دانستنی های جنسی

ساپیوسکشوال به چه اشخاصی می گویند؟

قطعا بسیاری از افراد با دیدن ظاهر زیبا و یا دیگر ویژگی های ظاهری و این چنینی جذب یکدیگر می شوند، اما در این میان افرادی هستند که به دنبال یافتن هوش و ذکاوت در طرف مقابلشان خواهند بود؛ به این اشخاص ساپیوسکشوال می گویند.

برای اشخاص ساپسوسکشوال ظاهر اهمیتی ندارد، آن ها به دنبال کسانی می گردند که ذهن نافذ، کنجکاو و جسور داشته باشد،( به این معنی که از مطرح کردن پرسش ها و و مسائل غیر روتین واهمه‌ای نداشته باشند.) آن ها به واسطه ذهنیت و نوع نگرش شخص مقابلشان تحریک می شوند و دیدگاه و فراست او برایشان هیجان انگیز و مجذوب کننده خواهد بود.

ویژگی‌های اشخاص ساپیوسکشوال

از ویژگی‌های اشخاص ساپیوسکشوال، میتوان تمایل‌ آن ها به شرکت در مباحث گروهی فلسفی، سیاسی یا اجتماعی اشاره کرد. زیرا این گفت‌وگوها موجب تحریک‌ شان می‌شود. با وجود اینکه تمایل این افراد در قالب رابطهٔ جنسی تعریف و تکمیل می‌شود، موارد کمیاب‌تری هم وجود دارند که در رابطهٔ جنسی درگیر نمی‌شوند.

برای نمونه می‌توان به عشق‌ها یا دوستی‌هایی که منجر به رابطهٔ جنسی نمی‌شوند، اشاره کرد که افراد حاضر در آن‌ها، معمولا دارای تمایلات ساپیوسکشوال هستند.

برای ابهام‌زدایی بد نیست به این نکته هم اشاره بشود که ساپیوسکشوال، نوعی تمایل جنسی است و نباید با گرایش جنسی (دگرجنس‌گرا، هم‌جنس‌گرا و …) اشتباه گرفته بشود؛ این دو مقوله از هم حدا هستند.

همان طور که بالا اشاره کردیم جالب است بدانید طرز تفکر طرف مقابل‌شان است که اشخاص ساپیوسکشوالرا تحریک می‌کند و به چالش می‌کشد.

بحث کردن بین افراد ساپیوسکشوال

جالب است بدانید که کتابدارها، معلم‌ها، اساتید دانشگاه و دیگر کسانی که در مؤسسات و کارهای علمی و آموزشی فعالیت دارند، بیشتر هدف ساپیوسکشوال‌ها قرار می‌گیرند.

بخش اعظم شخصیت و ویژگی‌های مختلف ما، ریشه در تجربیات دوران کودکی دارد و مسائل و روابط جنسی و چگونگی رویکرد ما نسبت به آن هم از این قاعده مستثنی نیست و همگی به هم مرتبط هستند.

رابطه با پدر یا مادر، اولین تجربهٔ عاشقانه و نخستین رابطهٔ صمیمی از جمله مسائلی هستند که در این رویکرد تأثیرگذارند. به احتمال زیاد ویژگی‌ای که در شریک زندگی‌مان به دنبالش هستیم، همان ویژگی‌ ای می باشد که همیشه دوست داشته‌ایم خودمان از آن بهره‌مند باشیم و آن ویژگی راداشته باشیم.

در ادامه مطلب به نشانه های رایج افرادی می پردازیم که دارای تمایل ساپیوسکشوال هستند:

1- عاشق بحث و گفت و گو هستند

اولین نشانه بارز این افراد این است که اگر کسی آن‌ها را به شرکت در مباحثه‌ای بخصوص دعوت کند، با احساس تعمق بیشتری جذب آن‌ها خواهند شد و اهمیت بسیاری به آن ها خواهند داد.

شخص ساپیوسکشوال با دادن القابی مانند یک‌دندگی یا ریاکاری آن‌ها را قضاوت نخواهد کرد و اشتیاق و عطش‌شان برای گفت‌وگوهای هوشمندانه را تحسین خواهد کرد.

علایق افراد ساپیوسکشوال به معلم ها

2- مدرک علمی برایشان بی اهمیت است.

مدرک علمی برای اشخاص ساپیوسکشوال ملاک نیست و همان طور که گفتیم مهم‌ترین ملاک‌شان، هوش و ذکاوت است. این اشخاص عادت دارند بادقت و تعمق بیشتری شخصیت و رفتار های ریز و درشت سایرین را زیر نظر بگیرند.

این موضوع تا جایی پیش می رود که اگر در پس ظاهر آراسته و زیبای دیگران دانش و ذکاوت مد نظرشان را پیدا نکنند، حضور در کنار آن‌ها برایشان کسل‌کننده خواهد بود و تمایلی به ارتباط برقرار کردن با آن ها ندارند. برای این اشخاص حتی تصور اینکه با چنین کسی زیر یک سقف بروند، دشوار است. اشخاص ساپیوسکشوال، بیش از آنکه به میزان درآمد یا شغل و دیگر مسائل این‌چنینی توجه کنند، هوش و ذکاوت طرف مقابل‌شان را ملاک انتخاب خود قرار می‌دهند.

3- هوش و ذکاوت بالا

هوش و خرد بالا در کنار گفت‌وگوهای مفهومی بین طرفین، موجب تحریک اشخاص ساپیوسکشوال می‌شود و برایشان نوید بخش است. بیشتر ما از گفت‌وگویی خوب که هدفی را دنبال کند لذت می‌بریم، اما تفاوتی که شخص ساپیوسکشوال با دیگران دارد این است که طی روندی روزانه، به گفت‌وگو با کسی که خودش انتخاب کرده است نیاز دارد. اگر این خواسته‌اش برآورده نشود، احساس کمبود خواهد داشت. کسانی که دربارهٔ افکار یا پرسش‌ها یا اطلاعات‌شان دربارهٔ زندگی صحبت می‌کنند،از طرف این اشخاص مورد تحسین قرار میگیرند و در نظرشان جذابیت ویژه‌ای پیدا خواهند کرد.

علاقه افراد ساپی.سکشوال به افراد باهوش

۴. جذابیت ظاهری را هم تحسین می‌کنند

این دسته از افراد جذابیت ظاهری را هم تحسین میکنند اما به گفت‌وگو علاقهٔ بیشتری نشان می‌دهند. مشخصا می دانید برای اینکه جذب کسی بشوید، جذابیت ظاهری او هم اهمیت دارد و نمی‌توان این مسئله را انکار کرد. اما اشخاص ساپیوسکشوال، نمی‌توانند صرفا به ظاهر زیبا بسنده کنند و فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند. مسئله کلیدی برای آن‌ها، گفت‌وگو کردن است و هر چقدر هم کسی چهره زیبا و دلنشین داشته باشد.

5-از اشخاص از گفت‌وگوهای کوتاه‌ مدت بیزار هستند

آن ها احساس خوش آیندی نخواهند داشت از بودن در کنار کسی که نتوانند با او گفت‌وگویی مفهومی و بلندمدت داشته باشند. گفت‌وگوی سرسری و بی جزئیات کابوس بزرگ آن‌هاست و به‌جای گوش دادن به کسی که به‌عنوان مثال می‌خواهد دربارهٔ سردی یا گرمی هوا صحبت کند، ترجیح می‌دهند در خلوت و سکوت خودشان سر کنند.

بیشتر کسانی تحسین اشخاص ساپیوسکشوال را برمی‌انگیزند و مورد توجه این افراد قرار می گیرند که با استفاده از دانش و ذکاوت‌شان به گفت‌وگو شاخ و برگ بدهند و با مطرح کردن سؤال‌ها و ایده‌های مختلف، آن را به گفت‌وگویی ثمربخش و جامع تر تبدیل می کنند.

6- پیدا کردن شناخت بهتر از دیگران

این افراد هر چه بیشتر کسی را بشناسند بیشتر جذب او خواهند شد. برخلاف انسان‌های معمولی که احتمالا در نگاه اول شیفتهٔ یکدیگر می‌شوند، اشخاص ساپیوسکشوال به‌ تدریج درگیر رابطه می‌شوند. در واقع آن‌ها تمایل دارند برای پی بردن به عمق وجود دیگران و دانش و هوش بالایشان زحمت بکشند.

کسی که شاید نتوان گفت جذاب‌ترین شخص در جمع است، اما از رفتار و سکناتش این طور بربیاید که نوعی شیفتگی و عطش برای زندگی و مسائل مختلف در او وجود دارد.

شناخت بیشتر پیدا کردن از دیگران مخصوص افراد ساپیو سکشوال

و در آخر باید بدانید که این افراد شنونده های خوبی هستند و همیشه به دنبال یادگیری هستند ، به همین دلیل از مطالعه کردن هم خوششان می آید اما فقط مطالعه کردن باعث مجذوبیت آن ها نمی شود. آن ها بیش تر به هوش هیجانی و خودآگاهی شخص مقابل شان اهمیت می دهند و  بیش از همه شیفتهٔ کسانی می‌شود که درک خوبی از احساسات‌شان دارند و با اتکا به قدرت ذهنی، از پس موقعیت‌ها و مسائل مختلف برمی‌آیند.

امیدواریم با خواندن این مطلب در سایت کاندوم استار با این اشخاص و ویژگی های خاص آن ها آشنا شده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.