دانستنی های جنسی

قاتلان میل جنسی – مواد غذایی !

قاتلان میل جنسی

در روابط جنسی عناصر روانی و جسمانی بسیاری به عنوان «قاتلان میل جنسی» یا همان مواد مضر برای میل جنسی مطرح هستند. باید بدانید که این عناصر جنسیت و سن نمی‌شناسند و در هر زمان و مکانی زندگی شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بی میلی جنسی یا سرد مزاجی در افراد به عدم تمایل و نداشتن میل و رغبت به جنس مخالف گفته می‌شود. در این موارد اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که یک عامل خاص در بی میلی جنسی نقش ندارد؛ بلکه بی میلی یک مسئله چند بعدی است و باید از زوایای مختلف و جنبه‌‌های مختلف فردی، بین طرفین، روانشناختی، پزشکی و محیطی آن را بررسی کرد. بنابراین عدم تمایل برخی از مردان و زنان به داشتن روابط زناشویی با همسرشان، مسئله ای است که عوامل متعددی در آن نقش دارند و باید برای درمان آن تمام این دلایل را بررسی کرد.

اما یکی از عنصر های بسیار حساسی که به عنوان قاتلان میل جنسی از آن ها یاد می شود، مواد غذایی هستند که ما در زی روز مصرف می کنیم. قطعا میدانید که برخی از موادغذایی، قاتل ارتباط زناشویی شما می باشد و باعث کم کردن میل جنسی هستند. با رعایت یک رژیم غذایی سالم می توانید تا اندازه زیادی فاصله‌ای که موقع سرد شدن رابطه زناشویی میان‌ شما و شریک جنسی تان ایجاد شده است را پر کنید و به رابطه‌تان گرمای بیشتری بدهید و به نوعی به روز های آغازین برگردید.

مواد غذایی قاتلان میل جنسی

همه غذاها یا دارای طبعی گرم هستند و یا دارای طبعی سرد اما سوال اصلی این است که خوردن چه مواد غذایی می تواند باعث سرد مزاجی و کاهش میل جنسی در مردها می شود؟ یا بهتر است بگوییم از چه مواد غذایی به عنوان قاتلان میل جنسی یاد می شود؟

سیر ، نعنا ، گوشت قرمز ، غذاهای دارای سویا ، شیرین کننده های مصنوعی ، روغن نباتی ، قهوه ، الکل ، روغن سبزیجات ، نمک ، قند و … از قاتلان میل جنسی هستند حتی حساسیت فصلی نیز در برخی موارد می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. اما چرا در طب سنتی و حتی در طب روز از این مواد غذایی به عنوان قاتلین میل جنسی یاد می شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه این مطلب از کاندوم ما را همراهی کنید.

از قدیم الایام گفته اند قبل از رابطه جنسی سیر مصرف نکنید. چون نه تنها سیر دارای عطر و بوی قوی است؛ بلکه دارای نشاسته است که می‌تواند نفخ ایجاد کند و باعث کاهش شهوت می شود و این موضوع قطعا روی میل جنسی شما تاثییر خواهد گذاشت.

خوردن نعنا برای کاهش میل جنسی بسیار کارآمد است؛ ممکن است فکر کنید که جویدن قرص نعناع برای تازه کردن نفس قبل از رابطه جنسی خوب است، مطالعات نشان می‌دهد که مواد موجود در نعناع می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد و در نتیجه بر میزان میل جنسی شما تاثیر منفی بگذارد. این مطالعات علمی باعث شده است که اغلب توصیه میشود از مصرف نعنا پرهیز کنید، زیرا نعنا از قاتلان میل جنسی به حساب می آید.

برخی از پژوهش‌ها می‌گوید که خوردن مواد غذایی که حاوی سویا می باشند ، می‌تواند به کاهش تولید هورمون تستوسترون و مایع منی بیانجامد. البته پژوهش‌های پیشرفته هنوز دلیل این رابطه را کشف نکرده است، اما مشخص است که سویا یکی از قاتلان میل جنسی می باشد.

مصرف بیش از حد گوشت قرمز سنگین به شما احساس تنبلی و خواب آلودگی می دهد، چرا که هضم آن دشوار می باشد. پیش از رابطه از خوردن غذاهای سنگین پرهیز کنید.

6 اشتباه بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! >>

شیرین کننده های مصنوعی که اغلب در تولید نوشابه های رژیمی، شیرینی و شکلات ها استفاده می شوند، موادی شیمیایی هستند که مانع تولید و تشریح هورمون های دوپامین و سروتونین در بدن می شوند از این رو کاهش میل جنسی در اشخاص روی می دهد. این مواد از قاتلان میل جنسی به حساب می آیند.

برخی از روغن‌های نباتی، حاوی مقادیر بالای روغن غیر اشباع شده است که می‌تواند به کاهش زیاد میزان تستوسترون بیانجامد. بر اساس تحقیقات انجام شده، هرمون تستوسترون نقش بسیار مهمی در میل جنسی مردان و زنان ایفا می‌کند، از این رو از روغن های نباتی به نوان یکی از قاتلان میل جنسی یاد می شود.

قهوه خوردن زیاد ممنوع! فعالیت شدید غدد فوق کلیوی بدن اشخاص معتاد به قهوه باعث افزایش میزان هورمون استرس در بدن آنها شده که در درازمدت باعث کاهش میل جنسی آنها می شود. برخی از پزشکان معتقدند، نباید بیش از دو فنجان قهوه در روز نوشید، زیرا این حجم از نوشیدن قهوه می تواند میل جنسی شان را به قتل برساند.

همچنین از قدیم الایام می گویند مصرف مشروبات الکلی تاثییر منفی بر میل جنسی افراد می گذارد به طوری که یکی از قاتلان میل جنسی افراد در هر جنسیت و هر شخصیتی می باشد. این مشروبات الکلی باعث کاهش هرمون تستوسترون و افزایش استروژن که خود ترکیبی واقعا مرگ آور را می سازد. با وجود این‌که مصرف مشروبات الکلی باعث اعتماد به نفس برای برقراری رابطه جنسی می‌شود اما به دلیل اینکه ضرر آن بیشتر از منفعت آن می باشد سعی کنید از آن دوری کنید.

خوردن مواد غذایی که باعث کم خونی می شود نیز می تواند باعث کاهش میل جنسی شود؛ در کنار این موارد باید بدانید زنان و مردانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند هم با مشکل کاهش میل جنسی دست و پنجه نرم می کنند. بهترین پیشنهاد ما برای این عزیزان این است که به یکی از کمپ های ترک اعتیاد مراجعه کنند و زیر نظر متخصصان، این مشکل خود را برطرف کنند تا بتوانند زندگی جنسی بهتری را برای خود و همسرتان بسازید.

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی مشترک برای هر زوجی به حساب می آید و در صورت بروز مشکل، زندگی مشترک با چالش‌های بسیار جدی مواجه می‌شود. اما در اکثر مواقع مشکلات زوجین در رابطه جنسی به دلایل بسیار ساده و کم اهمیتی است که با حل آن‌ها می‌توانند کیفیت رابطه خود را بالا ببرند. به منظور شناسایی مواد مضر برای میل جنسی بهتر است که از یک روانشناس کمک بگیرید تا با ریشه یابی این دلایل، به حل مسائل شما از ریشه کمک کند و بتوانید زندگی جنسی موفق تری را تجربه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.