دانستنی های جنسی

کاندوم خاردار و انواع آن

کاندوم خاردار و انواع آن

کاندوم خاردار چیست؟

مانند سایر کاندوم ها ، کاندوم خاردار نیز از جلوگیری از شیوع بیماری های مقاربتی خطرناک از نظر جنسی جلوگیری می کنند و تنها طراحی آن نسبت به بقیه کاندوم ها متفاوت است.

کاندوم های خاردار نیز به طور خاص به چند دسته تقسیم می شوند:

در صورتی که کاندوم های خاردار را بخواهیم طبقه بندی کنیم می توانیم بصورت زیر بیان کنیم:

کاندوم خاردار کوچک

این نوع کاندوم ها دارای کیسه های ریز روی سطح خود هستند به اندازه ی نصف طول یک برنج. لذا با چشم غیرمسلح به هنگام خرید کاندوم به راحتی قابل مشاهده نیستند.

کاندوم خاردار

کاندوم خاردار بزرگ

خارهای روی سطح این نوع کاندوم ها به اندازه ی نخود فرنگی می باشند و با چشم غیر مسلح نیز به راحتی قابل مشاهده هستند.این مدل از کاندوم های خاردار کمتر از دسته ی اول تولید می شوند و رواج زیادی در بین مردم ندارند.

عملکرد کاندوم خاردار

 1. کاندوم فوق العاده نازک: خارهای ریز و درشت با مواد فوق العاده نازک باعث می شود زوج ها واقعی ترین سطح را برای افزایش لذت و رسیدن به ارگاسم احساس کنند.
 2. گروهی از این کاندوم های خاردار باعث افزایش زمان انزال برای افرادی که دچار زود انزالی هستند می شود و لذا مدت زمان رابطه ی جنسی را افزایش می دهد.این دسته از کاندوم های خاردار تقریبا 15 الی 20 دقیقه ارگاسم و انزال را به تاخیر می اندازند و نوعی کاندوم تاخیری هستند .
 3. گروهی دیگر از این کاندوم ها را می توان از نظر جنس آن ها دسته بندی کرد.گاهی جنس کاندوم های خاردار نرم تر و گاه زبر تر است.

تأثیر کاندوم چیست؟

علاوه بر اثر پیشگیری از بارداری, ارتقا بهداشت جنسی ، جلوگیری از بیماریهای مقاربتی ، کاندوم خاردار نیز به عنوان یک محرک برای افزایش لذت برای کل زمان رابطه جنسی و برای خانمها عمل می کند.

در بسیاری موارد ، استفاده از کاندوم به زوجین کمک می کند تا به راحتی معاشقه بیشتری را تجربه کنند.

تاثیر کاندوم خاردار روی زن و مرد

برای آقایان ، در داخل کاندوم خاردار ، معمولاً ماده ای وجود دارد که به افزایش زمان انزال شدن وی کمک می کند و باعث افزایش توانایی انتقال حرارت برای افزایش لذت در هر دوطرف می شود.

برای خانم ها ، کاندوم های خاردار به تحریک کمک می کنند.لمس شدن بیش از پیش قسمت های داخلی دیواره ی واژن و همچنین نقطه ی جی به زنان کمک می کند لذت بیشتری از رابطه ی جنسی با همسر تجربه نمایند.

کاندوم چگونه کار می کند؟

کاندوم با نگه داشتن مایع منی (مایعی که اسپرم دارد) از ورود به مهبل (واژن) جلوگیری می کند. کاندوم هنگام رابطه ی جنسی روی آلت تناسلی قرار می گیرد.

کاندوم های زن و مرد نباید به طور همزمان استفاده شوند زیرا اصطکاک می تواند آنها را بشکند ، یا باعث شود آنها به هم بچسبند و یا باعث شوند که یکی از آن ها در حین انجام عمل جنسی و در حین مقاربت از بین برود. اگر یک کاندوم خاردار شکسته شود یا دچار لغزش شود ، منی می تواند از بین برود ، و این باعث می شود که کاندوم کمتر از بارداری یا STD جلوگیری کند.

مشکلات کاندوم

بیشتر زنان و مردان با استفاده از کاندوم خاردار مشکلی ندارند. عوارض جانبی که گاه ممکن است اتفاق بیفتد شامل موارد زیر است:

• یک واکنش آلرژیک در فردی که آلرژی به کاندوم های لاتکس دارد

• تحریک آلت تناسلی یا واژن و حساسیت به اسپرم کش ها یا روان کننده هایی که برخی کاندوم ها با آنها تولید می شوند.

چرا کاندوم ها غیر قابل استفاده می شوند؟

اگر از نوع روغن روان کننده اشتباه استفاده کنید ، ممکن است کاندوم خاردار و انواع دیگر کاندوم خراب شوند و از بین بروند.

 استفاده از روان کننده روغنی با کاندوم لاتکس باعث از بین رفتن آن می شود. ممکن است کاندوم به درستی روی آلت تناسلی قرار نگیرد.

بهترین برند کاندوم خاردار

در بین بهترین برند های سازنده کاندوم خاردار نام تجاری Durex Extra Sensitive Lubricated Latex در تست های قدرت بهترین عملکرد را داشت. مارک های دیگری که به خوبی امتیاز خوبی کسب کردند عبارتند از:

انواع کاندوم

چند نوع کاندوم موجود است؟

دو نوع اصلی کاندوم مرد و زن وجود دارد. کاندوم مردانه به صورت غلافی است که آلت تناسلی را پوشانده است. کاندوم زنانه پوستی است که داخل واژن وارد می شود. کاندوم های مردانه محبوب تر و بیشتر از کاندوم های زنانه در دسترس هستند. مطلب تخصصی درباره انواع کاندوم را حتما مطالعه کنید.

جنس بیشتر کاندوم ها از چیست؟
     لاتکس
     پلی اورتان
     پلی استایرن که نوعی مصنوعی از لاتکس است

شما می توانید انواع مختلفی از کاندوم خاردار مردانه را پیدا کنید. آنها در طیف گسترده ای از موارد زیر قرار دارند:
     اندازه ها
     سبک ها
     بافت
     رنگها
     طعم

نکته درباره کاندوم

کاندوم همچنین به دو نوع روان کننده شده و بدون روان کننده تقسیم می شود. برخی از کاندومهای روان کننده حاوی اسپرم کش هستند. این ماده غالباً حاوی ماده شیمیایی غیروکسینول 9 است که اسپرم را از بین می برد. اکثر پزشکان توصیه می کنند از کاندومهایی استفاده کنید که حاوی اسپرم کش نیستند

طرز استفاده از کاندوم و نحوه قرار دادن کاندوم


استفاده از کاندوم خاردارمردانه نسبتاً آسان است. برای استفاده از آن کافیست:
صبر کنید تا آلت تناسلی شما به طور کامل احیا شود.
با دقت پارکت کاندوم را باز کنید.
کاندوم را هنگام فشار دادن نوک کاندوم روی آلت تناسلی خود قرار دهید تا هوا خارج شود و فضای لازم برای مایع منی باقی بماند. این مرحله مهم به جلوگیری از شکستن کاندوم کمک می کند.
 کاندوم را کامل به سمت آلت تناسلی خود بچرخانید.

جداسازی کاندوم خاردار

نحوه برداشتن کاندوم


هنگام خارج کردن آلت تناسلی از واژن پایه کاندوم را نگه دارید. با احتیاط کاندوم خاردار را برداشته و دور بریزید.

تاریخ انقضای کاندوم


مهم است قبل از استفاده ، تاریخ انقضای روی بسته کاندوم را بررسی کنید. از استفاده از کاندوم هایی که منقضی شده یا آسیب دیده اند خودداری کنید. همچنین باید مراقب نگه داشتن کاندوم خاردار در کیف پول باشید. استفاده منظم از کیف پول شما باعث خراب شدن ، خشک شدن و ترک خوردگی کاندوم می شود. به جای آن ، یک مورد کوچک که از پلاستیک سخت ساخته شده است را استفاده کنید. این امر آن را از خم شدن و اصطکاک محافظت می کند و باعث دیرتر خراب شدن آن می شود.

مزایای استفاده از کاندوم

 • محبوبیت کاندوم های خاردار مردانه به عنوان یک روش کنترل تولد ، نشان دهنده راحتی آنها است.
 • مقرون به صرفه
 • دسترسی آساندر صورت استفاده صحیح در جلوگیری از بارداری مؤثر است
 • در صورت استفاده صحیح در جلوگیری از STIs مؤثر است
 • برای جلوگیری از انزال زودرس در برخی از مردان مفید است
 • خطرات و عوارض جانبی استفاده از کاندوم کم است.

مضرات کاندوم مردانه چیست؟


استفاده از کاندوم خاردار مردانه خطرات و معایب متعددی نیز دارد.

     میزان عدم موفقیت نسبتاً بالا هنگام استفاده نادرست یا متناقض
     پتانسیل کاهش احساس
     سوزش پوست مانند درماتیت تماسی به دلیل حساسیت به لاتکس یا حساسیت
     واکنش آلرژیک به اسپرم کش ها ، لوب ها ، بوها و سایر مواد شیمیایی موجود در کاندوم

برخی از کاندوم ها ممکن است حاوی اسپرم کش باشند. استفاده از کاندوم مردانه با اسپرم کش خطرات دیگری دارد. مطالعات نشان داده اند که ممکن است یک منبع خطر انتقال HIV با اسپرم کش غیروکسینول 9 افزایش یافته باشد. همچنین ممکن است برخی از افراد نسبت به اسپرم کش مانند خشکی یا ناراحتی عوارض جانبی داشته باشند.

کاندوم خاردار برای چه نوع افرادی توصیه می گردد :

1- کاندوم خاردار مورد استفبال زوجینی قرار می گیرد که قصد رسیدن به اوج لذت در مقاربت را دارند.

2- آقایان و خانم هایی که در مقاربت های خود می خواهند یک رابطه خشن را تجربه نمایند به سراغ این نوع کاندوم ها می آیند.

3- علاوه بر موارد بالا دسته ای دیگر که استفاده از این محصول به آنها توصیه می گردد آقایانی هستند که احساس می کنند دهانه واژن کمی عریض است و مورد تحریک واقع نمی شود.

4- موضوع بالا عموما برای بانوان مسن رخ می دهد که معمولا رساندن این افراد به اوج لذت برای همسر کمی دشوار خواهد بود .

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود.

در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد. به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

یک نظر در “کاندوم خاردار و انواع آن

 1. فرزام گفت:

  چطوری باید کاندوم خاردار بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *