دانستنی های جنسی

همه چیز در مورد رابطه مقعدی

رابطه مقعدی

رابطه مقعدی یا آمیزش از پشت نوعی رابطه جنسی است که در جهان به رابطه آنال معروف است. خطر انتقال ویروس اچ. آی. وی. در رابطه مقعدی در مقایسه با سایر راههای تماس جنسی، بالاتر است. در صورت انتخاب رابطه مقعدی حتماً محافظت های بهداشتی و احتیاط های جانبی لازم صورت بگیرد. ما در این مطلب به شما آموزش های لازم را خواهیم داد.

اولین نکته ای که باید در این مدل از رابطه در نظر بگیرید این است که در این مدل از رابطه جنسی باید حتما با از کاندوم استفاده کنید. شاید با خود بگویید خب چه کاندومی برای این امر مناسب است؟ آیا کاندوم خاصی مخصوص این عمل ساخته شده است؟


کاندوم روان کننده ایکسدریم برای رابطه مقعدی

در پاسخ به سوال شما باید بگوییم بله برای مثال شرکت ایکسدریم کاندومی را تولید کرده است که بسیار چرب و شفاف می باشد. این کاندوم دارای مواد روان کننده با دوز بیشتر می باشد از این رو مناسب برای مقاربت های دردناک است. همچنین این کاندوم دارای اسانس و رایحه ای معطر می باشد و در این سادگی بهترین و ایمن ترین کاندوم برای رابطه مقعدی به حساب می آید.

ناراحتی از رابطه مقعدی

رابطه مقعدی چیست؟

آمیزش از پشت یا آنال س.ک.س عبارت است از انجام عمل جنسی توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد زن که از دیرباز تا کنون وجود داشته است.

انجام رابطه مقعدی معمولا با استفاده از مواد لغزنده ، بی حس کننده به صورت کرم، اسپری، ژل، روغن و کاندوم انجام می شود. البته این نوع رابطه یک نوع امیزش پر خطرجنسی می باشد و استفاده از موارد یاد شده و شیوه های آن صرفا از دردناک بودن این رابطه می کاهد. با این وجود به دلیل اینکه برخی خانم ها از رابطه مقعدی لذت می برند لازم است که مرد ها درباره این نوع آمیزش اطلاعات بیشتری کسب کنند.

رابطه مقعدی در ایران

در ایران هیچ آمار دقیقی از رابطه مقعدی وجود ندارد اما با وجود محدودیت‌ های اجتماعی و مذهبی و همچنین عدم پذیرش نزدیکی بین دخترهای جوان و پسر های جوان پیش از ازدواج در ایران، احتمال آن داده می‌ شود که رویکرد به آمیزش مقعدی چه در رابطه (دختر– پسر) و چه در رابطه (پسر– پسر) در ابتدای بلوغ جنسی و گذار به مرحله سن بلوغ و شکل گیری هویت جنسی، به عنوان شکلی از پاسخگویی به کنجکاوی‌ های جنسی و رشد شکل شخصیت جنسیتی آنان بیشتر مورد توجه این گروه سنی باشد.

اما اگر قصد برقراری رابطه مقعدی را دارید بهتر است بدانید که برقراری رابطهٔ جنسی مقعدی می‌تواند باعث ایجاد بواسیر برای خانم ها شود یا در صورتِ وجود، باعث تشدید و در نهایت خونریزی شود.اگر در جریان رابطهٔ مقعدی خونریزی اتفاق بیفتد می‌تواند ناشی از پارگی بافت مقعد یا راست‌روده باشد (مانند شقاق مقعد یا سوراخ شدگی روده بزرگ) در حالت شدیدتر باید بی درنگ نزد پزشک رفت تا درمان شود. راست‌روده، حالت کشسانی ندارد، غشاء مخاطی مقعد بسیار نازک است و رگ‌های خونی آن بسیار کوچک اند و این رگ‌های نازک خونی به صورت مستقیم زیر غشاء مخاطی قرار دارند در صورت دخول در مقعد (ورود آلت مردانه یا هر وسیلهٔ دیگری در مقعد) این رگ‌ها به آسانی پاره می‌شوند اما به دلیل کوچک بودن آن‌ها معمولاً خونریزی صورت گرفته به چشم نمی‌آید.

در میان روش‌های دخول مقعدی، مشت کردن از همه خطرناک تر است چون باعث کش آمدن بافت مقعد و راست‌روده می‌شود. خطر آسیب زدن به ماهیچه بندآر و در نتیجه بی‌اختیاری مدفوع در دوران پیری، آسیب و ایجاد سوراخ در خم‌روده که می‌تواند منجر به مرگ شود از جمله خطرهای این عمل است. پس لطفا قبل از انجام این کار به طور دقیق از مشکلات احتمالی به وجود آمده بعد از آن آگاه شوید.

رابطه مقعدی از نظر شرعی

امام صادق (ع)در مورد «نزدیکی از پشت» اجازه زن را شرط می داند مگر نه حرام است.

برخی از علما با این حال می گویند رابطه مقعدی یا آمیزش مقعدی تنها با رضایت هر دو طرف امکان دارد اما به نظر بیشتر مراجع تقلید این عمل مکروه است.

مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد  برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده ای نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد و این بسیار بد است.

نظافت در رابطه مقعدی

همواره سعی کنید هنگام آمیزش مقعدی نکات بهداشتی را کاملا رعایت نمایید. قبل از رابطه جنسی از پشت می بایست کل روده را شستشو دهید. همچنین داخل مقعد را با آب صابون و یا آب شامپو شستشو نمایید. و با یکدیگر دوش بگیرید. ناخنهای خود را کوتاه کرده و سوهان بکشید.

دلایل تمایل مردان به رابطه مقعدی

یکی از دلایلی که مرد را به سوی رابطه جنسی از پشت می‌ کشاند، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش می‌ باشد. و از این موضوع رنج می‌برد؛ لذا متمایل می‌ شود که از پشت نزدیکی کند. در چنین شرایطی زن می‌ تواند با محبت به شوهرش کمک و او را راهنمایی کند تا او با لمس و بازی با مواضع حساس جنسی‌ اش، سریع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد. در این صورت «مرد» احساس قدرت و لذت می‌ کند، و از تقاضای خود منصرف می‌شود.

در این نوع رابطه، مهم ترین خطری که اشخاص را تهدید می کند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی می باشد که در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس اچ. آی. وی. به شریک سالم وجود دارد.

حال سوالی که ذهن اغلب خانم ها و یا آقایون را در این باره کنجکاو می کند این است که آیا می توان تشخیص داد که یک شخص رابطه مقعدی داشته است یا خیر؟

بله- تشخیص رابطه مقعدی با معاینه فردی که در این زمینه دارای تخصص کافی بوده امکانپذیر خواهد بود. بهترین مرجعی که در این زمینه از آشنایی و تسلط کافی برخوردار است می توان به پزشکی قانونی اشاره کرد که حتی گواهی آن مرجع برای استناد در موارد قانونی معتبر است. به هرحال ممکن است معاینه مقعد برای فرد عادی قابل تشخیص نباشد ولی پزشکی که در این زمینه تخصص، مهارت و تجربه کافی دارد قابل تشخیص است.

البته باید به این نکته توجه کنید که اگر دفعات دخول 2 یا 3 بار باشد نمی توان توقع داشت که علایم آمیزش مقعدی به طور کامل و واضح معلوم باشد اما اگر این کار به طور مکرر انجام شود قطعا قابل تشخیص خواهد بود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *