روانشناسی

روانشناسی مردان و نشانه های عشق شدید مردان به زنان

روانشناسی مردان

حس محبت و دوست داشتن يك وديعه الهي است كه در وجود همه انسان‌ها قرار داده شده و هر كسي بنا بر شخصيتي كه دارد اين حس را به گونه‌اي متفاوت بروز مي‌دهد. شاید در ابتدا روانشناسی مردان و زنان کار چندان پیچیده ای به نظر نرسد. اما در زندگي همه ما بارها پيش آمده كه از خودمان مي‌پرسيم آيا همسرم يا نامزدم مرا واقعا دوست دارد؟ اما رسيدن به پاسخ اين سؤال براي خيلي از ما دشوار است چون اخلاقيات آقايان و بروز احساسات دروني‌شان در بيشتر مواقع با خانم‌ها متفاوت است و بالطبع نشانه‌هاي دوست داشتن و ابراز علاقه براي مردان شباهتي به روش‌هاي زنان ندارد. برخي ويژگي‌ها به صورت ذاتي در وجود انسان‌ها قرار دارد كه البته بنابر شرايط حاكم بر محيط زندگي شكلي به خود مي‌گيرد.

هنگامی که از روانشناسی مردان می خوانید باید بدانید که مردان چند صفت متمایز دارند. مردان به خاطر ساختار مغزی خود نمی توانند به خوبی زنان روی چند مسئله همزمان متمرکز شوند.بنابراین در مواقعی که دوست دارید از او بهره وری احساسی کنید .ذهن او را پرت نکنید. تصور نکنید او هم مانند شما می تواند همزمان هم به حرف های شما گوش دهد و هم مشغول کاری دیگر مثل مطالعه یا تماشای تلوزیون بنشیند.

دیر ارضا شدن زنان چه علتی دارد؟ >>

نکات روانشناسی مردان

مردان و زنان چند تفاوت اساسی با هم دارند

متخصصانی که روی مردها آزمایشاتی را انجام داده اند به اتفاق به این نتیجه رسیده اند که در روانشناسی مردان اولین چیزی که آنها را از خانم ها متمایز می کند این است که قسمت نیمکره راست مغز مردان که اعمالی نظیر کسب مهارت های فیزیکی و تطابق های چشمی و ماهیچه ای را انجام می دهد از نیم کره چپ آنها بزرگتر است.اما در زنان نیمکره چپ مغز که مهارتهایی چون بیان احساسات ومهارتهای گفتاری را به عهده دارد به اندازه نیمکره راست آنها می باشد.
بنا براین طبیعی است که مردان از نظر احساسات و عواطف عملکردی پایین تر از زنان داشته باشند. تا جایی که،مردان اگر سخنوران ماهر، و در رشته فلسفه و روانشناسی هم متبحر باشند، در بیان احساسات خود بسیار ضعیف تر از زنان می باشند.

در روانشناسی مردان ، عاشق همه چیز متمایز است، مردها بسیار متفاوت تر از آن چیزی هستند که شما انتظار دارید. اگر از مرد زندگیتان انتظار دارید عواطف و احساساتش را همانند شما و طبق میل شما بروز دهد یا اینکه هرروز با چیز جدیدی شما را سورپرایز کند، باید بگوییم در اشتباهید. چرا که مردان بعد احساسی ضعیف‌تری نسبت به زنان دارند و اکثر مردان در ابراز عواطف با مشکل مواجه هستند.

رابطه جنسی در معلولان و مشکلات آنها >>

حمایت مردان

این قضیه به ساختار مغزی مردان بر می‌گردد، در مقایسه‌ی ساختار مغز زنان و مردان، بزرگتر بودن نیمکره‌ی راست مغز نسبت به نیمکره‌ی چپ در مردان، موجب شده است که مردان از نظر احساسات، ضعیف‌تر باشند. این در حالی است که نیمکره‌های چپ و راست در زنان، به یک اندازه هستند و این یعنی اینکه زنان از احساسات قوی‌تری نسبت به مردان برخوردارند.

اما قطعا اگر مدتی از رابطه تان گذشته باشد تا به حال باید متوجه شده باشید که زنان عادت دارند که احساس خود را فریاد بزنند. ومردان در سکوت عشق می ورزند. بنا براین سکوت مردان را حمل به بی محلی آنها ندانید و سعی کنید به او بفهمانید که باید دوست داشتن را همیشه بر زبان آورد.از طرف دیگر سعی نکنید همه افکار خود را بر زبان جاری کنید چرا که حرف های بی مورد و صحبت کردن پیرامون افکار درونی مردان را خسته می کند.پس سعی کنید برای ابراز احساسات او را به حرف آورید اما خود تان به اندازه نیاز صحبت کنید.

روانشناسی مردان نشان می دهد که بیشتر مردان همین که در دل خود، به زن مورد علاقه خود مهر می ورزند تصور می کنند، این مقدار عشق و محبت درونی برای یک زن کافی است. این در حالی است که در مقابل زنان دوست دارند، مردان عشق و محبت را پیوسته بر زبان جاری کنند.

روانشناسی مردان

یادتان باشد روانشناسی مردان اثبات می کند که گاهی مردان در حرف زدن، شعر خواندن و رفتاری که مربوط به احساسات است،ماهر می باشند اما همین مردان هم، توانایی بیان احساسات خود را ندارند. اینگونه افراد، با زبان سر آگاه هستند اما با زبان دل بیگانه اند.

اما به عنوان آخرین نکته ای که در این مطلب از آن یاد می کنیم مهمترین اصل در مردان این است که، مردها کمتر از زنان به عشق و روابط عشقی اهمیت می دهند.دلیل آن هم این است که مردان هویت خود را از ناحیه شغل و موفقیتهای اجتماعی تعریف می کنند و زنان بر اساس روابط عشقی خویش. که این مسئله تا حدودی باز می گردد به ساختار مغزی مرد و نوع تربیت او، بنابراین به مردان اجازه دهید، تا موقعیتهایی همچون کار و فعالیتهای مختلف را در اولویت برنامه های خود قرار دهند تا بتوانند با حل آنها، تفکر خود را به سمت احساسات و عواطف سوق دهند.اما هر گز به آنها اجازه ندهید تا روابط عاطفی شما را هم فدای کار و فعالیت خود کنند.

یک زن عاشق می تواند با زنانگی خود مردش را مشتاق خود و زندگی شان کند؛ پس امیدواریم در زندگی تان موفق باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *