دانستنی های جنسی

نام علمی کاندوم در داروخانه چیست؟

خرید کاندوم از داروخانه

نام علمی کاندوم در داروخانه چه بود؟ این سوال می تواند در ذهن تک تک شما عزیزان به وجود آمده باشد. اما آیا می دانید ریشه این پرسش از کجا نشات گرفته است؟ با افزایش روز افزون تولید لاتکس در دنیا و استفاده از این ماده اولیه برای تولید انواع کاندوم، تولید کنندگان و عرضه کنندگان این محصول بهداشتی در سراسر دنیا با چالشی بزرگ رو به رو شدند. در ابتدا این وسیله با هدف جلوگیری از بارداری های ناخواسته و انتقال بیماری های جنسی به بازار عرضه شد. اما نبود بستر مناسب برای نگه داری و توزیع صحیح از این دسته از کالاهای حساس که با سلامت انسان ها مستقیما در ارتباط بودند؛ سبب شد ابتلا به بیماری های جنسی رشد چشمگیری پیدا کند. از این سازمان جهانی بهداشت مستقیما وارد عمل شد. آن ها با برگزاری جلسات مختلف و مشورت با یکدیگر توانستند مکانی مناسب برگزینند.

نام علمی کاندوم در داروخانه

داروخانه! بله تنها مکانی که پرتوکل های بهداشتی به درستی در آن رعایت میشد و همچنین به خوبی قابل نظارت و بازرسی می بود. با اتخاذ این تصمیم و اجرایی شدن آن، کاندوم تنها در داروخانه ها عرضه میشد. این تصمیم باعث شد، تا مشکلات قبل به سرعت حل شود.

نرخ مبتلایان به بیماری های جنسی کاهش پیدا کرد. اما به یکباره نرخ خرید این محصول بهداشتی با افت مواجه شد. علت این افت، خجالت برخی از افراد جامعه در مراجعه به داروخانه ها و تهیه این محصول می باشد. این افت بیشتر در کشورهایی که روابط جنسی از هر نوع به شدت سرکوب و کتمان میشد، حجم بیشتری داشت. به این دلیل مردم به دنبال نام دیگری برای این محصول می گشتند. تا با مراجعه به داروخانه و گفتن آن نام ، متصدی داروخانه منظورشان را متوجه شود. به همین دلیل پرسش نام علمی کاندوم در داروخانه در ذهن ها شکل گرفت.

نام علمی کاندوم در داروخانه

کاندوم همان کاندوم است! بله درست می خوانید. نام علمی کاندوم در داروخانه همان کاندوم (Condom) می باشد. نام خاص یا منحصر به فردی در کار نیست. عده زیادی از مردم ترفندی خاص برای خرید حضوری کاندوم از داروخانه ها به کار می برند. این افراد هنگام مراجعه حضوری با به کار بردن اسامی مانند: کدکس ، کاپوت ، ایکسدریم و … متصدی داروخانه را از نیازشان آگاه می سازند. قطعا می دانید که اسم های ذکر شده همگی برندهای تولید کننده کاندوم می باشند. این نوعی گفتن رمزی اسم کاندوم به حساب می آید. البته چند سالی میشود که داروخانه ها برای رفع این مشکل هم استندهایی از محصولات زناشویی در ابتدایی ترین جای ممکن یعنی کنار درب ورود و خروج تعبیه کرده اند، تا افراد از بیان اسم این محصولات خجالت نشکند.

تاریخچه کاندوم

تحول در سبک زندگی

 بر خلاف تصور عامه مردم که کاندوم محصولی نوظهور در دنیای روابط جنسی است، تاریخچه استفاده از کاندوم به هزاران سال قبل بر می‌گردد. 1000 سال پیش از میلاد مسیح، مصریان باستان از وسیله‌ای شبیه کاندوم های امروزی برای محافظت در برابر بیماری استفاده می‌کردند. این کاندوم های اولیه از غلافی از جنس کتان تهیه شده بود.

همان طور که در گذشته هم اشاره کردیم؛ کاندوم وسیله ای بسیار مهم است و استفاده از آن حتما توصیه می شود. زیرا این وسیله از شما در مقابل خطرات یک رابطه نا ایمن به خوبی محافظت می کند. با پیشرفت تکنولوژی و راه یافتن اینترنت به همه خانه ها، فروشگاه های اینترنتی رونق یافتند. به همین سبب نرخ خرید های آنلاین نیز بیشتر شد. با موجود شدن این دسته از محصولات در فروشگاه های اینترنتی عملا به طور کامل ، مشکل خجالت و خرید نکردن حضوری از داروخانه ها از بین رفت. پس دیگر نیازی به پیدا کردن نام علمی کاندوم در داروخانه ها وجود نخواهد داشت. فلذا با اتخاذ چنین رویکردهایی افراد با خیال آسوده تری به خرید کاندوم می پرداختند.

آمار گردآوری شده در سال 2018 نشان می دهد؛ که به طور کلی 15 ملیون عدد کاندوم فروخته شده است. این در حالیست که در همان بازه زمانی میزان فروش لوازم آرایشی 8.2 ملیون بوده است. این اختلاف نشان دهنده بالابودن میزان اهمیت وجود این محصول و دسترسی راحت به آن می باشد. جالب است بدانید، آمار فروش این مصحول در همان بازه زمانی در کشور ما نیز از فروش رنگ مو و لوازم آرایشی بیشتر بوده است.

شناخت علمی کاندوم در داروخانه ها

اگر برای اولین بار قصد خرید کاندوم را دارید، بهتر است قبل از یافتن نام علمی کاندوم در داروخانه ، با انواع کاندوم بیشتر آشنا شوید. کاندوم ها توسط شرکت های تولید کننده در انواع مختلفی تولید می شوند: 1- کاندوم ساده 2- کاندوم تاخیری 3- کاندوم خاردار 4- کاندوم فضایی 5- کاندم نازک 6- کاندوم عروسکی و… . هر کدام از این کاندوم ها با توجه به ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی که دارند؛ در یکی از دسته های بالا قرار می گیرند.

  • کاندوم های ساده: همان طور که از نام شان پیداست ویژگی خاصی ندارند. این کاندوم ها تنها شما را از ابتلا به بیماری های مقاربتی حفظ می کنند.
  • کاندوم تاخیری: این کاندوم ها خاصیتی منحصر به فرد دارند. ایجاد تاخییر در انزال تفاوت فاحش آن ها با دیگر انواع کاندوم می باشد. این کاندوم ها برای افرادی که از زودانزالی رنج می برند تولید شده و می تواند این مشکل را به خوبی بر طرف کند.
  • کاندوم خاردار: اولین نوع از کاندوم هایی که پس از کاندوم های ساده تجاری سازی شدند. این کاندوم ها توانستند اغلب مشکلات جنسی را مرتفع کنند. کاندوم های خاردار باعث ایجاد رضایت در بانوانی شدند که تا قبل از استفاده از این نوع کاندوم ارگاسم را تجربه نکرده بودند. این نوع از کاندوم یکی از موفق ترین انواع کاندوم ها می باشد.
  • کاندوم نازک: بزرگترین تکنولوژی صنعت کاندوم. تولید نوعی بی مثال و بسیار قوی برای رابطه هایی که فاصله بین شان افتاده بود. کاندوم نازک کمترین فاصله ممکن در سایه امنیت را به شما عزیزان هدیه می کند.
  • کاندوم فضایی: در ابتدا نامش عجیب به نظر می رسید، اما رفته علتش معلوم شد! خارهای بسیار درشتی که روی سطح بدنه و نوک کاندوم فضایی تعبیه شده است؛ هر خانمی را به ارگاسم می رساند.

نتیجه گیری:

در گذشته به دلایل مختلفی خرید کاندوم فقط در داروخانه ها مجاز شد زیرا پرتوکل های بهداشتی تنها در این مکان به طور کامل رعایت میشد. اما به دلیل خجالت کشیدن افراد از خرید حضوری این کالا اساسی مردم به دنبال اسم رمزی تحت عنوان نام علمی کاندوم در داروخانه می گشتند؛تا به گفتن آن متصدی داروخانه متوجه منظورشان بشود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *