آموزش

طرز استفاده از کاندوم + آموزش تصویری نحوه استفاده از کاندوم

طرز استفاده از کاندوم

شاید این جمله برای اکثر ما آشنا به نظر برسد؛ که از گذشته می گفتند: پیشگیری بهتر از درمان است. معنی این جمله در روابط جنسی میان شریک های جنسی کاملا قابل درک است. در تمام کشورهای دنیا هر ساله جنین های بسیاری سقط می شوند. جنین هایی که به صورت ناخواسته شکل گرفته اند. همچنین چه بسیارند افرادی که به بیماری های مقاربتی مبتلا می شوند. همه این اتفاقات بر اثر ندانم کاری های بشر رخ می دهد. آموزش ندادن صحیح طرز استفاده از کاندوم باعث می شود، افراد با بزرگترین سرمایه خود یعنی سلامتی شان بازی کنند. در ادامه این مطلب با آموزش دقیق نحوه استفاده از کاندوم به شما عزیزان، این امر به ظاهر ساده اما پیچیده و نکته دار را به شما آموزش می دهیم. پس این مطلب را با دقت تا انتها مطالعه کنید.

تمام متخصصان جنسی استفاده از کاندوم را در رابطه جنسی زوجین ضروری می‌دانند. اما فقط استفاده از کاندوم در رابطه مهم نیست و باید به نحوه استفاده از آن توجه کرد. آمارها نشان می‌دهد که امکان باروری خانم‌ها و انتقال بیماری‌های جنسی حتی در صورت استفاده از کاندوم هم امکان پذیراست. این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که از کاندوم به شکل صحیح استفاده نشود.

آموزش تصویری طرز استفاده از کاندوم

طرز صحیح استفاده از کاندوم

خب اگر شریک جنسی تان آماده برقراری رابطه با شماست، بهتر است طرز استفاده از کاندوم را بدانید تا وقفه در این راه ایجاد نکنید. در اولین قدم هنگامی که قصد استفاده از کاندوم را دارید. باید کاندوم را از جعبه اش خارج کنید و سپس فورا به تاریخ انقضا کاندوم، که روی سطح بدنه بسته بندی کاندوم هک شده است؛ نگاه کنید. تنها در صورتی که کاندوم تان دارای مارک استاندارد و تاریخ انقضا معتبر بود. از آن محصول استفاده کنید. زیرا در غیر اینصورت محصول استاندارد نیست و قطعا امکان پارگی کاندوم وجود دارد.

بازکردن صحیح بسته‌بندی یا روکش کاندوم

توجه به بسته‌بندی در طرز استفاده از کاندوم اهمیت زیادی دارد. اگر کاندومی که در اختیار دارید، از لحاظ بسته‌بندی شرایط خوبی ندارد. بهتر است از آن استفاده نکنید. همچنین باز کردن کاندوم نیازی به اشیا تیز مثل چاقو و قیچی نیاز ندارد. برخی از افراد عادت دارند که با دندان بسته کاندوم را باز کنند. انجام این عادت غلط می‌تواند خطراتی را برای رابطه جنسی ایجاد کند. اشیا تیز یا دندان باعث آسیب زدن به کاندوم شده و ممکن است احتمال پارگی آن را در طول رابطه افزایش دهد. برای باز کردن بسته‌بندی کاندوم کافیست از ساشه زیگزاگی تعبیه شده رو بسته بندی استفاده کنید.

آموزش صحیح طرز باز کردن کاندوم

نحوه نصب صحیح کاندوم

پس از چک کردن تاریخ انقضا و باز کردن صحیح کاندوم از طریق ساشه تعبیه شده بر روی بسته بندی کاندوم، باید به پوشیدن صحیح کاندوم دقت کنید. زیرا مهم ترین جنبه طرز استفاده از کاندوم، نحوه پوشیدن کاندوم می باشد. می توان گفت با انجام صحیح این کار بیش از نصف راه را طی کرده اید. برای این کار ابتدا باید جهت صحیح کاندوم را پیدا کنید. پیدا کردن جهت با کمی مشاهده و دقت و یا لمس سر کاندوم به سادگی قابل تشخیص است.

در مرحله بعد باید حدود نیم سانتی متر از کاندوم را به کمک دو انگشت خود باز کرده و سپس آن را روی آلت تناسلی تان قراردهید. این اولین مرحله نصب صحیح کاندوم می باشد. شما در این مرحله نیاز به نیروی زیادی از طرف دست تان ندارید. فقط عجله نکنید! چرا که افراد بسیاری را دیده ایم که در این مرحله با فشار ناخون به کاندوم آسیب می زنند. همچنین در صورتی که تنها یک عدد کاندوم داشته باشید، انجام صحیح این مرحله برای شما بسیار حیاتی است.

فیلم آموزش طرز استفاده از کاندوم :

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام آموزش طرز استفاده از کاندوم باید به شما عزیزان خاطر نشان کنیم. مخزن ذخیره کاندوم می باشد. این روزها در بالای بیشتر کاندوم ها یک برآمدگی کوچک قرار دارد. که امنیت کاندوم را افزایش می‌دهد. این برآمدگی از پاره شدن کاندوم به دلیل خارج شدن سریع اسپرم جلوگیری می‌کند. باید به آزاد بودن این برآمدگی دقت کنید. تا از حداکثر امنیت این وسیله بهداشتی بهره مند شوید.

اطمینان از نصب صحیح کاندوم

مطمئن شوید کاندوم به درستی تا انتهای آلت تناسلی پایین آمده است. موقع استفاده، کاندوم را کاملا پایین بکشید تا به پایین آلت تناسلی مرد برسد. اگر آلت مرد کاملا صاف باشد؛ کاندوم به راحتی به سمت پایین می چرخد. اگر کار خود را اشتباه انجام داده اید یا مطمئن نیستید کاندوم را بیرون آورده و با یک عدد جدید این کار را انجام دهید. این را بدانید که برای بار اول عیبی ندارد شما اشتباه کنید. شما در حال آموزش طرز استفاده از کاندوم هستید. پس از شما انتظار نمی رود همان اولین بار موفق به استفاده صحیح از کاندوم باشید.

خرید کاندوم با تخفیف

طرز صحیح برداشتن کاندوم

با تمام شدن رابطه جنسی و به انزال رسیدن مرد، باید سریعا کاندوم را جدا کنید. پس در این حالت باید آلت به طور کامل از بدن زن خارج شود. اما باید دقت کنید که این عمل باید زمانی انجام شود که آلت مرد به صورت صاف قرار گرفته است. چرا که قطعا می دانید اکثر مردها پس از ارضا شدن بلافاصله نعوظ خود را از دست می دهند. پس خیلی صبر نکنید و زمان را از دست ندهید. آلت را پس از انزال از مهبل بیرون بکشید. چرا که در غیر اینصورت با از دست رفتن نعوظ خطر بیرون ریختن مایع منی از کناره های کاندوم افزایش می یابد.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در آموزش طرز استفاده از کاندوم این است که، بعد از رابطه جنسی مقعدی به هیچ وجه رابطه جنسی واژینال و یا رابطه اورال برقرا نکنید. همیشه باید برای انجام این کار از کاندوم جدید استفاده کنید. چرا که در غیر اینصورت امکان مبتلا شدن به چندین عفونت مختلف از مقعد به واژن یا دهان وجود دارد.

آیا طرز استفاده از انواع کاندوم با یکدیگر متفاوت است؟

قطعا در استفاده از کاندوم مردانه و کاندوم زنانه تفاوت هایی وجود دارد. اما ما در این مطلب تنها به طرز استفاده از کاندوم مردانه پرداختیم. در انواع کاندوم های مردانه، نحوه استفاده تا 90% مشابه است. اما خب تفاوت هایی هم وجود دارد. برای مثال نحوه استفاده از کاندوم تاخیری دارای یک نکته ویژه است؛ که باید بیشتر به آن ها توجه شود.

طرز استفاده از کاندوم تاخیری

مهم ترین نکته ای که هنگام مصرف کاندوم تاخیری باید به آن دقت شود؛ جهت استفاده از کاندوم می باشد. به دلیل آنکه کاندوم تاخیری، حاوی ماده بنزوکائین یا همان بی حس کننده می باشد. قرار دادن برعکس آن می تواند باعث بی حس شدن ناحیه واژن شریک جنسی شما بشود و در نتیجه اینگونه شما رابطه جنسی خوبی را تجربه نکنید. و طبع شریک شما از این موضوع ناراحت خواهد شد. به همین دلیل هنگام استفاده از کاندوم باید بسیار توجه کنید.

طرز استفاده از کاندوم خاردار

برای آموزش استفاده از کاندوم خاردار باید به چند نکته اساسی توجه داشته باشید. یکی از مهمترین این موارد این است که معمولا این محصول برای بانوانی پیشنهاد می شود که دارای دهانه واژن گشاد هستند و یا چندین زایمان طبیعی داشته اند. چرا که ممکن است خارهای موجود در روی کاندوم باعث ایجاد زخم در دیواره واژن شود. طرز استفاده از کاندوم خاردار به این صورت است که مانند کاندوم های معمولی باید روی آلت قرار بگیرد و تا پایین کشده شود. نکته قابل توجه در این است که هنگام کشیدن کاندوم خاردار روی آلت تان عجله نکنید و کاندوم را به آرامی پایین بکشید. تا کاندوم به آسانی باز شود و خارها در بدنه کاندوم فرو نرود. برای اطمینان بیشتر.

آموزش استفاده از کاندوم در دوران عقد

استفاده از کاندوم در دوران عقد

یکی از دوران لذت بخش زوجین در طول زندگی دوران عقد می باشد. از لحاظ دینی در این دوران زن و شوهر بر یکدیگر محرم هستند و می توانند رابطه جنسی نیز داشته باشند. اما مصرف کاندوم در دوران عقد باعث کاهش احتمال بارداری تا حد بسیار زیادی می گردد که این موضوع می تواند حائز اهمیت باشد.

اشتباهات مرسوم در طرز استفاده از کاندوم

شاید نحوه استفاده از کاندوم، چیز ساده ای به نظر برسد. اما خوب افراد زیادی همچنان در استفاده از اون مرتکب اشتباه می شوند. در ادامه چند مورد از اشتباهات کارشناسی شده را بیان می کنیم.

دیر گذاشتن کاندوم

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود 15 تا 51 درصد از افراد، دیر از کاندوم استفاده می کنند. یعنی این دسته از افراد بعد از آنکه که دخول تا حدی شروع شده است. اقدام به کشیدن کاندوم بر روی آلت خود می کنند. این مسئله باعث انتقال بیماری های مقاربتی خواهد شد.

باز کردن کاندوم قبل از کشیدن

عده زیادی از افراد، هنگامی که کاندوم را از جعبه خارج می کنند، کاندوم را از از بسته بندی خارج کرده و آن را قبل از کشیدن روی آلت خود، ابتدا باز می کنند. و سپس قصد پوشیدن آن را دارند. که این کاملا غلط است.

تخلیه نکردن هوا نوک کاندوم

کاندوم ها در قسمت بالایی شون، یه فضایی برای پر شدن آب منی و جلوگیری از پاره شدن کاندوم تعبیه شده است. دقت کنید موقع گذاشتن باید اون قسمت را با انگشت نگه دارین تا توش هوا جمع نشه. در غیر اینصورت شما مرتکب اشتباه در طرز استفاده از کاندوم شده اید.

باز نکردن کامل کاندوم

افراد زیادی پس از پوشیدن کاندوم، آن را تا انتها باز نمی کنند. این عمل کاملا اشتباه و برخلاف آموزش های داده شده در منابع مختلف می باشد. همنین این عمل بسیار خطرناک بوده است. و اینچنین امکان حرکت کاندوم و خارج شدن آن در هنگام رابطه وجود خواهد داشت.

توجه در باز کردن کاندوم

در تحقیقات انجام شده حدود 10 درصد افرادی که از کاندوم برای رابطه جنسی خود استفاده کرده اند. می گویند: که از وسایل تیز برای باز کردن کاندوم استفاده کردند. این مساله می تونه به بافت خود کاندوم هم صدمه بزنه. پس برای باز کردن کاندوم تنها کافییست آن را از قسمت دندره دارش باز کنید. (: و اینگونه به هیچ چیز دیگری نیاز پیدا نخواهید کرد.

در آوردن اشتباه کاندوم

شاید یکی از مهم ترین نکات طرز استفاده از کاندوم، برداشتن صحیح کاندوم پس از استفاده می باشد. بعد از پایان سکس باید کاندوم رو به شکلی برداشت که نه مایعات بیرون بریزن و نه کاندوم جا بمونه! درسته که صبر کردن بعد از سکس جذابه ولی نباید اونقدر طولانی بشه که نعوظ کاملا از دست بره و کاندوم به سختی بیرون بیاد.

سوالات متدوال در خصوص طرز استفاده از کاندوم

در ذیل به تعدادی از سوالات متداول کاربران در خصوص طریقه استفاده از کاندوم اشاره شده است که متخصصان آی بساط با بررسی و ارائه راهکارهای عالی به این سوالات پاسخ داده اند.

سوال 1 : آیا استفاده همزمان از دو کاندوم برای افزایش ایمنی نیاز است ؟

پاسخ : خیر. این موضوع قطعا پیشنهاد نمی شود چرا که باعث ایجاد اصطکاک بین دو کاندوم شده و بنابراین احتمال پارگی به شدت بالا می رود.

سوال 2 : آیا با وجود استفاده از کاندوم امکان بارداری وجود دارد ؟

پاسخ : بله. حتی با اینکه بهترین راه برای جلوگیری از بارداری و همچنین انتقال بیماری های مقاربتی کاندوم است باز هم نیز احتمال اینکه شریک جنسی شما باردار شود نیز وجود دارد.

سوال 3 : آیا می توان از یک کاندوم برای چند دفعه استفاده کرد ؟

پاسخ : خیر. به هیچ وجه این کار پیشنهاد نمی شود چرا که احتمال انتقال بیماری های مقاربتی بسیار بالا بوده و باید بلافاصله پس از استفاده با رعایت نکات بهداشتی محصول استفاده شده دور انداخته شود.

سوال 4 : آیا مصرف کاندوم تاخیری در دراز مدت می تواند مضر باشد؟

پاسخ : توجه داشته باشید در صورتی که دچار زودانزالی شدید هستید از این محصولات استفاده کنید چرا که طولانی شدن بیش از حد رابطه ممکن است برای شریک شما رضایت بخش نباشد.

سوال 5 : آیا می توان هنگام قراردادن کاندوم تاخیری همزمان از ژل های روان کننده نیز استفاده کرد؟

پاسخ : مصرف ژل های روان کننده به صورت همزمان مشکلی بوجود نمی آورد فقط حتما توجه داشته باشید از ژل هایی استفاده کنید که پایه آب دارند و از روغن نیستند چرا که روان کننده های روغنی ممکن است باعث ضعیف شدن و پاره شدن کاندوم تاخیری شود.

سوال 6 : آیا هنگام نصب کاندوم تاخیری می توان از ماده تاخیری مضاعف نیز استفاده کرد؟

پاسخ : استفاده مضاعف از ژل یا اسپری تاخیری در صورتی که پایه آب باشند مشکلی ندارد اما راهکار بهتر این است که شما از کاندوم های تاخیری مضاعف یا قوی مانند کاندوم کاپوت 45Minute  استفاده کنید.

سوال 7 : آیا استفاده همزمان از کاندوم زنانه و مردانه صحیح است ؟

پاسخ : خیر. در این مورد نیز ممکن است با توجه به ساختار محصولات، اصطکاک بین کاندوم ها بوجود آید و در نتیجه احتمال پارگی بیشتر می شود.

سوال 8 : آیا مصرف کاندوم خاردار باعث ایجاد زخم و عفونت واژن میشود ؟

پاسخ : در صورت استفاده نادرست و طولانی مدت و همچنین به دفعات زیاد با فاصله زمانی کم بله ممکن است که باعث ایجاد زخم ها و عفونت های واژنی شود.

سوال 9 : آیا می توان برای جلوگیری از بارداری از کاندوم عروسکی استفاده کرد ؟

پاسخ : خیر . معمولا این محصولات صرفا حالت فانتزی داشته و از امنیت کمتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است.

نتیجه گیری

با نحوه استفاده از کاندوم به طور صحیح می‌توانید سلامتی را به رابطه جنسی خود هدیه دهید. اگر برای خرید کاندوم به صورت حضوری از داروخانه مشکل دارید، کاندوم استار این مشکل را برای شما حل می‌کند. برای خرید انواع کاندوم می‌توانید از سایت کاندوم استار استفاده کنید و این وسیله مراقبتی بسیار مهم را با بسته‌بندی محرمانه درب منزل خود تحویل بگیرید. فروشگاه کاندوم استار امکان پرداخت درب منزل را برای مشتریان خود فراهم کرده است. پس همین الان سفارش خود را ثبت و منتظر تحویل بسته تان به صورت کاملا محرمانه درب منزل خود باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *