آموزش, دانستنی های جنسی

همه چیز در مورد پرده بکارت و ترمیم آن

پرده بکارت

پرده بکارت در حقیقت یک غشای نازک، همراه با سوراخ یا سوراخهایی برای عبور جریان خونریزی عادت ماهیانه از درون آن، و چیزی که بطور مشخص ورودی واژن زنان رو مسدود کرده است.این که موجودیت و مفهوم پرده بکارت چیست یکی از اسرار جاودانه و نهفته در بدن زنان است.

شاید بدانید که بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارت شان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن پرده بکارت، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده بکارت می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

ترمیم پرده بکارت

اما با این حال سالم بودن و سالم ماندن پرده بکارت همیشه برای همه افراد در اولویت بوده است، از این رو بعضی از افراد که پرده بکارت شان پاره شده است، قصد ترمیم آن را دارند تا در شب عروسی و اولین رابطه ای که با همسر خود می خواهند برقرار کنند سرافکنده و شرمسار نشوند.

در مورد مسأله ترميم پرده بکارت معمولاً یک نگاه کلی در جامعه حکم رانی می کند. اکثر خانواده ها با فهمیدن رابطه جنسی قبل از ازدواج دخترشان عکس العمل مثبتی نشان نمی دهند. دختران هم بخاطر ترس از نحوه برخورد خانواده، این مسئله را مخفی می کنند. ترس این دختران در زمان ازدواج هم بیشتر شده و به دنبال راهی برای برملا نشدن رازشان هستند. عمل ترميم پرده بکارت یکی از روش هایی است که با وجود خطرات زیاد، دختران از آن برای حفظ آبروی خود استفاده می کنند. ترمیم پرده بکارت نوعی عمل جراحی است که به منظور بازسازی پرده بکارت انجام میشود.

جراحی ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت از نظر فقها:

بعضی از فقها بنا بر دلایل زیر، عدم جواز ترمیم پرده بکارت را اعلام می نمایند.

  • حفظ فروج: در اسلام لمس عورت و نگاه به آن حرام است بنابراین حکم ترمیم پرده بکارت حرام است.
  • قاعده حرمت اعانت بر اثم: همکاري در گناه همچون خود گناه حرام می باشد. با توجه به اینکه ترمیم پرده بکارت می تواند زمینه ارتکاب جرایمی مانند روابط نامشروع را در جامعه فراهم نموده بنابراین عمل حرامی است زیرا باعث تدلیس شریک آينده اش می شود.

فقها بنا به دلایل زیر مجوز ترمیم پرده بکارت را اعلام می نمایند.

  • قاعده تسلیط: جواز انسان بر تصرف بر بدنش
  • اصل اباحه: ترمیم بکارت مباح است و انجام دادنش واجب نیست اما حرام نیز نمی باشد.
  • قاعده لاضرر: هرچه سبب آسیب گردد حرام است پس اگر این کار سبب ضرر نشود حرام نیست.
  • قاعده عسر و حرج: عسر و حرج فرد برای حفظ آبرو و حیثیت خانوادگی
افسوس از دست دادن بکارت

آیت الله خامنه ای:
در صورتی که مستلزم لمس و نظر حرام باشد، جایز نیست.

آیت الله مکارم شیرازی
درصورتی که دختری به هر دلیل بکارت خویش را از دست داده باشد و باخبر شدن آشنایان جان وی را به خطر اندازد و ممکن باشد که منتهی به خون ریزی شود، برای حفظ جان مسلمان ترمیم پرده بکارت جایز است.

آیت الله سیستانی:
این عمل جراحی حرام است زیرا مستلزم نظاره به عورت و احیاناً لمس آن است. و همچنين فریب دادن و معرفی خود به خواستگار بعنوان باکره جایز نیست.

آیت الله صافی گلپایگانی:
درصورتی که مستلزم لمس و یا نظر به عورت وی باشد جایز نیست.

آیت الله فاضل لنکرانی:
در صورتیکه برای آبرو و حیثیت خویش احتیاج به ترمیم بکارت دارد اشکال ندارد و درصورت امکان باید حتماً به پزشک زن برای ترميم بکارت مراجعه کند.

آیت الله موسوی اردبیلی:
اصل عمل اشکالی ندارد، در مقام اجرا باید قوانین شرعی رعایت شود.

آیت الله نوری همدانی:
در فرض سؤال نگاه به عورت یا لمس ان برای ترميم بکارت حرام است.

پارگی پرده بکارت

آسیب و پارگی پرده بکارت

برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود.برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت دختران در داخل واژن قرار دارد،پرده بکارت که از جنس دیواره واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه واژن واقع شده است.پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد و برخی از فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود مانند:

1-ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک

2-انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد – دخول آلت تناسلی

3-عمل خودارضایی اگر همراه با داخل کردن یک شئی به داخل واژن باشد میتواند سبب پارگی و آسیب پرده بکارت شود.

4-برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند.

5-تصادف نیز میتواند سبب آسیب و پارگی پرده بکارت شود.

همه موارد ی که در بالا ذکر کردیم قابل تشخیص صددرصدی توسط متخصص می باشد.

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی پرده بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا ۱ ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از ۱ ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.نکته مهم دیگر این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد و معلوم خواهد شد که این دو قسمت را زورکی در کنار هم قرار داده اند تا جوش بخورد. پس به این موارد خوب دقت کنید.

تشخیص زمان پاره شدن پرده بکارت

سخن آخر

با تمام این حرف‌ها مساله پرده بکارت و ترمیم آن در جامعه ما یک امر بحث برانگیز است و جای تامل بسیار دارد. اگر پرده بکارتتان دچار آسیب شده، توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی با یک روانشناس صحبت کرده و در مورد ترمیم آن یا صحبت با همسر از او راهنمایی بگیرید. به دلیل تفاوت در دیدگاه‌ها در چنین شرایطی مشاوره قبل از ازدواج ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین در صورتی که سوالی ذهن شما را مشغول کرده است می نوانید از ما بپرسید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *