دانستنی های جنسی

زندگی زناشویی بعد از تولد فرزند چگونه خواهد بود؟

زندگی زناشویی

همان طور که می دانید، رابطه جنسی رضایت بخش و ویژگی های آن یکی از اجزای مهم زندگی زناشویی برای هر زن و مردی می باشد. که این ارتباط نقش بسیار موثری در استحکام ازدواج و عشق میان زوجین دارد که متاسفانه کم نیستند زوج‌های ایرانی که به دلایل و یا بهانه های مختلف به این رابطه غریزی توجه لازم را ندارند و مشکلات جنسی خود را پنهان می‌کنند و برای درمان آن هیچ گاه اقدام نمی‌کنند. این موضوع آن قدر مورد توجه خانم ها و آقایان ایرانی قرار نمی گیرد تا جایی که بر طبق آمار رسمی اعلام شده توسط منابع آگاه 78 درصد از طلاق‌های ثبت شده در کشورمان ایران به دلیل نارضایتی جنسی رخ می‌دهد و این موضوع به جد تاسف برانگیز است.

حال سوال اصلی این است که چگونه از، از هم پاچیدن و سرد شدن زندگی زناشویی خود بعد از تولد نوزاد جلوگیری کنیم؟ یک نوزاد جدید مجموعه ای از شادی ها است اما با این حال، می تواند به خودی خود یکی از عوامل اصلی باشد که می تواند باعث از هم پاچیدن زندگی زناشویی شما شود. این موضوع ممکن است برای شما ناگوار باشد، اما جالب است بدانید که بیشتر زوج هایی که نگران این موضوع هستند ، آشکارا در مورد آن صحبت نمی کنند اما این یک واقعیت زندگی پدر و مادر های جدید است.

زندگی زناشویی بعد از تولد نوزاد

در زندگی زناشویی زن و شوهرها گاه موقعیت‌هایی ایجاد می‌شود که می‌تواند تعادلی را که پس از سال‌ها به دست آمده، برهم زده و زندگی را به سوی عدم تقارن سوق دهد؛ تولد فرزند یکی از این تغییرات است. به دنیا آمدن کودک اگرچه واقعیت خوشایند و اتفاقی میمون است ولی گاه به حدی زندگی زوج‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد که شور و شعف پدر و مادر شدن جای خود را با عواطف و احساسات دیگری عوض می‌کند تا جایی که گاها فرزند را رقیب خود تلقی کرده و واکنش‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهند و این واکنش‌های منفی‌ای که دو طرف نسبت به هم بروز می‌دهند سرمنشأ مشاجره‌ها و دعواهای خانگی می‌شود.

آیا بچه دار شدن باعث اختلال در برقراری رابطه جنسی می شود؟

معمولاً والدین زمانی که ازدواج می کنند تا زمانیکه صاحب فرزند شوند با خیال راحت می توانند در هرمکان و هر زمانیکه دلشان بخواهد به برقراری رابطه جنسی بپردازند و از این رو از زندگی زناشویی خود رضایت دارند، اما این امر با تولد فرزندان دیگر به آسانی محقق نخواهد شد و از این رو گاهی وقت ها دچار استرس و اضطراب میشوند و رابطه جنسی آن ها به خطر می افتد.

حال در ادامه این مطلب از کاندوم استار می خواهیم به بیان نکاتی درباره زندگی زناشویی زوجین بعد از بچه دار شدن بپردازیم تا شما عزیزان با مطالعه آن ها بتوانید رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید.

محققان و پژوهشگران می گویند که داشتن رابطه جنسی منظم به کاهش میزان استرس و درنتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در زندگی زناشویی کمک می‌کند ضمن این‌که منجر به کاهش وزن، از بین بردن درد، کاهش میزان سرماخوردگی و آنفلوآنزا و بهبود کنترل مثانه نیز می‌شود. شاید شما فکر کنید که داشتن چنین رابطه‌ای پیش از ازدواج نیز همین اثرات سودمند را داشته باشد ولی باید بدانید که یکی از مزایای ازدواج این است که عشق، می‌تواند یک معجزه باشد و با ترکیب روابط عاطفی همراه با حرکات جسمی سبک، سیستم ایمنی بدن را نیز بالا ببرد.

راه های زیبا شدن فرزند در دوران بارداری >>

برنامه ریزی برای رابطه زناشویی

برنامه‌ریزی دقیق

برنامه‌ریزی زمانی رابطه جنسی قبل از استارت کارهای روزانه، می تواند آن را از ناپدید شدن از برنامه‌های زندگی در طول روز های هفته دور نگه دارد و پایه های زندگی زناشویی را مستحکم تر کند. این مورد به صورتی اتفاق می افتد که وقتی شما بدانید یک روز و ساعت خاص، زمان شروع رابطه جنسی با همسرتان هست، مسلماً این حالت به شما احساس عاشقانه تری خواهد داد و خواهید دانست که به دنیا آمدن بچه نتوانته باعث مخاطره در این عمل مهم میان شما و همسرتان شود.

بدایند که اگر حقیقتاً می‌خواهید زمان رابطه جنسی خود را در تقویم روزانه خود ثبت کنید، باید از این راز خود به معنای واقعی لذت ببرید و برای رسیدن به آن روز و آن ساعت لحظه شماری کنید.

انتخاب روش‌های زیرکانه

علم پزشکی و روانشناسی تائید کرده است که رفتارهای جنسی زوجین پیش روی چشم کودکان اثرات مخربی بر روی آن ها خواهد داشت، از این رو باید خانم ها و آقایان بعد از بچه دار شدن برای براقراری رابطه جنسی و تحکیم زندگی زناشویی خود راه و روش های زیرکانه ای را برای سرگرم کردن کودکتن خود مهیا کنند. شما می توانید برای کودکان بازی‌ها و سرگرمی‌های مختلفی مثل استفاده از تلویزیون، اینترنت و یا ایکس باکس را طراحی کنید و از رابطه جنسی خود به‌دوراز هیاهوی کودکان لذت ببرید. یادتان باشد شما به عنوان پدر و مادر نباید بعد از بچه دار شدن رابطه جنسی خود را به دلیل عواملی مثل استرس و موضوعات دیگر کمتر کنید، بلکه باید این رابطه روز به روز با کیفیت تر شود.

محققان می گویند رابطه زناشویی هرگز نباید درحضور نوزاد یا کودک چه بیدار و چه خواب انجام شود. کارشناسان معتقد هستند نوزادان ذهن بسیار قدرتمندی دارند و همه تصاویر و صداهایی را که می بینند و یا می شنوند را در ذهنشان ضبط می کنند، پس بهتر است به این نکات برای حفظ و تکامل زندگی زناشویی خود به نکات زیر توجه کنید:

1- اگر زمان رابطه زناشویی نوزاد یا کودک زیر یک سال دارید، آن را در یک اتاق مستقل بخوابانید.

2- در زمان آمیزش ویا رابطه زناشویی حتماً در اتاق خواب را ببندید تا احتمال وارد شدن سر زده بچه به اتاق وجود نداشته باشد.

3- چنانچه نگران بیرون رفتن صدا هستید، یک موسیقی آرام پخش کنید. اینکار به ریلکس کردن شما و افزایش میل جنسی هم کمک می کند.

4- چنانچه منزل شما تنها یک اتاق خواب دارد، هنگامی که کودک خواب است وی را داخل هال بگذارید و در اتاق را ببندید.

5- اگر کودک بالای دو سال دارید به وی آموزش بدهید که پیش از باز کردن در اتاق خواب حتماً در بزند.

9 نکته طلایی درباره رابطه جنسی >>

ناگفته های زندگی زناشویی مقابل فرزندان

و اما کارهایی که نباید در حضور فرزندان انجام دهید تا زندگی زناشویی تان تاثییر مخربی روی فرزندانتان نگذارد:

1- از ناز و نوازش، بوسیدن و عشق بازی با هم‌دیگر درحضور فرزندان جلوگیری کنند. (نه به این منظور که به یکدیگر بی محلی کنید، اتفاقا فرزندان از پدر و مادرشان باید محبت کردن به یکدیگر را بیاموزند؛ اما سعی کنید از نشان دادن محبت خود به طرف مقابل به صورت تحریک آمیز جلوگیری کنید.)

2- از دیدن فیلم های نامناسب جنسی که در آن زنان و مردان با پوشش نامناسب ظاهر می شوند خودداری نمایند، این فیلم های تاثییر مخربی بر روی افکار فرزندانتان می گذارد.

3- از شوخی های زشت و زننده، ایماها، اشاره ها، کنایه های جنسی پرهیز کنید، بچه ها از آنچه شما فکر می کنید باهوش تر هستند.

در پایان باید بگوییم، همواره سوال بیشتر زوج‌های جوان بعد از بچه دار شدن این است که آیا می‌توانند در حضور نوزاد هم رابطه جنسی برقرار کنند؟ سرنوشت زندگی زناشویی شان بعد از بچه دار شدن چه می شود؟ ما در این مطلب از کاندوم استار سعی کردیم به شما پدر و مادر های جوان بگوییم که رابطه جنسی مهم ترین بخش زندگی زناشویی می باشد پس از آن قافل نشوید و با راهکار های صحیح همواره با یکدیگر نزدیکی داشته باشید، این برای بقای زندگی مشترک تان واجب است. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *