دانستنی های جنسی

نداشتن رابطه جنسی و پیامد های آن

نداشتن رابطه جنسی

در عده‌ نه چندان کمی از افراد با کنار گذاشتن رابطه جنسی، احساس بی حالی و کشش کمتر نسبت به فعالیت جنسی روی خواهد داد، یعنی می توان گفت به طور کلی دوری کردن از هر گونه رابطه‌ی جنسی باعث می‌شود که این دسته از افراد احساس نیاز و تمایل خود نسبت به این فعالیت را نیز به کلی از دست بدهند. اما باید بدانید همیشه نمی توان یه نسخه را برای همه افراد پیچید! زیرا برای عده‌ای دیگر، نداشتن رابطه‌ی جنسی می‌تواند آن را برایشان جذاب و خواستنی‌تر کند!

قطعا می دانید که رابطه جنسی، پدیده‌ی قدرتمندی است؛ و به خودی خود، رابطه جنسی این توانایی را دارد تا حال تان را بهتر کند و حتی از سایز کمرتان کم کند. رابطه‌ی جنسی یک بار در هفته حتی می‌تواند طول عمرتان را بیشتر کند. به خاطر بسپارید توقف فعالیت جنسی تاثیراتی بر روی بدن می گذارد که بر اساس وضعیت سلامتی‌تان، سن‌تان و حتی نوع فعالیت جنسی‌تان می‌تواند متفاوت باشد. اما اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و به دلایلی فعالیت جنسی خود را متوقف کنید (هر دلیلی به جز علت جسمی و فیزیکی)، تغییرات قابل توجهی در بدن‌ شما روی خواهد داد. ممکن است احساس کنید میل جنسی‌تان را به کلی از دست داده‌اید یا اینکه گرایش جنسی‌تان بیشتر شده است!

برقرار نکردن رابطه جنسی

با کنارگذاشتن رابطه جنسی دچار احساس غم خواهید شد. پژوهش ها و مطالعات در این زمینه نشان می دهد که به طور کلی روابط جنسی به دو قسمت تقسیم می شود. که از این نظر قسمتی از روابط جنسی، جسمی و قسمتی از آن ذهني است. به طور کلی در روابط جنسی تماس پوستی برقرار مي شود و این مدل از تماس، ابتدایی ترین روش انسان براي رسيدن به ارامش است. ( مثل بچه در اغوش مادر ). رابطه جنسی، تماس پوستی و نوازش های زيادي براي دو طرف آماده مي کند و همین کمک ميکند تا حس و حال هر دو طرف بهتر شود. همچنين ترشح هورمون اوکسی توسین حین رابطه جنسی می تواند حال دو طرف را بهتر کرده و تولید بیش تر اندورفین را به دنبال داشته باشد. اکنون با متوقف کردن تمام این اتفاق های مثبت در بدن، امکان دارد دچار حس غم و ناراحتي شوید، ولی به این معنی نیست که از نظر بالینی افسرده اید و این نکته بسیار مهم است.

البته پژوهش ها نشان می دهد افسردگی و نداشتن رابطه جنسی رابطه علت و معلولی ندارند و در صورتی که شما یک فردی با شرایط بدنی و روحی سالم باشید؛ با قطع کردن رابطه جنسی افسرده نخواهید شد. اما در آن حالت هم امکان دارد شما از راه دیگری افسرده شوید. برای مثال اگر بی اندیشید و ببینید همسر یا نامزد شما به شما خیانت کرده و زندگی‌ تان تحت تاثیر قرار داده است. به همین دلیل است که به شما اطمینان می دهیم ترک رابطه جنسی باعث افسردگی بالینی نمی شود.

نداشتن رابطه جنسی

با کنار گذاشتن رابطه جنسی، شاهد کم شدن ترشحات واژن خواهید بود. برای زنان سنین بالاتر، اگر بعد از مدتی توقف رابطه‌ی جنسی مجددا این فعالیت شروع شود، ممکن است ترشحات واژن به سختی صورت بگیرد. زیرا با افزایش سن، هورمون استروژن کمتری تولید می‌شود. یک زن 20 یا 30 ساله، استروژن زیادی دارد و بافت‌های تناسلی‌اش سالم‌تر، نرم‌تر و منعطف‌ترند. اما زن 60 ساله‌ای که استروژن ندارد، این ویژگی‌ها را نیز ندارد. پس مهم است که جریان یکنواخت فعالیت‌های جنسی حفظ شود؛ تا این نظم از بین نرود و مشکل ساز نشود.

همچنین با کنار گذاشتن رابطه جنسی، ممکن است سطح استرس درون شما کاهش یا افزایش یابد و این موضوع اصلا عجیب نخواهد بود. زیرا آن‌هایی که استرس کمتری دارند، تمایل‌شان به رابطه‌ی جنسی بیشتر است، اما یک بار دیگر در اینجا هم باید بگوییم که این یک رابطه‌ی علت و معلولی نخواهد بود. اما باید بدانید اگر برقراری رابطه جنسی استرس تان را کاهش می دهد، قطعا قطع آن می تواند برایتان مشکل ساز شود و میزان استرس تان را بالا ببرد.

داشتن رابطه جنسی

همچنین باید بدانید طی مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است، پزشکان و برخی از پژوهشگران معتقدند که آزمایشات انجام شده تا حدودی ثابت می کند که داشتن رابطه جنسی باعث می شود که عملکرد مغز و رشد سلول‌های مغزی‌ تان افزایشی یابد و ترک آن باعث می شود این بهبود عملکرد در مغز از بین برود و ملکرد مغزتان با کاهش احتمالی رو به رو شود.

همچنین خانم ها باید بدانند با ترک رابطه جنسی دیواره واژن شان ضعیف خواهد شد. و قطعا این افراد وقتی مجددا رابطه‌ی جنسی برقرار کنند، این فعالیت برایشان دردناک خواهد بود. سما خانم های عزیز باید بدانید که بعد از ورود به یائسگی، رابطه‌ی جنسی برای سلامت واژن مهم است. زنان سنین بالاتری که فعالیت جنسی ندارند بیشتر در معرض نازک و ضعیف شدن دیواره‌ی واژن و خشکی بافت آن هستند. پس پیشنهاد ما این است همواره نظم را در برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی تان رعایت کنید تا پیامد های آن گریبان گیر شما نشود.

به عنوان نکته آخر در این باره باید بگوییم نه تنها برقراری رابطه جنسی منظم به سلامت بدنی و ذهنی و روانی شما کمک می کند بلکه باعث می شود تا خودباوری و حس اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کنید. قطع کردن روابط جنسی می تواند به اندازه قابل توجهی اعتماد به نفس شما را از بین ببرد و از طرفی هم حس مثبت اندیشی را در ذهن تان کمرنگ می کند، پس سعی کنید نظمی را در این روابط به وجود آورده و در آن ثابت قدم باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *