اخبار, دانستنی های جنسی

۶ نکته حائز اهمیت درباره زودانزالی

زودانزالی هم مانند دیر انزالی نوعی بیماری محسوب میشود، که باید حتما تحت درمان و کنترل قرار گیرد. طبق آمار حدود 41% از مردان ایرانی با مشکل زود انزالی مواجه هستند و همیشه به دنبال رفع این مشکل بوده اند و خیلی از این افراد راههای درمانی مختلفی را که از طریق اینترنت یا کتاب های آموزشی مطالعه کرده بودند را امتحان کرده اند. استفاده از کاندوم تاخیری ، استفاده از اسپری تاخیری و دارودرمانی از روش های مختلف مورد استفاده است. در ادامه شش نکته اساسی در زمینه زود انزالی بیان می شود که بسیار قابل توجه است.

1- برای درمان انزال زودرس هیچ دستگاهی که مورد تایید مراجع معتبر علمی باشد، وجود ندارد.

البته باید بدانید کاندوم تاخیری و اسپری تاخیری تا حد زیادی سبب تاخیر در انزال می شوند اما باید بدانید، استفاده از این دو مورد برای افراد معمولی که قصد تاخیر در انزال خود را دارند بیشتر کاربرد دارد تا افرادی که به زودانزالی شدید دچار هستند و میخواهند با استفاده از این دو مورد به طور کلی مشکل خود را حل کنند.

زودانزالی

2- درمان دارویی صددرصدی برای انزال زودرس وجود ندارد.

طی سالیان گذشته داروهای بسیار زیادی برای درمان زود انزالی در جهان تولید شد و پس از عرضه شدن در بازار جهانی، مصرف کنندگان آن ها اظهاراتی مبنی بر این موضوع داشتند که به طور واقعی هیچ کدام از این داروها نمی توانند به طور قطعی و کامل این موضوع را درمان کنند.

3- علم می گوید سه راه درمان برای زود انزالی وجود دارد؛ روان‌درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی. در حال حاضر هر کس که قصد شروع این راه درمانی را دارد، در ابتدا با درمان استاندارد دارودرمانی این پروسه را آغاز می کند. مطلع باشید دارودرمانی اگر صحیح انجام شود، در 80-70 درصد بیماران موثر واقع شده و برای همیشه این بیماران درمان خواهند شد. ولی در مواردی که دارودرمانی موثر نباشد، بیمار باید به‌وسیله متخصص مربوطه روان‌درمانی یا رفتاردرمانی شود تا مشکلش به طور کامل برطرف شود.

درمان زودانزالی

4- یادتان باشد که هدف پزشک درمان است، نه تسکین موقت و بازه ای. این موضوع از این نظر ذکر می‌شود که در حال حاضر تبلیغات گسترده‌ای در مورد بعضی کرم‌ها و اسپری‌ها و ژل ها می‌شود که ترکیب بیشتر آنها ماده بی‌حس‌کننده‌ای بنام «گزیلوکائین» یا «لیدوکائین» است. این مواد فقط تاثیر موقت دارند و از طرفی اگر روزی در دسترس نباشند به هر دلیلی باعث کاهش اعتماد به نفس شما می شود. پس بهتر است به سراغ راه کار های اصلی و درمان قطعی بروید.

5- در حال حاضر بیشترین داروهایی که برای درمان دارویی انزال زودرس در دنیا و به خصوص در ایران تجویز می‌شوند، مجموعه داروهایی هستند که میزان سروتونین را در مغز بالا می‌برند. این ماده نزد افکار عمومی به‌عنوان جاری‌کنندهٔ «احساس خوب» شناخته شده‌است. مورد استفاده اصلی این داروها در درمان افسردگی است ولی با مقادیر و رژیم درمانی متفاوت در بیماران مبتلا به انزال زودرس تجویز می‌شوند. ضمن اینکه انواع مختلف از این داروها در بازار وجود دارند، هر بیماری با توجه به شرایط بالینی، از یک نوع به‌خصوص از آنها سود قابل توجهی خواهد برد.

درمان دارویی زودانزالی

6- بدانید درمان دارویی انزال زودرس روزانه است، یعنی لازم است بیمار داروی تجویزشده از طرف پزشک را هر روز تا موقعی که پزشک معالج صلاح می‌داند، باید مصرف كند. به بیان دیگر، مصرف داروها چند ساعت قبل از برقراری رابطه زناشویی، جایگاهی در درمان انزال زودرس ندارد و مورد قبول نخواهد بود. در جریان باشید که درمان این بیماری درازمدت است و برای ظهور آثار درمانی داروی تجویزشده معمولا حداقل دو هفته باید منتظر شد. تاثیر فعل و انفعالاتی که این دارو های تجویز شده روی بدن شما میگذارد باید در طول درمان دیده شود نه به طور آنی. ضمنا داروی تجویزشده به هیچ‌وجه نباید یکباره قطع شود و نحوه قطع دارو و زمان آن را پزشک معالج مشخص خواهد کرد و با هماهنگی و طبق یک برنامه منظم این عمل صورت خواهد گرفت تا صدمه ای به بیمار زده نشود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *