دانستنی های جنسی

زندگی جنسی تحت تاثیر عادت‌های غلط

همان طور که می دانید زندگی جنسی هر زن و مردی در جامعه تحت تاثییر عادت هایی می باشد، که در طول روزمرگی آن شخص انجام می دهد. برخی از این رفتارها و عادت ها می تواند بر رابطه جنسی و به طور کلی زندگی جنسی فرد تاثیر منفی بگذارد. دیر تحریک شدن، دیر ارضا شدن، زودانزالی و یا حتی اختلال نعوظ هم می تواند از نتایج ترک نکردن این عادت های اشتباه در روزمرگی افراد باشد.

از همین جا به زوج های جوان باید بگوییم درست است که ماه عسل بهترین دوران یک رابطه است ولی به محض این که این دوره نه چندان طولانی به پایان برسد خصوصیاتی از شریک زندگیمان که در آغاز نادیده گرفته بودیم به چشم مان می آید. شما یا عشق تان ممکن است ناخوداگاه کارهایی انجام دهید که باعث تخریب رابطه شما شود. عادات آزاد دهنده مثل انداختن لباس های کثیف روی زمین یا رها کردن ظرف های کثیف در سینک ظرفشویی یک چیز است ولی تغییر نام مخاطبین تلفن یا پنهان کردن تلفن تان از هم یک چیز دیگر و به طبع این عوامل بر روی زندگی جنسی تان هم قطعا تاثییر گذار خواهد بود.

زندگی جنسی با عادات غلط

حال در ادامه مطلب چند نکته تغذیه ای و چند نکته رفتاری را به شما عزیزان گوش زد می کنیم تا با رعایت آن ها در زندگی تان بتانید زندگی جنسی فوق العاده ای را تجربه کنید و بتوانید از آن محافظت کنید.

1- حفظ عادت غذایی صحیح

چناچه شما عادت به مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده و مواد قندی ساده و چربی های اشباع شده کرده اید؛ شما دارید در مسیر نابودی تدریجی حرکت می کنید. سوال این است که حال باید چه کنید؟ نمی گوییم به دنبال حجم زیادی از میوه ها و سبزیجات بروید ! این کار هم اشتباه و غیر علمی است. شما می بایست یک برنامه غذایی سالم از یک متخصص تغذیه تهیه کنید تا بتوانید انرژی بیشتری داشته باشید و به طبع رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید. باید خاطرنشان کنیم که این رابطه خوب و زندگی جنسی قوی می تواند پاداشی در ازای داشتن عادت های درست غذایی باشد.

2- ترک نمک !

بدن خود را از غذاهای بسته بندی و کنسرو شده که غالباً سدیم زیادی دارند ، پاک کنید. قطعا هنگامی که شما از غذاهای شور استفاده می کنید، احتمالاً فشار خون بالایی دارید که می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد.

3- رفع استرس و کاهش اضطراب

یادتان باشد اگر به طور مداوم خودتان را زیر فشارها و نگرانی های زندگی قرار دهید و نتوانید بهتررین راه حل را برای مشکلات تان پیدا کنید، سلامتی تان را به راحتی از دست خواهید داد و از این میل جنسی تان هم در این هیاهو مشکلات روز به روز کاهش می یابد و در نتیجه نمی توانید زندگی جنسی خوبی را تجربه کنید.

در این مواقع بهترین ایده قدری قدم زدن در فضایی سبز مانند پارک می باشد. اگر این قدم زدن با همسرتان صورت بگیرد و باعث هم کلام شدن شما با یکدیگر هم شود که دیگر فوق العادست.

آقایون به خاطر بسپارید که زمانی که زندگی تان پر پیچ و خم می شود و هر روز با چالشی رو به رو می شوید، گاها رابطه جنسی با همسرتان اولین چیزی است که نادیده گرفته می شود و از لیست کارها کنار گذاشته می شود؛ اما صمیمیت در رابطه شما باید اولویت داشته باشد. رابطه جنسی برنامه ریزی شده ممکن است مانند ضربه ی فنی به نظر برسد اما می‌تواند به شما کمک کند که ﺁن را کنار نگذارید.

چگونه مردها را قبل از رابطه جنسی تحریک کنیم؟ >>

زندگی جنسی بهتر با صحبت کردن

4- حرف بزنید لطفا !

باید این موضوع را یاد بگیرید که با شریک زندگی تان حرف بزنید. تا شما نتوانید با او هم کلام شوید، نه او می تواند از توقعات شما آگاه شود و نه شما می توانید به او بفهمانید که چه چیزی را از او طلب می کنید. اگر ایده ای دارید و یا حتی موضوعی شما را ناراحت می کند، به صورتی که امکان دارد زندگی جنسی تان را تحت تاثیر قرار دهد باید با طرف مقابل تان حرف بزنید. هنگام حرف زدن بدون خجالت کشیدن و از جانب خودتان راحت حرف بزنید و این حرف ها را از طریق اول شخص قرار دادن طرف مقابل تان بیان نکنید. این شما هستید که حق سخن گفتن و بیان نظرات و یا انتقادات خود را دارید؛ پس راحت باشید.

5- خودتان را باور داشته باشید

دقت نکنید که دیگران راجب شما یا اندام تان چه نظری می دهند، این نظرات به صورت اتومات بر روی اعتماد به نفس تان تاثییر می گذارد. وقتی این پیام ها منفی هستند ، تصویر شخصی خودتان ضربه خواهد خورد و همین امر باعث می شود که از رابطه ی جنسی دلزده شوید و زندگی جنسی خوبی را تجربه نکنید؛ پس همواره سعی کنید با اشخاصی در ارتباط باشید که بار مثبتی بر روی شما و زندگی تان می گذارند.

6- خواب کافی داشته باشید

زنانی که خواب بیشتری دارند، تمایل بیشتری به یک رابطه جنسی با کیفیت و بهتر دارند. پس همواره سعی کنید کار خود را به موقع تمام کرده و یا از آن دت بکشید و به استراحت تان بپردازید. زنانی که خواب کافی ندارند زندگی جنسی خوبی را برای خود و شریک جنسی شان نمی توانند خلق کنند.

9 نکته طلایی درباره رابطه جنسی >>

نابودی زندگی جنسی با مصرف قلیان

7- سیگار و قلیان نکشید

پزشکان و پژوهشگران زیادی هستند که بارها طی مطالعات و آزمایشات متعدد به مضر بودن استعمال دخانیات پرداخته اند. مواد شیمیایی موجود در تنباکو می توانند با جریان خون همراه شوند و می تواند مشکلات جنسی به خصوص برای مردان ایجاد کند. در خانم ها هم استفاده از دخانیات می تواند در ناباروری شان نقش عمده ای داشته باشد؛ پس خواهشا هم آقایان و هم بانوان عزیز لطفا از کشیدن قلیان و مصرف سیگار بپرهیزید تا زندگی جنسی خوبی را تجربه کنید.

امیدواریم با رعایت نکات فوق بتوانید از رابطه جنسی تان با شریک زندگی تان نهایت لذت را ببرید و بتوانید زندگی جنسی لذت بخشی را تجربه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.