دانستنی های جنسی

توقف در رابطه جنسی چه پیامدهایی دارد؟

توقف در رابطه جنسی

توقف در رابطه جنسی چه پیامد هایی روی بدن تان ایجاد میکند؟ عواقب این کار برای زنان بیشتر است !

طبق برسی های انجام شده و آمار هایی که برآورد شده است، تخمین زده می شود که هر فرد انگلیسی در طول عمرش چیزی حدود 5778 بار رابطه را تجربه می‌کند. شاید از نظر شما این تعداد برقراری رابطه جنسی کم یا از نظر برخی زیاد به نظر برسد ولی یک موضوع مهم و قاطع این بین وجود دارد و آن موضوع این است که حتی شهوتی‌ترین آدم‌ها نیز در مقطعی از زندگی‌شان شوق و علاقه‌شان را به رابطه جنسی از دست می‌دهند. شاید با خود بگویید این گفته صحیح نیست، اما باید بدانید که این مطلب به اثبات علمی رسیده است. حال شاید فرد با انتخاب خودش این کار را انجام می‌دهد و از برقراری ربطه دور شود یا شاید هم به طور ناخواسته و مقطعی این بی میلی و بی اشتیاق بودن را تجربه می‌کند.
مهم نیست دلیلش چیست ولی باید بدانید که کمبود س.ک.س تاثیر منفی‌ای روی جسم و روان خانم ها و آقایان تاثیر به سزایی دارد.
بسیار دقت کنید که اگر به طور منظم س.ک.س نداشته باشید ممکن است با عوارض زیادی مواجه شوید که در ادامه مطلب ما چند مورد از این عوارض را بیان خواهیم کرد؛ با کاندوم استار در ادامه این مطلب همراه باشید.

1- از بین رفتن حس شهوت

یکی از عوارض ایجاد توقف در برقراری رابطه جنسی آن است که حس شهوت درون شما می میرد. این حس به صورتی است که باید از آن استفاده کنید وگرنه از دستش خواهید داد. کارکرد میل جنسی به گونه ای است که باید به آن رسیدگی شود تا همیشه شور و اشتیاق درون شما زنده بماند و شما توانایی خود را از دست ندهید.

ناراضی بودن از رابطه جنسی

طی صحبتی که با دکتر کوپر صورت گرفته شده؛ ایشان گفتند: « بعضی از خانم ها و آقایونی که رابطه جنسی را از به کلی از زندگی‌شان کنار می‌گذارند به تدریج حس تنبلی جنسی در آنها به‌وجود می‌آید و این حس روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد و علاقه و میل‌شان به س.ک.س به مرور بسیار کمتر می‌شود. همچنین ایشون اشاره کردند که خیلی از بیمارانم این وضعیت را اینگونه توصیف می‌کنند که: س.ک.س باید بخشی از زندگی‌ام باشد وگرنه به مرور از ذهنم پاک می‌شود.»
البته این اتفاق برای همه نمی‌افتد و بعضی از افراد واکنش برعکسی دارند.

2- ممکن است دیواره های واژن ضعیف شود

به این موضوع توجه کنید که این مورد فقط برای زنانی که در حال ورود به دوران یائسگی هستند اتفاق می‌افتد.

نظر دکتر کوپر در این باره این است که: «اگر به طور منظم و طی یک برنامه صحیح و درست رابطه نداشته باشید، به مرور زمان و با افزایش سن؛ دیواره‌های واژن نازک‌ و نازک تر می‌شوند و وقتی دوباره شروع به س.ک.س و نزدیکی با شریک جنسی خود کنید دخول دردناکی را تجربه خواهید کرد.»
جالب است بدانید که مجمع سلامت آمریکا پیشنهاد می‌کند که برای سلامت واژن زنان حتی در دوران یائسگی نیز باید به طور مرتب دخول انجام شود.

دوران یائسگی

3- ممکن است باعث خشکی واژن شود

یکی از پیامد های توقف در برقراری رابطه جنسی خشکی واژن می باشد که بیشتر برای زنان مسن هم این اتفاق می‌افتد. در این افراد بعد از وقفه‌ی طولانی مدت در برقراری رابطه، واژن به مرور خشک می‌شود و توانایی ترشح مایعات هنگام دخول را از دست می‌دهد.

همانند نازک شدن دیواره‌های واژن، چیزی که باعث خشکی واژن می‌شود نیز کمبود هورمون “استروژن” است.
دکتر کوپر می‌گوید: «اگر یک زن جوان بین 20 تا 30 ساله را مورد آزمایش قرار دهیم می‌فهمیم که آنها دارای مقدار زیادی هورمون استروژن هستند که کمک می‌کند تا سلامت بافت‌های واژن و خاصیت ارتجاعی آنها حفظ شود و موقعی که س.ک.س ندارند نیز واژن‌شان برای سلامت بافت‌ها نوعی مایع از خودش آزاد می‌کند. ولی اگر یک زن ۶۰ ساله را مورد آزمایش قرار دهیم می‌بینیم که او سطح استروژن بسیار پایینی دارد و در نتیجه سلامت واژنش نیز در سطح پایینی است.»

دوران قاعدگی

4- درد ممکن است در دوران پریود شدن شدید تر شود

به طور حتمی زنان بیشترین آسیب را از نداشتن س.ک.س در زندگی خود می‌بینند.
شاید این حرف از نظر شما خیلی منطقی به نظر نرسد ولی داشتن رابطه در دروان پریودتان می‌تواند دردهای قاعدگی‌تان را به طور چشم گیری کاهش دهد.

همچنین دکتر کوپر در این باره نیز می‌گوید: «رحم یک نوع عضله است و خیلی از زنان موقع ارگاسم عضلات رحم‌ شان منقبض می‌شود که باعث خروج سریع‌تر خون از رحم شده که نتیجتاً درد قاعدگی را کاهش می‌دهد.»
همچنین موقع ارگاسم اندورفین نیز در بدن ترشح می‌شود که این موضوع هم به کاهش درد قاعدگی کمک شایانی می‌کند.

5- می‌تواند باعث اختلال نعوظ در مردان شود

در تحقیقی که اخیراً در سایت bustle منتشر شده آمده است که نداشتن رابطه احتمال اختلالات نعوظ به ویژه در مردان میانسال و مسن را افزایش می‌دهد و قطعا در روابط جنسی شان به طور جدی به مشکل می خورند.


محصولات جنسی اسپری تاخیری کاندوم

6- ممکن است استرس بیشتری را تجربه کنید

آیا درمورد نداشتن س.ک.س کافی استرس دارید؟ شاید نداشتن رابطه کافی ریشه‌ی بخش اعظمی از استرستان باشد!
باید بدانید که داشتن رابطه جنسی به طور منظم باعث کاهش استرس می‌شود و در افرادی که رابطه کمتری دارند استرس باعث می‌شود تا فشار خون‌شان افزایش یابد و مشکلات عدیده ای در زندگی روزمره شان هم به وجود آید.

پس در پایان نتیجه خواهیم گرفت که توقف در برقراری رابطه جنسی پیامدهای نسبتا جبران ناپذیری هم برای خانم ها و هم بای آقایان را در بر دارد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.