دانستنی های جنسی

جلوگیری از کاهش میل جنسی

جلوگیری از کاهش میل جنسی

79 درصد از زوجین معمولا در روابط زناشویی خود با مشکلاتی روبه‌رو هستند.پس برای جلوگیری از کاهش میل جنسی خود و همسرتان به این چند توصیه عمل کنید.

1- مراقب فشارخون‌تان باشید

10 تا 60 درصد مردانی که دچار فشارخون بالا هستند روابط جنسی رضایت‌بخشی ندارند. در واقع فشارخون بالا عروق خونی را تخریب می‌کند و سبب سختی و قطورشدن شراین می‌شود که اصطلاحا به آن سختی شرایین یا تصلب شرایین می‌گویند.

در نتیجه خون به راحتی در آلت تناسلی مردان جریان پیدا نمی‌کند و نعوظ صورت نمی‌گیرد. به آقایان توصیه می‌شود مرتبا فشارخون خود را اندازه بگیرند و آن را پایین‌تر از ۵/۸/۱۳ حفظ کنند.

بهترین کار برای پایین آوردن فشارخون کاهش مصرف نمک، چربی و قند و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است.
فراموش نکنید استرس هم می‌تواند فشارخون را افزایش دهد.

2- مراقب کلسترول خونتان باشید

وقتی میزان چربی خون در مردان بالا می‌رود چربی در دیواره عروق رسوب می‌کند و سبب تنگی و غلظت خون می‌شود. این موضوع خود باعث ایجاد اختلال در نعوظ می‌شود و به دنبال آن اختلالات جنسی و ناتوانی بروز می‌کند. طبق بررسی‌های انجام شده از هر 55 مردی که دچار مشکلاتی در نعوظ هستند 23 نفر دارای چربی خون بالاست. داشتن تغذیه متعادل، عدم مصرف زیاد قند و چربی و به ویژه چربی‌های ترانس و مصرف زیاد میوه و سبزیجات می‌تواند به کاهش چربی خون کمک کند. کاهش وزن و انجام فعالیت بدنی مرتب هم به کاهش کلسترول کمک می‌کند.

کاهش میل جنسی در مردان با 10 رفتار غلط >>

جلوگیری از کاهش میل جنسی با کاهش چربی دور شکم

3- چربی‌های دور شکم‌تان را آب کنید

نتایج تحقیقاتی که در سال 2006 روی 290 مرد انجام شد، نشان داد 75 درصد مردانی که مبتلا به نشانگان متابولیک هستند دچار انزال زودرس می‌شوند. در حقیقت نشانگان متابولیک می‌تواند در کارکرد هورمون‌های جنسی مردانه اختلال ایجاد کند و سبب کاهش مدت نزدیکی و انزال زودهنگام شود.

برای پیشگیری از این موضوع مراقب این ۵ نشانه باشید:

1- اجازه ندهید اندازه دور کمرتان از ۱۰۲ سانتی‌متر بیشتر شود.

2- فشارخون‌تان نباید از ۵/۸/۱۳ بالاتر رود.

3- تری‌گلیسیرید خونتان از ۵/۱ گرم در لیتر بالاتر نرود.

4- HDL یا کلسترول نباید پایین‌تر از ۴/۰ گرم در لیتر باشد.

5- قند ناشتا بالاتر از یک گرم در لیتر نباشد.

در صورتی که 3 تا 5 مورد از موارد t,r در مورد شما صادق نیست یعنی به نشانگان متابولیک مبتلا هستید.

4- رابطه جنسی مرتب داشته باشید هر چه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ناتوانی جنسی کمتر به سراغ شما می‌آید.

چون عروق و اعصاب دخیل در انزال قوی‌تر می‌شوند. نتایج تحقیقاتی که در فنلاند روی 989 مرد 55 تا 75 ساله انجام شد، نشان داد برقراری کمتر از یک بار رابطه جنسی در هفته احتمال ناتوانی جنسی را 2 برابر می‌کند.
برای جلوگیری از کاهش میل جنسی لازم است حتما در هفته یک یا دو بار رابطه داشته باشید.

5- از پیش نیاز‌ها دور نشید

برقراری رابطه جنسی بدون پیش‌نیازها که نوازش و برقراری رابطه عاشقانه است نباید تبدیل به عادت شود. زنان از این نوع رابطه‌ها لذت نمی‌برند و این موضوع می‌تواند به مرور زمان زوجین را از هم زده کرده و سبب بروز اختلالات در رابطه شود.

6- مصرف الکل را قطع کنید

رای جلوگیری از کاهش میل جنسی از مصرف الکل پرهیز کنید. الکل سبب ضعیف‌ شدن عروق خونی و اعصاب درگیر در نعوظ می‌شود و ترشح تستوسترون توسط بیضه‌ها را افزایش می‌دهد. شاید مصرف کم الکل بتواند توانایی جنسی شما را افزایش دهد اما مصرف زیاد آن سبب ناتوانی جنسی می‌شود. بهتر است مصرف آن را کاملا کنار بگذارید تا دچار اختلالات جنسی نشوید.

7- قند خونتان را کنترل کنید

افزایش قندخون می‌تواند بر رابطه جنسی اثر منفی داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت معمولا دچار تصلب شرایین می‌شوند و در نتیجه نعوظ در آنها به خوبی صورت نمی‌گیرد. از سوی دیگر دیابت در کارکرد اعصاب آلت تناسلی هم اختلال ایجاد کرده و مانع نعوظ می‌شود. کنترل قندخون و انتخاب برنامه غذایی مناسب می‌تواند تا حد زیادی از بالا رفتن قندخون جلوگیری کند.

8- آرام باشید و تمرین آرامش کنید

استرس‌های روزانه می‌تواند احتمال ابتلا به ناتوانی‌های جنسی را افزایش دهد. وقتی احساس ترس یا اضطراب می‌کنید قدرت نعوظ کاهش می‌یابد. در صورتی که مردی احساس آرامش نکند این وظیفه همسر است که با نوازش کردن گردن، کمر و پاها به آرامش او کمک کند.

کم شدن میل جنسی بر اثر زندگی مدرن >>

جلوگیری از کاهش میل جنسی با دوری از دخانیات

9- از دخانیات دور شوید

سیگار را ترک کنید بررسی‌ها نشان داده است که سیگار کشیدن می‌تواند سبب ناتوانی جنسی شود. در واقع نیکوتین در عروق رسوب می‌کند و تنگ شدن عروق نعوظ را به تاخیر می‌اندازد. کشیدن روزی 2 سیگار جریان یک‌سوم از خون در بیضه‌ها را کاهش می‌دهد.

برای جلوگیری از کاهش میل جنسی سیگار رو ترک کنید. طبق تحقیقات انجام شده در سال 2007 ترک سیگار می‌تواند به سرعت ناتوانی جنسی را بهبود دهد. فراموش نکنید سیگار کشیدن می‌تواند سبب بروز ناراحتی‌های قلبی، افزایش فشارخون، دیابت و چاقی شود.

10- ایجاد اعتماد به نفس در شوهر توسط زن

در صورتی که همسر شما به ناتوانی جنسی مبتلا شده با بیان این موضوع که این مساله چندان اهمیتی ندارد و درمان‌پذیر است و اینکه عشق در زندگی مشترک مهم‌ترین موضوع است سعی کنید به او اطمینان خاطر و اعتمادبه‌نفس بدهید تا برای درمان مشکل خود زودتر اقدام کند.

همچنین بد نیست که بدانید برخی از غذاها قاتلین میل جنسی به حساب می آیند که در پایین به معرفی چند تا از این مواد غذایی می پردازیم.

1-سیر

هرگز قبل از رابطه زناشویی از سیر استفاده نکنید چون نه تنها دارای عطر و بوی قوی است؛ بلکه دارای نشاسته است که می‌تواند نفخ ایجاد کند و باعث کاهش شهوت می شود.‌‌‌‌

2-نعناع

ممکن است فکر کنید که جویدن قرص نعناع برای تازه کردن نفس قبل از رابطه جنسی خوب است، مطالعات نشان می‌دهد که مواد موجود در نعناع می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد و در نتیجه بر میزان میل جنسی شما تاثیر منفی بگذارد.

خوردن گوشت قرمز

3-گوشت قرمز

مصرف بیش از حد گوشت قرمز سنگین به شما احساس تنبلی و خواب آلودگی می دهد، چرا که هضم آن دشوار می باشد. پیش از رابطه از خوردن غذاهای سنگین پرهیز کنید.

4-روغن نباتی

برخی از روغن‌های نباتی، حاوی مقادیر بالای روغن غیر اشباع شده است که می‌تواند به کاهش زیاد میزان تستوسترون بیانجامد. این مساله را مرکز کولومبوس ویژه بیماری‌های جنسی اعلام کرده است. هرمون تستوسترون نقش مهمی در میل جنسی مردان و زنان ایفا می‌کند از این رو سعی کنید از روغن زیتون استفاده کنید، تا از این بابت به مشکلی بر نخورید.

5-قهوه

محققان و پزشکان بر این باورند که فعالیت شدید غدد فوق کلیوی بدن اسخاصی که به خوردن قهوه معتاد هستند باعث افزایش میزان هورمون استرس در بدن آنها شده که در درازمدت باعث کاهش میل جنسی آنها می شود. برخی از پزشکان معتقدند، نباید بیش از دو فنجان قهوه در روز نوشید.

6-نمک

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود بیشتر حواستان به میزان مصرف نمکتان باشد کاهش میل جنسی است. نمک و غذاهایی که سرشار از این مواد معدنی هستند می توانند منجر به فشار خون بالا بشوند که روی میل جنسی نیز تاثیر دارد.

امیدواریم با خواندن مطالب فوق و آشنا شدن با عادت های صحیح زندگی و مواد غذایی که بر روی میل جنسی شما تاثییر می گذارد بتوانید زندگی زناشویی بهتری را در کنار شریم جنسی تان تجربه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.