دانستنی های جنسی

سردرد جنسی چیست؟ راه‌های درمان سردرد جنسی

سردرد جنسی و نواع آن

سردرد جنسی به سردردی گفته می شود که قبل و یا در زمان برقراری رابطه جنسی اتفاق می افتد، البته این درد می تواند در زمان به ارگاسم رسیدن و یا فقط بعد از برقراری رابطه جنسی رخ دهد. هنگامی این درد پدیدار میشود اغلب درد در پشت سر است و در منطقه اکسیپیتال (منطقه درک بینایی ) خودش را نشان می دهد و البته در برخی موارد ممکنه مانند میگرن سردرد در یک طرف سر باشد و یا در تمام سر پخش باشد. از این رو ممکن است در برخی از افراد درد مبهمی باشد و یا بالعکس بسیار وحشتناک. این نوع از سردرد در زمان ارگاسم اغلب به درد چاقو تشبیه شده است.

به طور کلی سه نوع اصلی سردرد جنسی وجود دارد:

1- سردرد در زمان رابطه جنسی

این نوع سردرد، سردردی خفیف می باشد که همزمان با آغاز رابطه حس میشود. این سردرد جنسی نسبتا خفیف fairly mild است. این نوع سردرد باعث دردی می شود که روی گردنتان هم تاثیر گذار است. با وجود اینکه می تواند آزار دهنده باشد ولی جدی نیست. به گفته متخصصان و پزشکان این نوع از سر درد در برخی از افراد با مصرف قرص های مسکنی مثل ایبوپروفن به طور کلی حل می شود، اما برخی از افراد باید به پزشک مراجعه کنند و دارو خاصی را بخورند تا مشکل شان حل شود.

عوامل سردرد جنسی

2- سردرد بعد از ارضا شدن آقایان

این نوع از سردرد ، سردردی شدید و سرعتی می باشد و حین ارگاسم ایجاد می شود و می تواند تا چندین ساعت بعد از آن ادامه پیدا کند. این نوع از سردرد جنسی ،بسیار دردناک تر از سردرد نوع اول است و باید حتما شخص مورد نظر تحت درمان دارویی قرار گیرد. متخصصین مجرب در این باره می گویند که این نوع از سر دردها ممکن است که نشانه بیماری های جدی مانند خونریزی مغزی باشد؛ پس به هیچ عنوان نباید به آن بی اهمیت بود.

جالب است بدانید که حدود نیمی از افرادی که دچار این سردرد می شوند حین ورزش هم آن را تجربه می کنند. البته پزشکان در این باره می گویند همین امر دلیل بالقوه ایجاد این سردرد را نشان نمی دهد: این سردرد ممکن است در اثر افزایش فشار خون شخص در هنگام فعالیت ای فیزیکی بوجود آید. افزایش ضربان قلب حین رابطه جنسی به معنی فعالیت فیزیکی زیاد می باشد. در ضمن آدرنالین ترشح شده در بدن در حین رابطه جنسی ممکن است به افزایش فشار در مغزتان کمک کند. گاهی هم انقباض عضلات گردن در ایجاد این سردرد مقصرند.

3- سردرد بعد از رابطه جنسی

این نوع سردرد، بسیار نادر است و به ندرت برای شخصی این نوع از سردرد رخ می دهد به طوری که می توان گفت از هر بیست هزار نفر ممکن است یک نفر به این درد مبتلا شود. این نوع از سردرد جنسی سردردی است، که بعد از رابطه جنسی شروع شده و زمانی که بایستید بدتر می شود. افرادی که دچار این نوع سردرد می شوند اغلب انقباض مغزی دارند و افزایش فشار خون حین فعالیت فیزیکی رابطه جنسی باعث نشت مایع نخاعی می شود که حین ایستادن از مغز چکه می کند. برای پیشگیری از مزمن شدن این سردرد باید قسمتی که دچار نشتی شده را با جراحی مسدود نمایید.

اگر حین رابطه جنسی دچار سردرد جنسی می شوید باید با پزشکتان صحبت کنید. نه فقط برای درمان بلکه به دلایل نادری که ممکن است به خاطر خونریزی مغزی، تورم شریان یا لخته شدن خون ایجاد شده باشد.

البته علل دیگری نیز وجود دارد که می تواند موجب ایجاد این نوع از سردرد در افراد شود که آنوریسم مغزی یکی از شایع ترین آن ها می باشد.

ناهنجاری های شریانی. به معنی حلقه های ارتباطی غیر طبیعی بین شریان ها و رگ های موجود در مغز است که در نتیجه موجب خونریزی داخلی در فضا اطراف مغز می شود و مسبب ایجاد سردرد جنسی می شود.

دایسکشن شریانی نیز می تواند موجب این نوع سردرد گردد.

اما به راستی چگونه تفاوت میان سردرد جنسی را بقیه سردرد ها متوجه شویم. علائم و نشانه های سردرد مقاربتی به شکلی خواهد بود؟ برای رسیدن به جواب این سوال باید یدانید سردرد های جنسی نشانه های واضحی دارند و اغلب به صورت مقطعی به وجود می آیند. از نشانه های این نوع از سردرد می توان به ترتیب به مبهم و در دو طرف سر شروع شدن ، همراه با سفتی گردن و گرفتگی ماهیچه های فک رخ دادن ، به آرامی و قبل از اوج لذت جنسی رخ دادن و با افزایش درد با افزایش هیجانات جنسی اشاره کرد.

9 نکته طلایی درباره رابطه جنسی >>

سردرد تاثییر گذار بر روابط جنسی

تاثیر سردرد جنسی بر روابط زناشویی

معمولاً زمانی که بدن از هر نوع دردی در رنج است، هیچگونه تمایلی به ایجاد رابطه ندارد. دکتران و متخصصان می گوید: اکثر بیمارانی که به ما مراجعه می کنند از سردردهای مزمن و میگرنی رنج می برند و به تبع در زندگی زناشویی خود دچار سردمزاجی هستند.بیماران میگرنی می گویند: رابطه جنسی به خودی خود باعث شدت سردردهای آنها می شود. در تحقیقی دیگر گفته شده است که در عده کمی از افراد، یک نفر از هر صد نفر، در زمان ارگاسم یا اندکی بعد از آن، دچار سردرد می شوند. معمولاً سردردهای ناشی از روابط جنسی برای مدت چند دقیقه بعد از رابطه، اتفاق می افتد، اما به ندرت افرادی هستند که تا ساعت ها بعد از نزدیکی از سردرد رنج می برند و این موضوع تبدیل به یک معضل برایشان می شود.

با مطالعه موارد ذکر شده در بالا تا حدودی با این سردرد های جنسی آشنا شده اید ، اما ما در پایان قصد داریم تا چند توصیه به افرادی که مبتلا به سردرد جنسی می باشند بکنیم:

1.قبل از هر کاری باید شریک جنسی خود را از این قضیه مطلع کنید، تا خدایی نکرده این مورد باعث ایجاد سوء تفاهم نشود، چون در غیر این صورت ممکن است سوء تفاهم پیش بیاید. شما بعد از به ارگاسم رسیدن با سردرد مواجه می شوید و به صورت ناگهانی حالتان تغییر می کند و دیگر تمایلی به ادامه رابطه نخواهید داشت. اگر شریک جنسی شما دلیل این قضیه را نداند قطعا ناراحت خواهد شد.

2.بعد از مصرف داروی مسکن، سعی کنید برای یک تا دو ساعت آرام دراز بکشید. بدن شما به این آرامش نیاز دارد پس آن را از خودتان دریغ نکنید.

3.اگر با سردرد مقاربتیِ شدید مواجه شُدید بهتر است به پزشک یا متخصص مراجعه کنید. اگر این سردرد واقعا شدید باشد و یا اگر بیش از چند مرتبه رخ بدهد، ممکن پزشکتان شما را به متخصص مغز و اعصاب ارجاع دهد. معمولا اینگونه سردرد ها به کمک آزمایش CTscan و آنژیوگرافی مورد بررسی قرار می گیرند و مشکل معلوم میشود.

4.ممکن است پزشک برای شما مسکن های رایج و بدون نسخه را تجویز کند که باید دو ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف شوند.

5.برخی پزشکان نیز ممکن است داروهای دیگری را برای کاهش اضطراب، فشار خون و ضربان قلب تجویز کنند.

6.نگران نباشید و به قسمت خوب قضیه نگاه کنید که سردرد جنسی معمولا بعد از یک دوره که چند هفته تا چند ماه طول می کشد بهبود می یابد و دیگر هرگز عود نمی کند.

امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشیم در این زمینه به شما کمک شایانی کرده باشیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *