دانستنی های جنسی

حفظ سلامت واژن با رعایت چند نکته

همان طور که برای داشتن یک رابطه سالم جنسی خرید کاندوم و استفاده از آن اهمیت دارد اما باید به خاطر بسپارید که برای داشتن رابطه جنسی سالم و بدون مشکل بایستی نکات بهداشتی بعد از این رابطه را هم جدی گرفت ، زنان رابطه جنسی را بعد از نزدیکی بایستی به مسیر بهداشت و مراقبت از سلامت واژن هدایت کنند ، توصیه هایی در این مورد در کاندوم استار خواهید خواند تا بتوانید سلامت واژن تان را بعد از رابطه حفظ کنید.

آن چه مشخص است بعد از عمل نزدیکی و رابطه جنسی زنان باید نکات بهداشتی را برای سلامت واژن خود رعایت کنند، واژن به عنوان دریچه ورود به رحم یک عضو حساس و پر اهمیت از نظر سلامت و بهداشت  در بدن زنان است، چرا که  واژن می تواند راهی برای ورود باکتری ها به رحم باشد به همین دلیل نکاتی را باید زنان بعد از رابطه جنسی در نظر بگیرند که به اختصار در پایین توضیح داده ایم.

توالت رفتن بعد از نزدیکی یکی از این کارها به حساب می آید. برای جلوگیری از بیماری مثانه بعد از نزدیکی حتما ادرار داشته باشید. باید بدانید که درحین نزدیکی باکتری های ریزی وارد اندام تناسلی می شوند، داخل عضو تناسلی نیز گرم و مرطوب و محیط مناسبی برای تکثیر باکتریهاست؛ پس باید حتما این کار را انجام دهید.

رابطه جنسی در دوران بارداری >>

نوشیدن آب برای حفظ سلامت واژن

دومین کاری که برای سلامت واژن باید انجام دهید نوشیدن آب است. همانطور که هنگام ورزش نیاز به رطوبت دارید در نزدیکی هم رطوبت لازم است خشکی روی کل بدن تاثیر میگذارد پس اگر دهانتان خشک می شود حتما آب بنوشید تا ادرار کنید و میکروب ها را خارج کنید. بدن شما بدون آب فشار زیادی را تحمل می کند ، سعی کنید همواره آب بنوشید.

سومین کار مصرف مواد غذایی که دارای پروبیوتیک هستند. شاید بگویید چه مود غذایی شامل پروبیوتیک هستند که مصرف آن ها باعث سلامت واژن می شود؟ باید بگوییم خوردن ماست ، شیر ، ترشی ، شکلات تلخ و… که حاوی پروبیوتیک هستند بسیار مفید است و به سلامت دستگاه تناسلی خنم ها بسیار کمک می کند.

چهارمین کاری که ما پیشنهاد می کنیم خانم ها پس از برقراری رابطه حتما انجام دهند گرفتن دوش است که خصوصا اگردوش آب گرم باشد بسیار بهتر است، زیرا بعد از نزدیکی یک دوش آب گرم تمام آلودگی ها را ازبین می برد.

پنجمیمن کاری که به خانم ها برای حفظ سلامتی واژن شان پیشنهاد می کنیم این است که به علت اینکه بعضی از لباس زیرها از جنس نایلون وپلی استر هستند و نمیگذارد هوا تبادل شود و بعد از نزدیکی خیس می شود و امکان رشد باکتری ها را بالا می برد؛ پیشنهاد ما این است که بعد از نزدیکی لباس زیرتان را به کلی در بیارید.

اما ششمین کاری که باید انجام دهید این است که بعد از پایان عشقبازي، زمانی را براي نشان دادن عکس‌العمل به احساساتی که از روابط جنسی داشته اید اختصاص دهید. روی جزئیات تمرکز کنید، به یاد بیاورید که حقیقتا چه چیزی احساسات شما را برانگیخته است. افکارتان را فورا با شریک خود در میان بگذارید. مهلت ندهید که احساساتتان از دست برود. با این حال درصورتی که حس خوبی از این نشست روابط خود نداشتید بهتر است احساسات ناخوش‌آیند خود را آزاد کنید و حرفی از آن به میان نیاورید و بجاي آن شریک خود را در اغوش بکشید. پژوهش های نشان داده که این عمل منجر به رابطه شادتری در آينده خواهد شد و این شادی بر روی سلامتی روح و جسم شما تاثییر خواهد گذاشت پس قطعا باعث می شود سلامت واژن نیز حفظ شود.

رابطه جنسی در معلولان و مشکلات آنها >>

استفاده نکردن از دستمال مرطوب

به عنوان هفتمین توصیه باید بگوییم پس از رابطه جنسی برای حفظ سلامت واژن سعی کنید از دستمال مرطوب استفاده نکنید، دستمال مرطوب پر از ماده های شیمیایی، خشبوکننده ها، گلیسرین و دیگر روغن هاست. این مواد می توانند سبب تحریک ناحیه واژن شما شوند. بالاخص پس از روابط جنسی که ناحیه آلت شما حساس تر شده است. استفاه از دستمال مرطوب میتواند سبب خشکی، خارش، حساسیت و التهاب ناحیه تناسلی شما شود.

 پس از روابط جنسی بدون لباس بخوابید

و به عنوان آخرین توصیه ما در این باره، هنگامی که به کارهایی که باید پس از روابط جنسی انجام دهید فکر میکنید، بدون لباس خوابیدن را هرگز فراموش نکنید. این کار احتمال مبتلا به عفونت مجاری ادراری یا عفونت های باکتریایی و مخمری را در شما به شدت کاهش ميدهد . درصورتی که خيلي خجالت می کشید میتوانید از یک زیرشلوای نخی که قابلیت عبور هوای مطلوب داشته باشد استفاده کنید و در غیر اینصورت به راحتی به استراحت بپردازید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *