روانشناسی, سبک زندگی

رازهایی که نباید به همسرمان بگوییم ؟!

راز

در این مطلب قصد داریم 4 راز سری در زندگی مشترک را برایتان بیان کنیم تا با سیاست عمل کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. به خاطر بسپارید که هیچکس از همسرتان به شما نزدیک تر نیست، اما به این معنی هم نیست که شما باید همه چیز را کاملا به او بگویید. چیزهایی وجود دارند که بهتر است برای حفظ زندگی مشترک تان مثل یک راز نزد خودتان باقی بمانند. شما باید بدانید بیان کردن برخی از راز ها به همسر و شریک زندگی ضروری است و سبب ایجاد اعتماد و صمیمیت بیشتری می شود و همسرتان خود را به شما نزدیک تر از هر کسی می داند. اما در مقابل بیان کردن بعضی از آ« ها هم کاملا اشتباه است.

نگاهی به زندگی خودتان بیندازید! بین شما و همسرتان چه صحبت هایی رد و بدل می شود؟ آیا برایتان مهم نیست که حرف های شما به عشقی كه بین شماست آسیب بزند ما به شما می گوییم كه گفتن چه رازهایی میتواند به روابط شما آسیب بزند و چه صحبت هایی را میتوانید بدون عذاب وجدان برای همیشه در دل تان حبس كنید، پس در ادامه مطلب با کاندوم استار همراه باشید.

نگفتن راز

رازهای پنهانی که باید به همسرتان نگویید:

زوجین گاهی احساس می کنند اگر همه مسائل باید و نباید را با همسرشان در میان بگذارند، صمیمت بین آنها بیشتر می شود اما آنها باید بدانند که هر حرفی را نباید زد. برخی از زوجین می گویند: ” هیچ رازی بین ما نیست”. واقعیت این است که این جمله شعاری بیش نیست.

روانشناس ترنس رآل بر این باور است که هیچ زوجی همه چیز را باهم درمیان نمی گذارند ، و نباید هم بگذارند. هر انسانی نیاز به مرز و محدوده دارد و در یک ازدواج دو طرف باید اینقدر انعطاف پذیر باشند که اجازه دهند طرف مقابلشان مرز و محدوده ای برای خود تعیین کند . کلید آن تعادل است :اگر این مرزها خیلی ثابت و محکم باشند ، احتمال بسیاری وجود دارد که دوطرف از هم دور شده و جدا شوند. و اگر هم هیچ مرز و حدودی برای خود تعیین نکنند ، دوطرف بیش از حد با هم قاطی خواهند شد که این موضوع هم کاملا غلط و از جنبه ای دیگر همه چیز خراب میشود.”

در خوش بینانه ترین و بهترین شکل، زوجین روزانه چند ساعت را به گفت و گو به یکدیگر می پردازند. صحبت کردن درباره وقایع و اتفاقاتی که در طول روز برایشان پیش آمده، سخن گفتن از آرزوها و فکرهایشان، اقوام و خویشان و… اما اگر ندانند مرز بین حرف زدن و نزدن چیست دامن گیر عواقب مشکلاتی خواهند شد که حتی نمی توانند به آن ها در تخیلات شان بی اندیشند. زوجین بهتر است یادبگیرند تا در مورد موضوعاتی که می دانند نتیجه انتهایی خوبی ندارد و امکان ایجاد دلخوری در پایان آن وجود دارد، وارد نشوند.

سال ها پیش عاشق شدم

اگر کارنامه عاطفی خود یک عشق بی سرانجام داشته اید، دلیلی ندارد همسرتان را از آن احساس قدیمی با خبر کنید. آیا کسی که به او دل بسته بودید امروز در زندگی شما نقشی دارد؟ آیا گفتن این راز تغییری در زندگی مشترک شما ایجاد می کند؟ اگر پاسخ تان به این سوال ها منفی است و با گفتن چنین رازی تنها می خواهید برای همسرتان درددل کنید، کارشناسان مجرب خانواده به شما توصیه می کنند، سراغ راه دیگری برای نزدیک تر شدن به همسرتان بروید. گفتن چنین موضوعی، جز آزار دادن بی جهت ذهنی او برای همسرتان هیچ پیامد دیگری ندارد. با بیان چنین موضوعی می خواهید حسادتش را قلقلک دهید و بیشتر مورد توجهش قرار بگیرید؟ مراقب باشید که این شیوه تلاش کردن برای جلب محبت او به حبس شدن تان در قفسی از بی اعتمادی در دل و ذهن او ختم نشود….!

راز های زندگی

از خانواده اش خوشم نمی آید

هیچ حس مثبتی نسبت به خانواده شریک زندگی تان ندارید و از بودن در کنارشان لذتی نمی برید؟ فکر می کنید غر و لند کردن در زمانی که به دیدن شان می روید و ابراز نارضایتی از وقت گذراندن با آنها، یعنی در میان گذاشتن سلیقه تان با همسرتان و نزدیک تر شدن به او؟ اشتباه می کنید! خانواده شما و شریک زندگی تان باید از خطوط قرمزی باشند که در زندگی مشترک نباید روی شان پا بگذارید. دوست شان ندارید؟ اشکالی ندارد! لزومی ندارد که شما عاشق خانواده همسرتان باشید؛ اما «باید» به آنها احترام بگذارید و به همسرتان هم نشان دهید که چنین خط قرمزی را به رسمیت می شناسید.

مشکوک به برخی از بیماری ها شدن

به خاطر بسپارید اگر جواب آزمایش تان مشکوک است و یا احتمال ابتلاع به سرطان و …. دارید این را باید حتما با شریک زندگی تان در میان بگذارید تا آگاه باشد که اگر این موضوع صحت داشت بتواند برای شرایط سخت بعدی خود را آماده کند. این دسته از موضوعات اصلا قابلیت نهان ماندن را ندارند.

چیزهای کوچکی که او انجام می دهد و شما را دلخور می کند

اگر همسرتان کاری می کند که برای تان جالب نیست، از خودتان صادقانه بپرسید آیا واقعا خیلی مهم است. چیزهایی مثل برعکس گذاشتن دستمال توالت یا روشن گذاشتن چراغ های خانه به دلیل فراموشی، واقعا اهمیت ندارند. اگر می توانید یک نفس عمیق بکشید و موضوع را رها کنید، این کار را بکنید. اگر هم برای تان مهم است و نمی توانید بیخیال از آن رد شوید، دوستانه و با مهربانی به همسرتان بگویید که آزرده می شوید .
چرا که نه؟ چیزهای کوچکی که مهم نیستند ارزش این را ندارند که با همسرتان وارد بحث شوید و اوقات هر دوی تان تلخ شود.

گفتن راز های درست

در پایان باید بگوییم که اگر انتخاب ها و تصمیم های تان هوشمندانه باشند، زندگی مشترک تان خیلی شاداب تر خواهد بود. پس با همسرتان روراست باشید و در همه چیز او را سهیم کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *