دانستنی های جنسی

سیر تا پیاز خودارضایی و تاثیرات آن

خودارضایی

خودارضایی یک عمل شخصی است و معمولا افراد علاقه ندارند در مورد این موضوع با دیگران صحبت کنند ، اما آنچه کاملا واضح و مشخص است طبق پژوهشهای صورت گرفته 80 درصد افراد حداقل یک مرتبه و بالای 50 درصد بیش از ده مرتبه  خود ارضایی را انجام داده اند.

آیا خودارضایی فقط توسط آقایان صورت می گیرد؟!

جواب این سوال خیر است، زیرا هم زنان خودارضایی می کنند و هم مردان این کار را انجام می دهند.

شاید بعضی از افراد فکر کنند که ارضای جنسی در زنان بسیار سخت در رابطه اتفاق خواهد افتاد و به همین دلیل خانم ها به خودارضایی رو می آورند.

 اما  تنها تفاوت میان این دو جنسیت مختلف این است که هدف خودارضایی در زنان و مردان می تواند مشترک نباشد ، زنان حتی در حین فعالیتهای روتین و روزمره خود در خانه یا در محل کار هم می توانند ارگاسم را تجربه کنند ، مثلا هنگام رانندگی می تواند این اتفاق روی دهد، اما مردان اینگونه نیستند. مردان معمولا برای رفع نیاز جنسی به سمت خودارضایی روی می آورند اما از طرفی همه زنان به علت نیاز جنسی تن به خودارضایی نمی دهند ، برخی زنان بدون آنکه خود متوجه باشند که عمل خودارضایی انجام می دهند برای رفع فشار های عصبی و استرس های ناشی از عوامل مختلف زندگی ناخواسته مرتکب به این عمل می شوند.

اعتیاد به خودارضایی چه عوارضی خواهد داشت؟!

این مطلب را قطعا می دانید که معمولا اکثر افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند و این عمل را خیلی زیاد انجام می دهند ، بعد از انجام آن دچار عذاب وجدان و غم درونی می شوند ، از این رو در روحیه افراد تاثیر منفی دارد ، از طرف دیگر افرادی که نسبت به این عمل اعتیاد پیدا کرده اند و بارها تلاش کردند آنرا ترک کنند و نتوانستند دچار کاهش اعتماد به نفس درونی می شوند و احساس میکنند که این کار را نمی توانند هیچ وقت ترک کنند .

خودارضایی و کم شدن اعتماد به نفس

معمولا اکثر افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند ، بعد از انجام آن دچار عذاب وجدان می شوند ، از این رو در روحیه افراد تاثیر منفی دارد ، از طرف دیگر افرادی که نسبت به این عمل اعتیاد دارند و بارها تلاش کردند آنرا ترک کنند و نتوانستند تبعا دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند. در نتیجه میتوان گفت که خودارضایی = کم شدن اعتماد به نفس.

عذاب وجدان بعد از خودارضایی

تاثیر خودارضایی بر بدن افراد چیست؟

خود ارضایی تاثیری بر اندامهای جنسی افراد و یا با ظاهر افراد و یا همچنین بر بینایی ، ریزش موی سر و از این قبیل مطالبی که در فضای اینترنت در مورد عوارض آن منتشر شده است و شاید شما ه دیده یا شنیده باشید ندارد ، که اگر اینگونه بود 90 درصد مردم دنیا  یا مشکل بینایی داشتن یا ریزش موی سر یا گودی زیر چشم و یا کم حافظه می شدند، پس قطعا اینگونه نخواهد بود.

جالب است بدانید که افراد باهوش بیشتر خودارضایی می کنند ،شاید بپرسید چرا؟ جواب شما اینجاست، دو عامل مهم تنها بودن و قدرت تخیل که در افراد باهوش بیشتر است باعث می شود تا این افراد بیشتر از افراد معمولی خودارضایی داشته باشند.

شاید بتوانیم بگوییم خودارضایی فایده هم دارد، اگر درست انجام شود و قطعا اینکار کمک فراوانی از جمله شناخت فرد از دنیای جنسی و تمایلات جنسی خود و تخلیه انرژی جنسی شخص دارد، اما این رفتار نباید به اعتیاد منجر شود.

اعتیاد به خودارضایی و تنوع طلبی جنسی

افرادی که اعتیاد به خودارضایی دارند بارها و بارها در طول زندگی رابطه جنسی با افراد مختلف را در ذهن خود پرورش داده اند که این تنوع میتواند در تنوع طلبی جنسی افراد و میل به رابطه جنسی با افراد مختلف تاثیر بگذارد.

نکته بسیار مهمی که در این بین وجود دارد این است که افرادی که به خودارضایی معتاد هستند به پورنوگرافی هم اعتیاد پیدا خواهند کرد.

معمولا افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند و در طول هفته چندین مرتبه این کار را انجام میدهند برای تحریک کردن بیشتر خود به دنبال فیلم هایی که به فانتزی های ذهنی آن ها نزدیک تر است می گردند و اغلب با مشاهده آن ها خود را به تخیلات ذهنی خود نزدیک تر میکنند.

تماشا فیلم پورنوگرافی قبل از خودارضایی

رابطه خودارضایی با خیانت جنسی

اعتیاد به خودارضایی می تواند باعث شود فرد از رابطه جنسی خود با شریک جنسی اش لذت کافی را نبرد ،از این رو وی ممکن است این مشکل را از شریک جنسی خود ( همسر خود ) بداند بنا براین ممکن است به رابطه جنسی با افراد دیگری به جز همسر خود روی بیاورد.

آیا خود ارضایی حرام است؟

خودارضایی در دین سالام و در سایر ادیان دیگر چه برای زن و چه برای مرد حرام بوده است و گناه محسوب می شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.