دانستنی های جنسی

رابطه جنسی مجازی و آسیب های آن

رابطه جنسی مجازی

آیا تا به حال نام رابطه جنسی مجازی به گوش تان خورده است؟ این رابطه شکلی از رابطه جنسی است که با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت صنعت ارتباطات و وسایل هوشمند رواج بیشتری پیدا کرده است. رابطه جنسی مجازی اشکال مختلفی دارد و از وسایل مختلفی برای آن استفاده می‌شود. همچنین علل گرایش به آن بسیار متنوع می باشد. آسیب زا بودن یا نبودن آن بستگی به علل آن و بافت رابطه ای که در آن اتفاق میفتد، دارد.

اما آیا به راستی این رفتار غلط یک اختلال جنسی به حساب می آید؟ بهترین روش برای آنکه این اشخاص متوجه شوند، که اختلال جنسی دارند یا خیر؛ این است که به پزشک مراجعه کنند و از او کمک بگیرند. از موضوع اصلی دور نشویم، به راستی رابطه جنسی مجازی چه تعریفی دارد؟ رابطه جنسی مجازی به نوعی از ارتباط جنسی می گویند که افراد از طریق وسایل و ابزارهایی تلاش می‌کنند به تحریک و ارضای جنسی برسند. این در حالی است که این تماس تنها به صورت مجازی و به دور از یکدیگر است. این وسایل می‌تواند شامل پیامک، چت کردن، تلفن زدن و تماس تصویری باشد.

تحریک اینترنتی

در رابطه جنسی مجازی دو طرف با رضایت از طریق گیرنده های الکترونیکی، همدیگر را تحریک کرده و اغلب با خودارضایی به ارگاسم می‌رسند.

آسیب های رابطه جنسی مجازی

رابطه جنسی مجازی به خودی خود نمی تواند پدیده مضر و خطرناکی باشد. بلکه بافت و عللی که باعث می شود فرد به آن روی بیاورد و نحوه ای که از آن استفاده کند می تواند مضر باشد. برای مثال فردی که به علت کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس، در دنیای واقعی از خانم ها دوری می‌کند و در محیط مجازی شدیدا به دنبال رابطه جنسی مجازی است، می تواند شرایط خود را روز به روز بد و بدتر کند. در واقع این فرد به جای اینکه مشکلات ریشه ای خود را حل کند، با یک راه حل کوتاه مدت و گذرا مشکل را از پیش پای خود بر می‌دارد.

اعتیاد به برقراری رابطه جنسی مجازی و افراط در آن مانند هر کار دیگری شدیدا آسیب زاست و فرد را از مسیر و جریان عادی زندگی خارج می‌کند. همچنین کسانی که از زندگی جنسی خود رضایت ندارند، اگر به جای کسب رضایت در دنیای واقعی، به دنبال جبران در دنیای مجازی باشند، مسیر زندگی واقعی‌شان منحرف شده و از دستشان خارج می شود.

شکل های مختلف رابطه جنسی مجازی

برخی افراد در مواقعی که از همسر یا شریک جنسی خود دور هستند اقدام به برقراری رابطه جنسی مجازی می کنند و در این فرآیند با همان شریک جنسی خود رابطه را برقرار می‌کنند. اما برخی دیگر به طور کلی در دنیای واقعی روابط جنسی ندارند، یا حتی ممکن است هیچ گونه تماس و ارتباطی هم با جنس مخالف نداشته باشند و تنها راه ارضای جنسی شان همین شکل می باشد. متاسفانه برخی از افراد ممکن است در عین حال که در یک رابطه هستند، با فرد دیگری رابطه جنسی مجازی بکنند و در واقع به عنوان ابزاری برای خیانت از آن استفاده کنند.

اما برای برخی این رابطه یک تفریح و تنوع است که هر از گاهی آن را تجربه می کنند، تا کمی حال و هوایشان تغییر کند.

بایسکشوال یا دوجنسگرایی >>

رابطه مجازی

علل روی آوردن به رابطه جنسی مجازی

برقراری این مدل از رابطه می تواند انواع علل ها را داشته باشد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی این نوع از رابطه را داشته باشند. تنوع در این علت ها به قدری می باشد که نمی‌توان علت واحد و مشخصی را برایش بیان کرد. درعین حال دلایل آن در هرکدام از اشکال گفته شده بالا می‌تواند متفاوت باشد.

در مورد افرادی که رابطه عاطفی از راه دور دارند یا هنگام دوری از شریک جنسی شان دست به این اقدام می زنند، بعد مسافت و نیاز جنسی علل اصلی هستند. یعنی فرد صرفا برای رفع نیاز جنسی خود، با کمک شریک عاطفی اش، رابطه جنسی مجازی برقرار می کند، تا بتواند هم پایه های زندگی زناشویی خود را استوار نگه دارد و هم خدایی نکرده به شریک زندگی خود خیانت نکند.

اما بگذارید در مورد افرادی که در دنیای واقعی رابطه جنسی را تجربه نمی کنند و صرفا در محیط مجازی و رسانه های دیجیتال به دنبال آن هستند می توان به ناتوانی و ضعف فرد در برقراری روابط اجتماعی واقعی، عدم اعتماد به نفس کافی برای برقراری رابطه جنسی، ترس های فرد در مورد نزدیک شدن به جنس مخالف یا در یک رابطه واقعی قرار گرفتن، محدودیت های محیط اجتماعی و فرهنگی که در آن زندگی می کند و ممکن است دسترسی به جنس مخالف را برایش سخت کند، آسان تر بودن و توانایی ناشناس بودن در این محیط و موارد دیگر را نام برد.

برخی افراد هم به علت تنوع طلبی و عدم لذت جویی کافی در رابطه ای که هستند شروع به برقراری روابط جنسی می کنند.در پایان باید بگوییم بسیار احتیاط کنید زیرا این نوع از رابطه می تواند فرصتی برای سو استفاده از یکدیگر را ایجاد کند. عکس ها یا ویدیو هایی که فرستاده می شود، می تواند برای فرد خطرناک باشند و با استفاده از آن ها ابزاری برای اخاذی شود؛ پس بهتر است قبل از هر کاری و به دور از هیجانات حتما به همه چیز خوب فکر کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *