دانستنی های جنسی

خودارضایی عامل لذت نبردن از رابطه جنسی

خودارضایی در واقعیت به مجموعه رفتارهایی گفته میشود که از طرف مرد یا زن بر اثر پردازش ذهنی از یک رابطه جنسی خیالی انجام شده و به یک ارگاسم مجازی یا خیالی نیز منتهی می شود. نکته مهمی که به آن اشاره شد این است که این عمل در هر دو جنس مرد و زن وجود دارد و هر دو جنس ممکن است دست به استمنا یا مان خودارضایی بزنند. همان طور که در مقاله سیر تا پیاز خودارضایی و تاثیرات آن هم در گذشته اشاره کردیم، عمل استمنا می تواند عوارض ناگوار و جبران ناپذیری را به جا بگذارد که نتیجه آن به صورت جسمی و روانی بروز پیدا خواهد کرد.

نکته قابل توجه در این باره این است که انجام عمل خودارضایی در هر شرایطی امکان پذیر است چون در ذهن ما شخص خاصی جهت رابطه پردازش شده و ما با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن خود می شویم. بله در خود ارضایی اندام خود را وادار می سازیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم برسد اما در یک رابطه جنسی تمامی اندام های بدن با یکدیگر همکاری دارند و دیگر نیازی نیست که ما در ذهن خود محیطی را بازسازی کنیم یا شخصی را بازسازی کنیم پس ذهن در آرامش بیشتری قرار میگیرد از این رو تاثیر روحی و روانی بسیار مفیدی به همراه خواهد داشت.

خودارضایی مانع از رسیدن به اوج لذت جنسی

چرا خود ارضایی مانع لذت رابطه جنسی می شود؟

جواب دادن به این سوال اصلا سخت و دشوار نیست، در پایین به عواملی که باعث میشود از رابطه جنسی مان به دلیل خودارضایی لذت کافی نبریم را بیان می کنیم.

1- از بین رفتن آرامش ذهنی:

در خودارضایی با تصویر سازی ذهنی و طی یک رابطه مجازی ارگاسم را تجربه می کنیم. در این ارگاسم اندام خود را برای رسیدن به اوج درگیر خواهید کرد و از طرفی مستقیما بر روی آرامش ذهنی و جسمی تان تاثییر منفی خواهید گذاشت؛ اما در یک رابطه جنسی تمامی اندام های بدن با یکدیگر همکاری و تعامل دارند و دیگر نیازی نیست ما به ذهن مان فشار وارد کنیم، زیرا تحریک شدن به صورت طبیعی اتفاق می افتد.

2- افزایش تحریک پذیری:

برخی از افرادی که زود تحریک می شوند گاهی به سمت خودارضایی می روند . حال آنکه باید بدانند خود ارضایی عطش آن ها را نه تنها کاهش نمی دهد بلکه بیشتر می کند.

3- بی حوصلگی و اختلال در اعمال طبیعی بدن

از دیگر عوارض استمنا یا خودارضایی بی حوصلگی ، عدم تمرکز ، لاغری ، ناتوانی جسمی و سردردهای میگرنی اشاره کرد که موجب اختلال در عملکرد رابطه زناشویی می شود .

خودارضایی مسبب سردی در رابطه

4- سردی در رابطه

افرادی که خودارضایی می کنند، به مرور سرد می شوند و نمی توانند به خوبی شریک زندگی خود را ارضا کنند. شاید سردی در رابطه بدترین اتفاقی باشد که برای یک زن و مرد اتفاق می افتد اما با ترک این عمل قطعا رابطه تنگاتنگ تر و گرم تری را تجربه خواهند کرد.

5- پرخاشگری روحی

خودارضایی سبب پرخاشگری و خشم در فرد می شود، زیرا این کار به طور مستقیم بر روی رفتار و خلقیات زن و مرد تاثیر می گذارد که این مورد یکی از عوامل ایجاد دعوای زناشویی و مانع از لذت بردن از رابطه جنسی می شود.

6- مبتلا شدن به زودانزالی

مردانی که مبتلا به مشکل خودارضایی هستند، به مرور دچار زود انزالی می شوند . این اختلال جنسی تاثیر بسیار منفی بر روابط زناشویی می گذارد و در بسیاری از مواقع منجر به طلاق می شود . زیرا این افراد نمی توانند همسر خود را به خوبی به اوج لذت ارگاسم برسانند و این امر موجب سرخوردگی شدید زن می گردد و عواقب دیگری را در پی دارد که تاثییرات منفی بر زندگی مشترک شان خواهد گذاشت.

تاثیر منفی خودارضایی بر مغز انسان

7- تاثییر منفی بر هیپوتالاموس

پژوهشگران و پزشکان متخصص بر این باورند که خودارضایی بر غدد هیپوتالاموس مغز تاثیر مستقیم می گذارد و این عمل آسیب جدی در پی دارد و باعث می شود مغز انسان لذت یک رابطه جنسی را به طور کامل درک نکند و یا فقط مقدار کمی از آن را درک کند.

8- تنوع طلبی

بسیاری از افراد برای بر طرف شدن نیاز جنسی خود با دیدن فیلم های پورن ، دست به عمل استمنا می زنند . این امر موجب می شود اغراق های فیلم هی پورن جدی گرفته شود و فرد رضایت جنسی از همسر خود نداشته باشد و میزان توقعاتش در هنگام آمیزش جنسی از همسرش دو چندان شود. این در حالیست که آن شخص نمی داند در فیلم های پورن اصل بر بزرگنمایی است و این فیلم ها بر اساس رابطه هایی که در واقعیت اتفاق می افتد تهیه و تنظیم نمی شوند و کاربردشان فقط برای خودارضایی افراد ناآگاه می باشد.

9- به وجود آمدن بدبینی

خودارضایی زیاد و معتادانه ممکن است فرد را دچار افسردگی کند. در نتیجه فرد افسرده افکار منفی بسیاری در ذهنش می پروراند و همین افکار می تواند زندگی زناشویی را با شک و بدبینی همراه سازد.

بدبینی بر اثر خودارضایی

در پایان توصیه گروه تالیف و پزشکی کاندوم استار این است که چه در زمان مجردی و چه زمان متاهلی ، از خود ارضایی بپرهیزید . چنانچه مجرد هستید فعالیت های مثبت دیگر مانند: ورزش، پیاده روی، یوگا، مدیتیشن، شنا و… را جایگزین کنید و اگر متاهل هستید رابطه جنسی با همسر خود را تدارک ببینید و از لذت و ارگاسم کامل و واقعی بهره ببرید که این بزرگترین نعمت خدادای به شما می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.