دانستنی های جنسی

رابطه دهانی و تامین غریزه جنسی

رابطه دهانی

رابطه دهانی یا اورال سکس، رابطه ای است که در آن هر یک از طرفین برای دیگری و یا به طور همزمان اندام های جنسی یکدیگر را با دهان، زبان، دندان و حلق تحریک می کنند.

در اصطلاح علمی به آمیزش جنسی دهانی که از سوی زن برای مرد انجام شود، Fellatio و عملی مشابهی که از سوی مرد بر روی زن انجام شود، Cunnilingus نامیده می‌ شوند. نام‌ های مصطلح این نوع آمیزش در زبان فارسی به ترتیب، «ساک زدن» و «لیس زدن» است.

مردان تمایل بیشتری به رابطه دهانی دارند! در واقع رابطه Oral Sex یا همان رابطه دهانی در مردان به نوعی تداعی کننده رابطه دخول برای آنان است و به همین دلیل مردها از این نوع رابطه لذت بسیاری می برند. خوردن آلت تناسلی مرد توسط زن و فشاری که با این عمل به آن وارد می شود، باعث میشود گردش خون زیاد شده و باعث تجمع خون در قسمت بافت های آلت تناسلی مرد میشود و باعث تحریک بیش از اندازه این نقطه می شود. البته ورود و خروج آلت در دهان زن نیز این لذت را دو چندان می کند.

البته این مدل از رابطه جنسی ریسک های مبتلا شدن به برخی از بیماری ها را هم دارد. بیماری های آمیزشی مانند: کلامیدیا، پاپیلومای انسانی، سوزاک، زونا، هپاتیت و سایر بیماری‌ها مانند HIV یا ایدز نیز می‌توانند از طریق آمیزش دهانی انتقال پیدا کنند.

رابطه دهانی از نگاه زنان

رابطه دهانی به همان اندازه که برای مرد لذت بخش است، برای زن نیز همین گونه است و چه بسا خانم ها علاوه بر تحریک با روش دهانی، ارضا نیز می شوند.در نظر داشته باشید لیسیدن چوچوله یا مکیدن لبه های بیرونی واژن می تواند برای زنان لذت بخش باشد و در تحریک و ارگاسم غیر دخولی بسیار موثر باشد خصوصا درمورد افرادی که واژن آنها ترشح معمول را ندارد و به به عبارتی دچار خشکی واژن هستند. البته رابطه دهانی پیش از دخول می تواند علاوه بر تحریک درسهولت عمل دخول نیز موثر باشد.

رابطه دهانی راهی برای تامین غریزه جنسی

نوک سینه ها در همه خانم ها یکی از مهمترین نقاط جنسی تحریک پذیر است که اگر آقایان بدانند چگونه باید آن را بخورند، می تواند باعث تحریک بیش از اندازه یک زن شود. حرکاتی آرام و چرخشی بر روی نوک سینه ها می تواند باعث تحریک این نقطه از بدن شود. آقایان باید این نکته را در نظر داشته باشند که گاز گرفتن یا انجام حرکات خشن نه تنها برای زن لذتی ندارد بلکه او را از رابطه جنسی نیز فراری می کند، پس با آگاهی در رابطه جنسی دهانی حرکت کنند.

دلایل روانی لذت از این مدل رابطه چیست؟

عامل های روانی در لذت جنسی مردان اغلب بیش از عامل فیزیکی نقش بازی می کند تا حدی که مردان این توانایی غیر ارادی را دارند تا بدون عمل فیزیکی رابطه جنسی هم به انزال دست یابند که معمولا این اتفاق در خواب برای آنها اتفاق می افتد و علت آن نیاز به تخلیه منی از بدنشان می باشد. به عبارتی بدن مردان هر از چند گاهی یکبار نیاز به تخلیه منی دارد و این عمل برای پروستات و دفع بهتر ادرار فوق العاده لازم است.

تاثیر رابطه جنسی دهانی بر رابطه

همچنین حس برانگیختگی مردان می تواند با یک جرقه ذهنی زودگر چند ثانیه صورت پذیرد، در رابطه جنسی دهانی آقایون عمل همسر خود را فداکارانه و برگرفته از حس دوست داشتن محسوب می کنند و به همین دلیل برایشان لذت بخش است.

اثر روانی و ذهنیت پردازی در مردان آنقدری هست که بدون تجربه لذت آن به این باور رسیده باشند که این رابطه حتما برای آنها لذت‌بخش خواهد بود چرا که فکر کردن به آن برای آنها لذت بخش است در نتیجه مغز آنها به این عمل واکنش مثبت نشان می دهد و از این رو این عمل به هر صورتی برایشان لذت بخش خواهد بود.

اگر چه در زنان دو فاکتور احساس و لمس نقش بسزائی در تحریک جنسی و لذت جنسی بازی می کند اما این بدان معنا نمی‌باشد که ذهنیت جنسی یا تخیلات جنسی در زنان کم اهمیت است. رابطه دهانی در زنان باعث میشود حس خوشایندی نسبت به همسرشان در آنها به وجود آید.

دلیل اجتناب برخی از زنان و مردان از برقراری رابطه دهانی چیست؟

دلیل اول: این یک رفتار چندش آور و غیربهداشتی است ..!؟

با توجه به آنکه آلت تناسلی مردانه و زنانه محلی برای دفع ادرار محسوب میشود برخی از افراد این طرز فکر را دارند که این اندام از نظر بهداشتی پاک نمی باشد و لیسیدن و مکیدن آن عملی کثیف، غیر بهداشتی و چندش آور است، اما این طور نیست.

در حقیقت اگر چه آلت تناسلی محل دفع ادرار می باشد اما در صورت رعایت نظافت محلی غیر بهداشتی محسوب نمی شود و البته فراموش نکنیم این محل ، محل اصلی مربوط به لذت جنسی می باشد. افرادی که این عمل را چندش آور می دانند و رفتار تندی در مقابله با آن از خود نشان می دهند و یا حتی به تمایلات همسر خود بها نمی دهند و او را مسخره می کنند، باید بدانند که این رفتار آنها می تواند یکی از دلایل اصلی کم شدن میل جنسی در همسرشان (حتی برای همیشه) نسبت به وی باشد، از این رو بهتر است برای داشتن زندگی زناشویی بهتر به تمایلات جنسی همسرمان بیشتر توجه کنیم.

رابطه جنسی دهانی

دلیل دوم: این رفتار را به اصطلاح چیپ و درشأن شخصیت خود نمی دانند!

کثر زنان تصور می کنند رابطه دهانی مخصوص روسپیها و بازیگران پورنو می باشد و انتظار همسر آنها از انجام آن انتظاری غیرمعقولانه می باشد. و گاهی تصور می کنند انجام این رفتار باعث کوچک شدن شخصیت آنها می شود، پس از انجام آن خودداری می کنند.

دلیل سوم: ترس و تصویر نا مطلوب ذهنی

برخی از افراد ممکن است مورد آزار جنسی قرار گرفته باشند و جز افرادی باشند که به زور و ناخواسته درگیر چنین رابطه ای شده باشند یا تصویری در ذهن آنها نقش بسته باشد. مسلما نا خودآگاه وغیر ارادی نسبت به آن واکنش منفی بروز می دهند. این افراد برای حل این مشکل نیاز به درمان طولانی مدت و روتنشناسی دارند.

دلیل چهارم: عدم تقابل به مثل

اگر خودتان حاضر به انجام این رفتار برای همسر تان نیستید، توقعی از همسرتان نداشته باشید، زیرا بعید نیست که خوداری همسر شما از انجام آن یا انجام با اکراه آن یکطرفه بودن آن باشد.

رابطه دهانی از نظر شرعی

قطعا می دانید رابطه دهانی بین زن و شوهر از نظر شرعی از روابط غیر متعارف نمی‌ باشد و بر عکس از روابطی است که اشکال شرعی ندارد در در صورتی که ترشحات آلت تناسلی مردانه و زنانه توسط خانم یا آقا خورده نشود. با این حال اگر باز هم استرس دارید و حکم دقیق این عمل را نمی دانید می توانید برای اطمینان خاطر با مراجعه به استفتائات مرجع تقلید خودتان نسبت به حکم شرعی آن اطمینان خاطر حاصل نمایید.

رابطه دهانی برای رسیدن به لذت جنسی

از همسر خود لذت ببرید و لذت را به او تقدیم کنید

دسته ای از خانم ها و آقایان هستند که که لذت خود را معطوف به لذت بردن همسرشان می‌دانند به اینگونه که از لذت بردن همسرشان نسبت به رفتاری که در رابطه جنسی انجام می‌دهند حس تحریک بیشتر و لذت بیشتری را تجربه می‌کنند و برخی دیگر تنها به لذت جنسی خود اهمیت می‌دهند و به شریک جنسی خود و روحیاتش در رابطه زیاد دقت نمی کنند و به عبارتی همسر خود را ملزم به انجام خواسته‌های جنسی خود می‌دانند اما این در حالیست که خود را ملزم به تامین خواسته‌های جنسی وی نمی‌ کنند؛ از این رو این رابطه ها یکطرفه نمی تواند توازن و برابری را بین طرفین ایجاد کند و تبدیل به یکی از پایه‌های شکست در زندگی زناشوئی میشود و یا یکی از عوامل مهم خیانت خواهد شد.

چیزی که مسلم است خواسته‌ی آمیزش جنسی دهانی جزء خواسته‌های غیرمتعارف نیست و حتی می تواند یکی از اصول اصلی رابطه جنسی نیز باشد. پس بهترین کار این است که به تمایلات جنسی همسرمان در رابطه توجه کنیم و از او هم بخواهیم تا به تمایلات ما توجه کند و با رعایت این نکات از داشتن یک زندگی زناشویی موفق لذت ببریم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *