دانستنی های جنسی

عوارض مخرب دخانیات بر روی رابطه جنسی

تاثیر منفی سیگار بر رابطه جنسی

قطعا همه ما عوارض مخربی که استفاده کردن از سیگار و قلیان و.. برای بدنمان دارد را می دانیم. ماده های شیمیایی که درون سیگار وجود دارند، به دیواره های رگ های خونی آسیب جدی زده و عملکرد آن ها را مختل می کند. این ماده های شیمیایی می توانند به قلب، مغز، کلیه ها و حتی کبد و بافت های ديگر در سرتاسر بدن آسیب بسیار جدی برسانند. همچنین استعمال دخانیات باعث تنگ شدن عروق و نرسیدن خون به مقدار لازم به قسمت های مختلف بدن میشود که از این رو با ترک استعمال دخانیات، گرفتگی رگ های خونی درمان شده و سلامت و عملکرد جنسی هم بهبود می یابد.

اثر منفی سیگار در قدرت جنسی

سالیانه حدود پنج میلیون نفر در سراسر دنیا به علت استفاده از دخانیات جان خودشان را از دست می دهند. این آمار وحشتناک و فوق العاده زیاد نشان می دهد که مبارزه با استعمال دخانیات، یکی از اصول اساسی برای حفظ و ارتقای سلامت عمومی مردم می باشد. بی شک می دانید که سیگار سبب پیدایش سرطان ریه، بیماری های قلبی عروقی و غیره می شود.

همچنین شواهدی وجود دارد که اعلام می‌کند قلیان هم می‌تواند میزان اسپرم را در مردان به طور محسوسی کاهش دهد. کشیدن قلیان می‌تواند تحرک و طول ‌عمر اسپرم را کاهش داده و موجب تغییرات ژنتیکی شود که بر بچه تاثیر می‌گذارد. ازآنجاکه قلیان حاوی فلزات سنگینی چون آرسنیک، کروم، سرب و کبالت است، این‌ها موجب کاهش تولید اسپرم می‌شوند.

علاوه‌ براین مشکلات، مصرف سیگار و قلیان تاثیری منفی روی قدرت جنسی و توان باروری دارد که در این مطلب از کاندوم استار به آن ها اشاره می شود.

عوارض سیگار بر رابطه جنسی

رابطه سیگار با قدرت جنسی

سیگار سبب آسیب اسپرماتوزوئیدها و کاهش باروری می شود. استفاده از سیگار و دخانیات به طور کلی سبب کاهش تعداد و کیفیت اسپرماتوزوئیدها و در نتیجه ناهنجاری ها و اختلال های کروموزومی می شود. به همین علت هم، استفاده از دخانیات، قدرت باروری مردها را به طور چشم گیری پائین می آورد.

رابطه سیگار و قلیان با پوکی استخوان

مصرف سیگار و قلیان موجب اختلال در جذب کلسیم و ساخت استخوان، یائسگی زودرس، کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی می شود که به تسریع پوکی استخوان می انجامد. همچنین مصرف الکل نیز با کم کردن فعالیت سلول های سازنده استخوان موجب پوکی استخوان نیز می شود.

بهبود اختلال نعوظ با ترک سیگار

احتمال اختلال نعوظ در مردان سیگاری نسبت به افرادی که سیگار نکشیده اند، بیشتر است. همچنين اختلال نعوظ در افرادی که بصورت دائمی و شدید سیگار می کشند، بیشتر نشان داده شده است، ولی خبر خوب اینکه با ترک سیگار علایم اختلال نعوظ هم به کلی از بین می رود.

عوارض مخرب دخانیات بر نازایی

احتمال نازایی

احتمال نازایی در خانم هایی که از دخانیات استفاده می کنند شش برابر بیشتر از خانم هایی است که از دخانیات استفاده نمی کنند. حتی ميزان موفقیت به دنبال درمانهای نازایی و IVF در خانم های سیگاری بطور واضحی کم تر از خانم های غیرسیگاری است. دیده شده در خانم های سیگاری تعداد و کیفیت تخمك ها و جنین های به دست آمده کم تر است و احتمال کاشت این جنین ها در رحم کاهش می یابد، طوری که در اشخاص سیگاری تا 50 درصد ميزان کاشت جنین و حاملگی کاهش می یابد.

استفاده از سیگار و قلیان در آقایان هم احتمال نازایی را زیاد می کند زیرا با استعمال این دخانیات رگ های خونی آلت تناسلی آقایان تنگ میشود و در نتیجه نعوظ با کیفیتی نخواهند داشت.

یکی از بدی های استعمال دخانیات برای خانم ها این است که باعث یائسگی زودرس می شود و از این رو پیشنهاد ما این است که آقایان و به خصوص خانم ها به دلیل تاثیرات مخربی که دخانیات روی سلامتی فیزیکی و جنسی آن ها می گذارد و استعمال دخانیات در طولانی مدت باعث ایجاد اختلال در میل جنسی( اختلال نعوظ یا خشکی واژن) میشود و باعث کاهش میل جنسی آن ها خواهد شد، از دخانیات دوری کنند.

کاملا واضح و روشن است که نیکوتین و تنباکو به واسطه اثرات زیان آور خود بر گردش خون سلامت جنسی مصرف‌کنندگان مواد مخدر را به خطر می اندازند و ميزان زیانبار بودن استعمال دخانیات برای تمامی رگ های بدن به دوز مصرفی دخانیات و مدت زمانیکه شخص از دخانیات استفاده می کند بستگی دارد.

پس از همین حالا سیگار کشیدن و یا قلیان کشیدن را متوقف کنید و از داشتن روابط جنسی بهتر لذت ببرید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.