دانستنی های جنسی

سایز کاندوم مان را چگونه انتخاب کنیم؟

سایز کاندوم

مسئله سایز همواره موضوعی بسیار مهم در خرید البسه برای انسان ها می باشد. اما نمی دانیم چرا اغلب به هنگام خرید کاندوم به سایز کاندوم ، از طرف مصرف کنندگان توجهی نمی شود. به هر حال کاندوم نیز نوعی پوشش برای عضوی از بدن می باشد. پس قطعا باید سایز آن مورد برسی قرار گیرد و انتخابی صحیح از سمت شما حاصل شود. زیرا در صورت پاره شدن کاندوم بر اثر فشار و یا جا ماندن آن در واژن بر اثر گشاد بودن یا لق زدن؛ قطعا بدترین عواقب در انتظار شما خواهند بود. با اتفاق افتادن هر کدام از این دو مشکل خطراتی مانند بارداری ناخواسته یا امکان ابتلا به بیماری های مقاربتی حاصل خواهد شد. پس می توان نتیجه گرفت همه عوامل به کاندوم مرتبط هستند و انتخاب غلط می تواند تبعات بدی را برای شما رقم بزند.

سایز کاندوم

همان طور که قطعا می دانید پاره شدن کاندوم می تواند بدترین اتفاقی باشد که برای یک شخص در هنگام آمیزش می تواند رخ دهد. زیرا کاندوم وسیله ای است که استفاده از آن رابطه را از هر نظر برای شما ایمن تر خواهد کرد. با پاره شدن کاندوم خطراتی مانند: بارداری ناخواسته ، انتقال بیماری های مقاربتی از جمله ابتلا به زیگیل تناسلی و … می تواند حاصل شود. پس می توان گفت همه چیز به کاندوم بستگی دارد و انتخاب غلط ممی تواند برای شما تبعات بدی داشته باشد.

حال مسئله اصلی این است که چه سایز کاندومی مناسب شما می باشد؟ سایز کاندوم باید در حالت نرمال به صورتی باشد که نه باعث لغزش روی پوست هنگام آمیزش شود. و همچنین از شدت فشار دچار پارگی هم نشود. حال چالش خرید کاندومی که درست اندازه شما باشد، کار دشواری می باشد. اما به راستی انتخاب صحیح سایز کاندوم ترفند های خاص خود را دارد. از آنجایی که یکی از مشکلات رایج آقایان با انواع کاندوم ها سایز آن ها می باشد. طبق تحقیقات مشخص شده است که بیش از 50 درصد از مردان بر این عقیده‌اند که کاندوم اندازه آنها نیست! و این یک فاجعه است.

سایز کاندوم

انتخاب سایز کاندوم

برای انتخاب سایز صحیح و مناسب برای کاندوم تان باید مانند دوختن کت و شلوار دست به متر شوید! قدم اول اندازه گیری می باشد. شما باید اندازه های لازمه از آلت خود را به دست آورید تا بتوانید با مشخصات کاندوم های مختلف تطبیق دهید و بهترین گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. برای این کار باید طول و قطر آلت خود را اندازه گیری کنید.

اندازه گیری طول:

همان طور که در بالا اشاره کردیم در قدم اول می بایست طول آلت خود را به دست آورید تا بتوانید کاندوم با انداره و ابعاد مناسب خود پیدا کنید. برای این کار می بایست هنگامی که آلت تان در نعوظ کامل قرار دارد. با استفاده از یک وسیله اندازه گیری مانند: خط کش یا متر دستی از ناحیه استخوان انتهای آلت تا نوک آلت تان را اندازه بگیرید. سپس این اندازه را جایی یادداشت کنید. این کار برای این است که اندازه طول آلت تان را فراموش نکنید. توجه کنید در این کاار بسیار دقیق عمل کنید.

سایز قطر کاندوم

اندازه گیری قطر:

از آنجایی که هر برندی دارای چارتی برای معرفی دقیق اندازه کاندوم های خود روی محصولاتش می باشد و این چارت برای هر شرکتی به طوری خاص طراحی شده است. به دست آوردن اندازه قطر بسیار مهم است. اگر جعبه کاندوم ها را دیده باشید. اغلب روی پشت بسته اطلاعاتی، از قبیل نحوه استفاده ، خصوصیت های آن کاندوم و تاریخ تولید و انقضا نوشته شده است. چند سالی می شود که همه برند ها موظف شده اند که سایز کاندوم ها رو بر روی بسته آن ها هک بکنند. این اقدام باعث می شود هر شخص قبل از استفاده از کاندوم بتواند سایز کاندوم را مطالعه و با خیال راحت رابطه ای امن را تجربه کند.

از اصل مطلب دور نشیم! برای اندازه گیری قطر می بایست یک تکه نخ و یا متر دستی نرم را به دور ضخیم ترین قسمت آلت پیچیده و سپس آن را اندازه بزنید. این کار به شما محیط را می دهد. این در حالیست که روی جعبه های کاندوم عرض اسمی نوشته شده است. اما علت این کار ما چه بود؟؟ اگر شما این عددی که با این روش به دست آوردید را بر 2 تقسیم کنید؛ width کاندوم به دست می آید.

سایزهای مختلف کاندومها

لازم به ذکر است که کارشناسان بر این عقیده‌اند که بیشتر کاندوم‌ها در ابعادی هستند. که برای حداکثر آقایان متناسب به نظر می‌رسند. این در حالیست که اغلب کاندوم ها در سایزی نرمال تولید و روانه بازار می شوند.

توجه: دقت کنید پشت کاندوم ها سایز کاندوم با عبارات width برای عرض و Length برای طول درج می شود.

طبق گفته ها در جدول اندازه اسمی کاندوم ها ، کاندوم هایی با سایز کوچک با پهنای اسمی تا 51 میلی متر و طول تا 180 میلی متر تولید و عرضه می شوند. این در حالیست که کاندوم های معمولی با پهنای اسمی تا 54 میلی متر و طول تا 200 میلی متر و کاندوم های سایز بزرگ با پهنای اسمی تا 60 میلی متر و طول تا 205 میلی متر تولید و به بازار عرضه می شوند.

لازم به ذکر است بر اساس تحقیقات محققان اکثر آقایان در دسته افراد معمولی قرار می گیرند .در نتیجه سایز کاندوم مناسب آن ها هم همان سایز عرف و معمول می باشد.

مکان چاپ سایز کاندوم روی بسته

خیلی از هموطنان مان می گویند خب ما وارد داروخانه یا فروشگاه های زنجیره ای می شویم. می خواهیم یک کاندوم انتخاب کنیم. سایز کاندوم کجای آن نوشته شده است. در تصویر زیر ما پشت بسته دو کاندوم 12 عددی معروف بازار را به شما عزیزان نشان داده ایم. در این تصویر محل ثبت سایز کاندوم با خطوط قرمز مشخص شده است. پس شما می توانید از این طریق سایز کاندوم مورد استفاده تان را درست انتخاب کنید. (کاندوم 45 دقیقه کاپوت در عکس سمت راست و کاندوم سی میکرون کدکس در عکس سمت چپ)

پیدا کردن سایز کاندوم

حال اگر چند برند را پیدا کردید که اندازه گیری های آن ها به اندازه گیری شما نزدیک بود می بایست یک دفعه به اتفاق از هر مدل خریداری کنید تا سایز یا ابعاد کاندوم مورد استفاده شما برایتان محرز شود.

جدول توضیح NOMINAL WIDTH یا پهنای اسمی درج شده روی بسته کاندوم ها:

سایز کوچک پهنای اسمی تا ۵۱ میلیمتر طول تا ۱۸۰ میلیمتر
سایز معمولی پهنای اسمی تا ۵۴ میلیمتر طول تا ۲۰۰ میلیمتر
سایز بزرگ پهنای اسمی تا ۶۰ میلیمتر طول تا ۲۰۵ میلیمتر

مکان چاپ سایز کاندوم فضایی

برخی از افراد بر این باورند که کاندوم های فضایی سایز بندی ندارند. یا به عبارتی فکر می کنند کاندوم های فضایی فیری سایز هستند. این موضوع کاملا غلط است. اگر شما قصد خرید کاندوم فضایی (خار درشت) را دارید. باید بدانید سایز این کاندوم ها هم پشت بسته آن ها هک شده است. ما در تصویر زیر ، هک شدن سایز در مدل فضایی شمشیری شرکت ایکسدریم را به شما عزیزان نشان می دهیم.

سایز کاندوم فضایی

نتیجه‌گیری:

در ایران اغلب ما آقایان به اندازه کاندوم خیلی توجه نداریم. این در حالیست که انتخاب درست اندازه کاندوم باعث می شود رابطه امن تر و لذت بخش تری داشته باشیم. متاسفانه در گذشته هم هنگام تولید کاندوم این فیلتر سایزبندی خیلی مورد توجه قرار نمی گرفت. در حال حاضر هم در کشورمان ایران پیدا کردن برندهایی که کاندوم را در چند سایز تولید و عرضه کنند بسیار دشوار است. اما طبق گفته محققان 85 درصد آقایان باید از سایز نرمال استفاده کنند ، پس خیال تان از این بابت راحت باشد. بیشترین تنوع کاندوم و محصولات بهداشتی جنسی را برای شما عزیزان در فروشگاه کاندوم استار فراهم کرده ایم. شما می توانید برای تهیه کاندوم و سایر لوازم مرتبط با ما در ارتباط باشید. و به عنوان نکته نهایی به ابعاد کاندوم مورد استفاده تان اهمیت دهید! قدری اهمیت دادن از یک عمر پشیمانی آسان تر است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *