دانستنی های جنسی

حکم شرعی استفاده از کاندوم خاردار

حکم استفاده از کاندوم خاردار

به طور کلی خداوند زن و مرد را مکمل یکدیگر آفرید. این مکمل بودن به این معناست که زن و شوهر فقط پس از ازدواج در کنار یکدیگر زندگی نمی کنند. آن ها می بایست مایه آرامش یکدیگر باشند. تا بتوانند باعث رشد و تعالی یکدیگر شوند. و اینگونه از یکدیگر نهایت لذت را ببرند. حال گاها برخی از آقایان برای اینکه خانم ها لذت بیشتری در هنگام آمیزش تجربه کنند. قصد به استفاده از کاندوم خاردار می کنند. حکم استفاده از کاندوم خاردار از نظر شرع چیست؟ مراجع عظام هر کدام نظر به خصوصی در این باره دارند. اما باید خاطر نشان کنم که با حکم استفاده از کاندوم خاردار ، بیش از90 درصد از مراجع موافقت کرده اند. برای مطلع شدن از نظر دقیق مراجع عظام در این باره نظر هر کدام را برایتان به طور دقیق بازگو می کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

حکم استفاده از انواع کاندوم خاردار

همان طور که می دانید لذت جنسی را می توان یکی از مهم ترین لذت های زن و شوهر از همدیگر دانست. که خداوند متعال آن را وسیله ای برای ادامه نسل بشر قرار داده است. در این قسمت از این مقاله قصد داریم تا با حکم تعدادی از مراجع صاحب نام شما را آشنا کنیم. البته نکته ای که در اکثر احکام شرعی صادره در این زمینه می توان مشاهده کرد نشان دهنده آن است که حکم استفاده از کاندوم خاردار در صورتی که ، برای زوجین مشکلی ایجاد نکند و هر دو طرف از استفاده آن ، رضایت داشته باشند ، جایز است.

حال به بیان نظر مراجع در مورد این مسئله شرعی می پردازیم:

1- نظر آیت الله خامنه ای (مقام معظم رهبری) در این باره مثبت است. و بر اساس استفتائات ایشان این کار منع نشده است. ایشان در استفتائات خود بیان کرده اند؛ استفاده از انواع کاندوم و به خصوص کاندوم های خاردار فی نفسه اشکال ندارد. به شرط آنکه به هیچ یک از طرفین آسیبی نرسد.

2- آیت الله سیستانی نظرشان اینگونه است. که استفاده از وسیله ای فیزیکی (کاندوم خاردار) که سبب ایجاد لذت جنسی مضاعف در هر یک از طرفین می شود. بنا بر احتیاط واجب حرام است. اما چنانچه آقایان با مصرف مواد شیمیایی تاخیری قصد بر بیشتر کردن زمان رابطه کنند. استفاده از این مواد جایز می باشد.

حکم استفاده از کاندوم خاردار مکارم شیرازی

3- آیت الله مکرام شیرازی این فقیه بزرگ حکم استفاده از کاندوم خاردار را اینگونه داده اند. که زن و شوهر به هر صورتی که تمایل داشته باشند می توانند از همدیگر لذت ببرند. از این رو استفاده از هر وسیله مشروعی برای طرفین ضرری نداشته باشد. و باعث نازایی دائمی در طرفین نشود اشکالی ندارد و کاملا جایز است.

4- آیت الله صافی گلپایگانی نیز نظرشان در این باره این است که در شرایطی هر دو طرف از استفاده از کاندوم خاردار رضایت داشته باشند. به کار بردن کاندوم خاردار هیچ مانعی ندارد.

استفاده از کاندوم خاردار

همان طور در بالا مشاهده کردید اغلب مراجع عظام استفاده از کاندوم خاردار را حرام اعلام نکرده اند. البته برخی از این مراجع عالیقدر این موضوع را منوط کرده اند به این که به هیچکدام از طرفین آسیبی وارد نشود. و به این شرط این عمل را جایز دانسته اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تنها دو فقیه عالی رتبه این کار را جایز نمی دانند. آیت الله العظمی وحید خراسانی (حفظه الله تعالی) و آیت الله العظمی سیستانی (حفظه الله تعالی) استفاده از کاندوم خاردار را به هر نحوی بنا بر احتیاط واجب حرام می دانند. از این رو مقلدین ایشان می توانند، به همان حکم احتیاط ایشان عمل کنند و یا می توانند به نظر مرجع تقلیدی که از مرجع تقلید خودش از نظر علمی و فقهی درجه بالاتری دارد مراجعه کند. زیرا ایشان بر اساس احتیاط واجب این عمل را حرام اعلام کرده اند و این بدین معناست که ایشان حکم قطعی و نهایی در این باره ندارند.

استفاده از انواع کاندوم خاردار

حکم استفاده از انواع مختلف کاندوم

به طور کلی حکم استفاده از انواع مختلف کاندوم توسط افراد متدین و معتقد بسیار مورد سوال قرار می گیرد. در این باره باید بگوییم خرید کاندوم و استفاده از آن به عنوان یکی از راه های افزایش لذت جنسی در لحظه انزال و همچنین پیشگیری از بارداری ناخواسته یک راهکار عالی است. از طرفی کاندوم باعث جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی نیز می شود.

بر اساس نظر اغلب مراجع تقلید استفاده از انواع کاندوم فی نفسه اشکالی ندارد. اما اگر می خواهید نظر دقیق مرجع تقلید خودتان را بدانید باید به توضیح المسائل ایشون سری بزنید. تا فتوای دقیق ایشان را در این باره مطالعه کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب از حکم شرعی استفاده از کاندوم آگاه شده باشید. و با استفاده از کاندوم رابطه ای ایمن تر را تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *