دانستنی های جنسی

دیر ارضا شدن زنان چه علتی دارد؟

دیر به ارگاسم رسیدن

رابطه جنسی، بهترین راه برای ایجاد یک رابطه ی عمیق جسمی و روحی با شریک زندگی است؛ بنابراین احساس خوبی در شما و طرف مقابل تان ایجاد می کند. اما اگر در این رابطه ارگاسم حاصل نشود، هر دو نفر احساس نارضایتی می کنند. دیر ارضا شدن در بانوان می تواند مرد مقابلشان را بسیار رنج دهد. نرسیدن به اوج لذت جنسی می تواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد، اما تشخیص صحیح و معاشقه درمانی به شما آموزش می دهد که چگونه در یک رابطه جنسی به ارگاسم برسید و از آن لذت ببرید.

اگر شما خانمی هستید که از دیر ارضا شدن رنج می برید و یا آقایی هستید که می خواهید خانم تان هم در رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسد پیشنهاد ما این است که کاندوم فضایی را امتحان کنید. خانم هایی که از مشکل دیر ارضا شدن می نالند با استفاده از کاندوم فضایی ارگاسم همزمان را تجربه می کنند.

اغلب شنیده اید که خانم هایی هستند که در طی برقراری رابطه جنسی و در حین آمیزش ممکن است به سختی به اوج لذت جنسی برسند و یا حتی برخی از آن ها شاید نتوانسته باشند این لذت را تا به حال تجربه کنند. البته این مشکل دیر ارضا شدن همیشه یک طرفه و از طرف بانوان نخواهد بود. این امکان وجود دارد که آقایان هم برای رسیدن به ارگاسم با مشکلاتی روبه‌رو شوند.

اما به راستی چه علتی باعث دیر ارضا شدن زنان می شود؟

  • وجود مشکلی در رابطه
  • یکنواختی و خسته کننده بودن اتاق خواب
  • میزان سلامتی افراد که بر روی اعصاب و سطح هورمون آن ها اثر می گذارد
  • احساس خجالت نسبت به رابطه جنسی
  • آسیب جسمی یا روحی، مانند حس تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی
  • عدم اطلاعات کافی در مورد ارگاسم، رابطه ی جنسی و تحریکات مؤثر
  • اثرات جانبی برخی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی

<< احساس ترس مانع از به ارگاسم رسیدن می شود >>

تشخیص مشکل دیر ارضا شدن

پزشکان و متخصصان می گویند اگر  شما با مشکل ارگاسم رو به رو هستید، توصیه می شود که به درمانگر جنسی مراجعه نمایید تا منشاء مشکل شما را بیابد و شما را به درستی درمان کند.

ممکن است نرسیدن به ارگاسم ناشی از یک مشکل جسمی باشد و درمانگر شما را راهنمایی می کند که به پزشک مربوطه مراجعه نمایید.

از این بابت نباید خجالت بکشید زیرا درمانگر جنسی درمورد نحوه برقراری روابط جنسی، شریک جنسی و همچنین انتظارات و خواسته های شما در یک رابطه جنسی سؤال هایی می پرسد.

حال شما باید با آمادگی و صداقت به تمام سؤالات او پاسخ دهید تا او بتواند بیش ترین کمک را با راهنمایی های خود به شما بکند.

همفکری برای جلوگیری از دیر ارضا شدن

حل مشکلات ارگاسم یا دیر ارضا شدن

دریافت مشاوره ازدواج به شرطی می تواند مفید واقع شود که ، علت دیر ارضا شدن و اختلال در ارگاسم به دلیل مشکلات پیش آمده در رابطه عاطفی دو نفر باشد.

درمانگران معتبر در زمینه جنسی می توانند روان درمانی را به افراد ارائه دهند که بر نگرانی های مرتبط با عملکرد، احساسات یا اختلالات جنسی تمرکز دارد. سکس درمانی می تواند به صورت انفرادی یا همراه با شریک فرد انجام شود.

دیر ارضا شدن به این دلیل است که خانم ها اغلب برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند که در ذهن خود خیال پردازی کنند.

اگر خانمی متوجه شد از نظر فیزیکی به چه تحریکات جنسی نیاز دارد و چگونه برانگیخته می شود، در این هنگام باید دید آیا می تواند به راحتی نیازهایش را به همسرش بگوید؟!

پس باید منشاء فیزیولوژیکی مسئله پیدا شود، تا به توان برای آن راه حلی پیدا کرد.

برای آقایان هم از همین نسخه استفاده می شود. مردها باید بدانند مهم ترین مسئله برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، صحبت کردن درمورد این مسئله با همسرتان است. اگر می خواهید به اوج لذت جنسی برسید یا فقط می خواهید در اتاق خوابتان احساس آرامش و راحتی کنید، در هر صورت باید نیاز ها و خواسته هایتان را برای شریک زندگیتان بیان کنید.

یادتان باشد دیر ارضا شدن فقط مختص خانم ها نمی شود و گاهی مردها هم به دلایلی از این موضوع رنج می برند زیرا نمی دانند تا چیزی را به همسرشان نگویند او نمی تواند ذهن آنها را بخواند و مشکل شان را بر طرف کند.

مشکلات زناشویی و راه حل آنها >>

نارضایتی به دلیل دیر ارضا شدن

شاید در حال حاضر به این موضوع فکر می کنید که احتمالا صحبت درمورد مسائل جنسی در ابتدا کمی خجالت آور  و احتمالا نحوه برخورد طرف مقابل نسبت به این مسئله کمی نگران کننده باشد. اما بالاخره چاره کار چیست؟ شما مجبورید از یک جا شروع کنید و تمام مسائل و مشکلات حل نشده میان تان را بازگو کرده و به فکر راه حلی برای آن ها باشید تا این موضوعات به طور کامل حل و فصل شوند

سپس شما به آرامش برسید و این آرامش شما را به اوج لذت در رابطه جنسی تان برساند و دیگر از دیر ارضا شدن همسرتان و موضوعاتی امثال هم رنج نبرید.

اما اگر شما خانمی هستید که دیر ارضا می شوید راه های زیر را امتحان کنید:

1- اعتماد به نفستان را بالا ببرید و تصوری را که از بدنتان دارید تغییر دهید.

2- سعی کنید حتما با همسرتان در این مورد صحبت کنید و یکدیگر را در این راه یاری کنید.

3- آن مناطقی از بدنتان را که فکر می کنید حساس تر هستند کشف کنید و به همسرتان بیان کنید.

4- راجع به احساساتتان با همسرتان صحبت کنید و از ورزش کردن وریلکس کردن بدنتان غافل نشوید.

5-معاشقه و پیش نوازی را افزایش دهید.

6- هر دارویی را مصرف نکنید، از عوارض برخی دارو ها تاثیر در تحریک جنسی می باشد.

7- خودارضایی نکنید.

8- بپذیرید که حتما نباید از دخول ارضا شوید اکثر خانمها از ناحیه کلیتوریس ارضا می شوند.

برای رضایت همسر تظاهر به ارگاسم نکنید؛ این بزرگترین اشتباه زندگی تان خواهد بود.

داشتن رابطه

اما در انتها باید بگوییم:

زنانی که از نظر جنسی خوشحال هستند و از برقراری رابطه جنسی لذت می‌برند، خودشان برای تقاضای داشتن رابطه پیش قدم می‌شوند.

برای داشتن رابطه جنسی زمان و برنامه منظمی قرار می‌دهند، اعتماد به نفس و آگاهی جنسی دارند و می‌دانند چگونه می‌توانند از آنچه که می‌خواهند با همسرشان صحبت کنند.

داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش و پرطرفدار، شما را به شریک زندگی تان نزدیکتر می‌کند و تمام رفاه شما را تقویت می‌کند. داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش هم چنین دارای مزایای سلامتی بسیار خوبی است. این رابطه سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می‌کند، به کاهش درد و سردرد و افزایش میزان سوختن کالری کمک می‌کند.

همچنین به شما کمک می‌کند که جوان‌تر بمانید و به طبع استرس تان را کاهش دهید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *