دانستنی های جنسی

جا ماندن کاندوم در واژن و پیامد های بعد آن

جا ماندن کاندوم در واژن

این پیامدی است که احتمال دارد در هنگام آمیزش رخ دهد. البته در صورت جا ماندن کاندوم در واژن اتفاق خاصی رخ نمی دهد. اما اقداماتی وجود دارد که بهتر است حتما رعایت شود. نباید نگران باشید، زیرا کاندوم هیچ‌وقت از دهانه یا گردن رحم فراتر نمی‌رود. در نتیجه داخل بدن نفوذ نمی کند. اما به طور کلی ماندن این وسیله بهداشتی در کانال واژن می تواند در دراز مدت پیامدهایی داشته باشد. اما به راستی سوال اصلی این است که اگر درهنگام آمیزش، کاندوم درون واژن زن جا ماند ، باید چه کار کنیم؟ این کاندوم را چگونه باید از واژن خارج کنیم؟ اصلا علت اصلی ماندن کاندوم در بدن زن هنگام آمیزش چیست؟ استفاده از کاندوم با سایز نامناسب و یا استفاده نامناسب از کاندوم و حتی لیزخوردن کاندوم به‌دلیل تغییر حالت آلت تناسلی می تواند از عمده دلایل جا ماندن کاندوم در بدن زن باشد.

جا ماندن کاندوم در واژن

توصیه های پزشکی برای جا نماندن کاندوم

همان طور که در بالا اشاره کردیم عواملی وجود دارد که ممکن است باعث جا ماندن کاندوم در واژن شود. در این قسمت به شما توصیه هایی خواهیم کرد که با عمل به آن ها به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد. در ابتدا در مورد سایز کاندوم، به شما توصیه می کنیم که، از کاندومی استفاده کنید که بیش‌ازحد کوچک یا بزرگ نباشد. زیرا اینگونه احتمال پارگی و یا افتادن آن در واژن از بین می رود. در وهله دوم استفاده نامناسب از کاندوم می تواند ، باعث جاماندن آن در کانال واژن بشود. پس تلاش کنید ، کاندوم را تا جایی که مقدور است پایین بکشید. تا این گونه تمام آلت پوشیده شود. توجه کنید که اگر کاندوم را تنها نوک آلت بگذارید، احتمال افتادن آن قوی و قوی تر خواهد شد.

و اما در وهله آخر قطعا مستحضر هستید که کاندوم به صورتی طراحی شده است، که آلت تناسلی مردانه را وقتی در حالت نعوظ قرار دارد کامل بپوشاند. اگر پس انزال و یا در هین رابطه آلت شما شل یا نرم شود. می تواند باعث ماندن کاندوم در بدن زن شود. پس توصیه می کنیم اگر چنین اتفاقی برایتان افتاد، بهترین کار گرفتن کاندوم با دست می باشد. اینگونه مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد.

پیامد های ماندن کاندوم در واژن

با گذشت یک تا دو ساعت ابتدایی از ماندن کاندوم در واژن ، اتفاق خاصی نخواهد افتاد. به همین دلیل اگر در این بازه خارج شود، که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. اما اگر بازه زمانی این ماندن ، طولانی تر شود. می تواند پیامدهایی چون بارداری ناخواسته یا ابتلا به بیماری‌های آمیزشی عفونی را در پی داشته باشد.

پیامد های ماندن کاندوم در واژن

در صورت جا ماندن کاندوم در واژن چه کنیم؟

این اتفاق اغلب در انتهای آمیزش و در هنگام انزال که آلت تناسلی مردانه از حالت نعوظ خارج می شود، روی می دهد. در این هنگام باید بسیار مراقب باشید تا کاندوم درون واژن جا نماند. اما اگر به هر دلیلی کاندوم جا ماند. ابتدا سعی کنید به اعصاب خود مسلط باشید. آرامش خود را حفظ کنید. و نفس عمیق بکشید. چون جای نگرانی نیست و با چند اقدام ساده موفق به خارج کردن کاندوم از بدن زن خواهید شد.

حال چنانچه متوجه شدید که کاندوم درون واژن جا مانده است مراحل زیر را به دقت طی کنید.

  1. دست هایتان را به خوبی با آب و صابون بشویید و سپس ضد عفونی کنید.
  2. سپس در تخت خواب و یا زیر دوش به انگشتان دست خود حالتی قلاب مانند بدهید و آن را وارد کانال واژن خود بکنید.
  3. وقتی در کانال واژن خود به کاندوم برخورد کردید، انگشتان را به آن گیر دهید و کاندوم را خارج کنید.

البته دقت کنید که این کار باید با ظرافت و در کمال آرامش انجام شود، تا در هنگام بیرون کشیدن کاندوم ، کاندوم پاره نشود. همچنین جنانچه شما استرس داشته باشید؛ عضلات شما منقبض خواهد شد. از این رو امکان دارد نتوانید صحیح و سالم کاندوم را خارج کنید و این صورت اسپرم وارد دهانه رحم می شود و امکان بارداری وجود خواهد داشت. همچنین هنگامی که موفق به خارج کردن کاندوم از واژن خود شدید. حتما سلامت کاندوم را کاملا چک کنید. زیرا امکان دارد یک تکه از کاندوم پاره شده باشد و درون واژن مانده باشد. این چنین می تواند در آینده برای شما مشکل ساز شود.

البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که در بعضی مواقع با گذشتن چند ساعت اولیه از ماندن کاندوم در واژن، این وسیله بهداشتی همراه با ادرار خارج می شودو و اینچنین دیگر نیازی به انجام کار خاصی نخواهد بود. اما اگر این اتفاق نیفتاد می بایست خود به فکر در آوردن کاندوم از واژن تان بی افتید.

شکست در خارج کردن کاندوم

اما اگر نتوانستید کاندوم را با هیچ روشی خارج کنید. و از طرفی نگران نشتی اسپرم داخل کاندوم می باشید. بهترین کار مراجعه به یک دکتر زنان می باشد. در مراکز درمانی وسایل تخصصی وجود دارد که به کمک آن ها می توان واژن را به مقدار بیشتری باز نمود و کاندوم را از درون آن خارج ساخت.

احتیاط های پس از خروج

برای احتیاط از بارداری ناخواسته بهتر است بعد از خارج کردن کاندوم از قرص ضد بارداری استفاده کنید. اینگونه خیالتان از بابت این مورد راحت خواهد شد. همچنین عفونت باکتریایی و عارضه‌های مشابه از دیگر پیامدهای احتمالی جا ماندن کاندوم در واژن هستند. برای پیشگیری از ابتلا به این نوع از بیماری ها نیز باید از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

و اما در آخر باید بگوییم همواره از گذشته تا به امروز بزرگ ترها ما را به پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات هدایت کرده اند. پس ما هم اقداماتی را برای پیشگیری از جا ماندن کاندوم در واژن به شما عزیزان شرح می دهیم.

  • هنگام خرید کاندوم، کاندوم خیلی بزرگ یا خیلی کوچک را انتخاب و استفاده نکنید.
  • از کاندوم تاریخ‌گذشته یا کاندومی که در شرایط نامناسب با حرارت بالا نگهداری شده است استفاده نکنید.
  • بیش‌ازحد از روان‌کننده داخل کاندوم استفاده نکنید.
  • زمانی که آلت تناسلی مردانه داخل کانال واژن است، به امکان خارج‌شدن آلت از حالت نعوظ توجه داشته باشید.
  • هنگام خارج‌کردن آلت مردانه از کانال واژن، باید انتهای کاندوم را با دست نگه داشت و با احتیاط آلت را خارج کرد. با این کار، احتمال سرخوردن و جا ماندن کاندوم در واژن بسیار کمتر خواهد شد.

امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشیم به سوالات درون ذهن تان پاسخ داده باشیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.