دانستنی های جنسی

کاندوم زنانه چیست؟ آموزش نحوه استفاده از آن

کاندوم زنانه و خرید

کاندوم زنانه يا FC

کاندوم داخلی که به همان کاندوم زنانه معروف است. وسیله ای است که می تواند جایگزین کاندوم مردانه باشد. این وسیله بهداشتی موثر می تواند از انتقال بیماری و بارداری ناخواسته جلوگیری به عمل آورد. این وسیله بهداشتی بر خلاف باورها بسیار نازک می باشد. طراحی این وسیله بهداشتی منحصر به فرد است. به طور کلی کاندوم زنانه یک کیسه نرم و نسبتا شل با یک حلقه در انتهای آن است. در ادامه مطلب در رابطه با کاندوم زنانه و نحوه استفاده آن برای شما همراهان گرامی شرح داده ایم.

کاندوم زنانه به کاندومی گفته می شود که در هنگام آمیزش، خانم ها به جای آقایان از آن استفاده می کنند. شاید هنگام خرید کاندوم همچنان ندانید که کاندوم زنانه، کیسه نازکی است. وظیفه آن جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی و یا بارداری ناخواسته می باشد. این کاندوم ها بسیار ظریف و قابل انعطاف می باشد. البته با این حال بسیار مستحکم است. دشاتن رابطه ایمن، اولین چیزی است که مردان و زنان باید به دنبال آن باشند. این کاندوم مخصوص بانوان طولی 17 سانتی متری دارد. جنس تشکیل دهنده آن از پلی اورتان می باشد. این نوع از کاندوم داخل واژن را کامل می پوشاند. این نوع از کاندوم از یک ماده پلاستیکی نرم به نام نیتریل ساخته شده اند.

ويژگي هاي کاندوم زنانه

در هر دو انتهاي کاندوم زنانه يک حلقه انعطاف پذير قرار دارد. حلقه انتهايي بسته لوله، داخل مهبل (واژن) قرار مي گيرد تا در هنگام مقاربت کاندوم را در داخل مهبل نگه دارد. حلقه انتهايي باز لوله در راه ورودي مهبل و خارج از آن قرار مي گيرد. اين حلقه مانند يک راهنما هنگام دخول عمل مي کند.

کاندوم زنانه

رابطه مقعدی با FC

کاندوم زنانه علاوه بر این که برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. گاها در رابطه های مقعدی که توسط همجنس گرایان هم صورت میگیرد؛ قابل استفاده است. کاندوم های زنانه را می توان توسط هر جنسیتی برای محافظت در برابرعفونت هاSTI ها، از جمله HIV، در حین رابطه مقعدی استفاده کرد.

اثر استفاده از کاندوم زنانه در جلوگيري از بارداري چيست؟

در صورت استفاده صحيح و مستمر از کاندوم مخصوص بانوان، اثر بخشي آن به ميزان ۹۵-۹۸% مي باشد. اگر به درستي و به طور مداوم استفاده نشود، ميزان تاثيرگذاري آن خيلي کمتر مي شود.

مزاياي  کاندوم مخصوص بانوان

• اگر همسر شما حاضر به استفاده از کاندوم مردانه نيست ، شما به عنوان شريک جنسي مي توانيد از کاندوم زنانه استفاده نماييد.
• استفاده از پلي اورتان در کاندوم زنانه باعث حساسيت کمتر نسبت به استفاده از لاتکس در کاندوم مردانه مي شود.
• کاندوم زنانه اگر درست استفاده شود، باعث جلوگيري از بارداري و بسياري از بيماريهاي مقاربتي مي شود.
• تا ۸ ساعت قبل از مقاربت مي توان آن را داخل واژن قرار داد.
• جنس کاندوم بانوان نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتي صورت گرفته و حس مي شود.
• انتهاي باز کاندوم که خارج از مهبل قرار مي گيرد، ممکن است در اثر سايش با کليتوريس باعث نحريک بيشتر زن شود.
• کاندوم FC را مي توان با روان کننده ها و چرب کننده ها نيز استفاده کرد.
• محل خاصي براي نگهداري نياز ندارد زيرا تغييرات دمايي روي پلي اورتان تاثير نمي گذارد. معمولا تاريخ انقضاي آن ۵ سال پس از توليد مي باشد.

روش صحيح استفاده از کاندوم زنانه

کاندوم زنان + روش استفاده

حال به صورت مرحله به مرحله نحوه استفاده از کاندوم زنانه رو شرح می دهیم. استفاده از کاندوم مخصوص بانوان آسان بوده ولي استفاده و عادت نمودن به آن، نياز به تمرين دارد. ستستس

نحوه استفاده از کاندوم زنانه:

1- بسته را با دقت باز کنيد. يک موقعيت مناسب و راحت براي قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنيد. مي توانيد در حالي که ايستاده ايد و يک پايتان را بر روي يک صندلي قرار داده ايد، و يا در حاليکه نشسته ايد و پاهايتان را از يکديگر باز نموده ايد و حتي در حالت خوابيده کاندوم را داخل مهبل قرار دهيد.
2- حلقه داخلي را با انگشت شست و مياني، در حالي که انگشت اشاره وسط حلقه مي باشد، فشار دهيد. حلقه باريک و دراز مي شود. با دست ديگر لبهاي خارجي مهبل را باز کنيد و کاندوم را به آرامي داخل واژن نماييد.مي توانيد قبل از استفاده، از روان کننده ها براي داخل کردن راحت تر استفاده کنيد.
3- انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلي را تا جايي که امکان دارد فشار دهيد.
4- مطمئن شويد که کاندوم درست و مستقيم داخل مهبل قرار گرفته است و پيچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجي بايد خارج از واژن باقي بماند.
5- بهتر است هنگام آميزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدايت شود تا از ليز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگيري شود.
6- در پايان مقاربت، قبل از بلند شدن و ايستادن آن را خارج کنيد.

نکته: کاندوم ها را در جایی در دسترس نگه دارید (مانند کیف یا کنار تخت) اما آنها را در جیب یا جایی که بتواند گرم یا مچاله شود یا حتی به نحوی آسیب ببیند، قرار ندهید.

آيا مي توان دو بار از يک کاندوم استفاده کرد؟

خير، هر کاندوم زنانه فقط بايد يک بار استفاده شده و دور انداخته شود. هرگز کاندومي که استفاده شده را شسته و دوباره استفاده نکنيد چون در اینصورت احتمال پاره شدن آن بسیار بالا می رود.

روش خارج کردن و از بين بردن کاندوم

براي خارج کردن این کاندوم ، ابتدا حلقه خارجي کاندوم را به آرامي بچرخانيد و سپس آن را بيرون بکشيد تا مايع مرد از آن بيرون نريزد. توجه داشته باشيد که قبل از ايستادن آن را خارج نماييد. بعد آن را داخل کيسه پلاستکي گذاشته و دور بيندازيد. مراقب باشيد که آن را داخل توالت نيندازيد.

کاندوم زنانه

معايب استفاده از کاندوم زنانه

• حلقه خارجي کاندوم از خارج از واژن قابل مشاهده است که ممکن است باعث خجالت براي برخي از زنان شود.
• ممکن است استفاده از کاندوم زنانه هنگام مقاربت، باعث توليد سر و صدا شود. با افزودن روان کننده مي توان از اين مشکل پيشگيري کرد.
• قرار دادن و خارج کردن کاندوم زنانه ممکن است براي زنان کمي مشکل باشد. اما بعد از چند بار استفاده استفاده از آن آسان خواهد شد.
• کاندوم زنانه از کاندم مردانه گران تر است.

آيا مي توان در يک زمان هنگام مقاربت، زن از کاندوم زنانه و مرد از کاندوم مردانه استفاده کنند؟

خير، از کاندوم زنانه و مردانه نبايد به طور همزمان استفاده نمود. زيرا باعث اصطکاک شده و ممکن است ياعث پارگي کاندوم يا لغزش شود و يا باعث جابجايي حلقه بيروني کاندوم زنانه به داخل مهبل شود

اگر هنگام آميزش، حلقه خارجي به داخل مهبل فرو رفت، چه بايد کرد؟

سريعا آميزش را متوقف کرده و کاندوم را خارج کنيد و کاندوم ديگري را جايگزين کنيد. اين اتفاق معمولا زماني مي افتد که يا حلقه داخلي در جاي مناسب قرار نگرفته و يا از روان کننده به اندازه کافي استفاده نشده باشد.

مقایسه کاندوم مردانه و زنانه

1. بدون توقف: مشکل زمان بندی در استفاده برای کاندوم زنانه وجود ندارد. بر خلاف کاندوم های مردانه که باید آن را درست قبل از شروع رابطه به کار برد ، کاندوم زنانه را می توان از قبل (تا هشت ساعت قبل از شروع رابطه) وارد کرد. یعنی هر هنگامی که خواستید آغاز کنید رابطه تان را، هیچ وقفه ای را حس نخواهید کرد. همچنین این امکان را می دهد تا آلت را حتی هنگامیکه نعوظ آن کامل نشده است در داخل واژن قرار داد.

2. اندازه: توجه داشته باشید که سایز کاندوم زنانه از نوع مردانه بزرگتر است و همین مرد باعث می شود تا آلت مرد راحتتر باشد و نعوظ آسانتری داشته باشد، همین امر باعث می شود تا مردان این محصول را ترجیح دهند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *