روانشناسی

خوش‌حال کردن همسر خود با ساده ترین روش‌ها

اصلا واقعا چرا ازدواج می کنیم؟ ازدواج یک قرارداد دو نفره است که در همه جای دنیا اعتبار دارد وقتی که یک زن و مرد با هم ازدواج می کنند با هم یکی می شوند و در قبال هم مسئول هستند در غم و شادی ، خوشی ها و نا خوشی های یکدیگر شریک هستند حال می خواهیم بدانیم یک خانم چطور می تواند شوهرش را خوشحال کند و یا بلعکس یک آقا با انجام چه کارهایی می تواند خانم خودش را خوش حال کند و با چند نکته و توصیه همسرداری مطلب را تکمیل می کنیم.

برخی بر این باورند رابطه دوستی قبل از ازدواج باید وجود داشته باشد تا شناخت بهتر و بیشتر شود. به نظر شما رابطه دوستی قبل از ازدواج درست است یا غلط؟ باید بدانید همان طور که انجام دادن هر کاری نیاز به مهارت و دانش مختص آن کار دارد، شما برای اینکه بتوانید یک همسر توانا و موفق در این مسیر باشید باید دانش خود را در این زمینه نیز افزایش دهید حال گاهی این دانش با مطالعه کتاب های مختص به موضوع آیین همسر داری و رواشناسی خانواده به شما افزوده میشود و یا گاهی با شرکت در دوره های مرتبط با این موضوع این امر محقق میشود.

با این تفاصیر باز هم رفتارهایی هستند که با انجام دادن آن‌ها می توان سوءتفاهم ها را از بین برد و دعواهای زناشویی را خاتمه بخشید. از جمله این رفتارها می توان به هدیه دادن و هدیه گرفتن اشاره کرد.

هدیه دادن بدون مناسبت می تواند شخص مقابل را شگفت زده و غافلگیر کند و قطعا تأثیر بسیار خوبی بر روح و روان وی برجای بگذارد. این دسته از رفتارها باعث میشود حسی خوب و دلپسند میان زوجین قوت بگیرد و کدورت ها و ناراحتی های بزرگ و کوچیک را کم رنگ کند.

هدیه دادن گل

برای مثال به هدیه دادن یک شاخه گل مورد علاقه طرف مقابل بی اندیشید، گل دادن یكی از قدیمی ترین زبان ها برای بیان عشق است. که متأسفانه انسان ها خود را از چنین هدیه با ارزشی كه قیمت چندانی هم ندارد محروم می كنند و خرید گل و گل دادن را تنها محدود به روز تولد یا عیادت از بیمار می کنند. شما می توانید با هدیه دادن ، زندگی و محل سكونت تان را سرشار از امواج مهر و محبت كنید. به ارزان بودن هدیه ای كه می خواهید بدهید فكر نكنید، بعضی از اعمال محبت آمیز دارای امواج كوچك ولی بسیار خاص می باشد.

در انتها می خواهیم چند نکته در مورد روانشناسی خانواده و همسرداری بهتر را برای شما عزیزان بیان کنیم. با کاندوم استار در ادامه همراه باشید.

1- با همسرتان دوست باشید.

2- به همسرتان اعتماد داشته باشید.

3- شاد بودن را از خودتان شروع کنید ، تا بتوانید او را هم شاد کنید.

4- نمی شود غلط زندگی کرد و درست تربیت نمود.

5- فریاد کشیدن به هر دلیلی ممنوع.

6- سعی کنید همیشه با تبسم همسرتان را نگاه کنید.

7- همسرتان را به خاطر وجود خودش دوست بدارید.

8- هرگز به همسرتان در حضور فرزندان غر نزنید.

9- در حضور دیگران از همسرتان انتقاد نکنید.

10- بگذارید همسرتان ببیند عکس او در کیف شماست و گاهگاهی آن را عوض کنید و عکس جدید بگذارید.

در مجموع شاید خودتان بیشتر با این مورد ها آشنا باشید و یا الآن با خود بگویید عمل کردن به این موارد سخت تر از دانستن آن ها است. اما باید بگوییم خوب بودن به طور کلی خریدنی و نشدنی نیست. هرشخص اگر بخواهد می تواند بی دلیل و بدون توقع به دیگری خوبی کند. پس سعی کنید که خوب باشید و خوب رفتار کنید.

اهمیت ازدواج

اهمیت و ضرورت ازدواج در اسلام

ازدواج و تشکیل خانواده از نظر اسلام مهم است هرگونه اقدام و رشد اجتماعی در سایه خانواده حاصل می شود عامل ثبات و سازش اجتماعی است و سعادت جامعه تا حدود زیادی در گرو آن است خانواده کانونی است که در آن ارزش های اخلاقی ، باورهای دینی و معیارهای اجتماعی از نسلی به نسل دیگر انتقال می یابد و زمینه ی رشد عاطفی و تربیت اخلاقی و اجتماعی اعضای خانواده فراهم می گردد چند راه ابراز عشق و علاقه به همسر:

1- به همسر خود توجه کنید و از کارها و اخلاق خوب او در جمع تعریف و تمجید کنید.

2- وقتی از همسرتان خطایی سر می زند او را سرزنش نکنید او در این مواقع نیاز به درک و بخشش شما دارد.

3- سکوت و حرف نزدن با هم می تواند منجر به سرد شدن رابطه بین زن و شوهر شود.

4- هیچگاه همسرتان را با دیگری مقایسه نکنید.

5- قدردان کارها و زحمات او باشید دستش را بگیرید و با مهربانی و لبخند به او بگویید که شاهد و ناظر زحمات او هستید و از او قدردانی و ستایش کنید.

6- به خانواده ی همسرتان احترام بگذارید آن ها را به منزل خود دعوت کرده و بابت تربیت چنین پسری جلوی همسرتان از آن ها تشکر کنید این کار او را بسیار خوشحال خواهد کرد و بالعکس

امیدواریم با خواندن مطالب فوق توانسته باشید راه های آسان خوش حال کردن همسر خود را آموخته باشید و با عمل کردن به آن ها بتوانید نتایج فوق العاده آن و بازخورد های مثبتش را در زندگی خود احساس کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.