول عمر کوتاه تری دارند. از روزی که در کارخانه تولید می شوند تنها یک سال تاریخ انقضا دارند. هنوز مشخص نیست که آیا اسپرم کش ها و مواد افزودنی به تاریخ انقضای آن ها تاثیر می گذار یا نه. باید توجه داشته باشید که این نوع کاندوم ها نسبت به بیماری های مقاربتی مقاوم نمی باشند.

منبع : kadolin.ir

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

یک نظر در “چرا تاریخ انقضای کاندوم مهم است ؟

  1. سونوگرافی گفت:

    ما یه سونوگرافی هستیم که برای استفاده های غیرجنسی کاندوم میخوایم. تاریخ کاندوم ها هم خیلی مهم نیست. فقط میخوایم قیمتش مناسب باشه. میتوتیم از شما کمک بگیریم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.