دانستنی های جنسی

کوچک کردن سینه خانم‌ها | ماموپلاستی

کوچک کردن سینه بانوان

عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه، روشی است که جهت اصلاح سایز یا ترمیم افتادگی سینه خانم ها و در کل جهت زیبایی پستان پس از ماستکتومی در زنان انجام می گیرد. ماموپلاستی دقیقا به چه شکل است؟ در طی این عمل چربی اضافی چربی، بافت غدد و پوست از سینه برداشته شده و بافت سینه تغییر شکل داده می شود و وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح گردد و اندازه سینه ها متناسب با بدن فرد شود. جراحی کوچک کردن سینه ها به بهبود اعتماد به نفس فرد نیز کمک خواهد کرد . چنانچه قصد جراحی دارید ابتدا با پزشکی متخصص مشورت کنید و از جزییات عمل ، عوارض و مشکلات پس از آن آگاه شوید.

ماموپلاستی به طور کلی به دو مدل تقسیم می شود:

ماموپلاستی کاهشی یا کاهنده که هدف از انجام آن ، اصلاح فرم سینه با برداشتن بافت از آن می باشد و ماموپلاستی افزایشی که با افزایش سایز سینه جهت بهبود ظاهر بدن شخص انجام می‌گیرد.

نکته قابل توجهی که کمتر به آن در این زمینه اشاره میشود این است که برخی از افراد با برخی از مشکلات نباید ماموپلاستی انجام دهند و در این زمینه خطر آن ها را تهدید می کند. از میان این افراد اگر شخص مورد نظر سیگار می کشد یا اگر دیابت یا مشکل قلبی دارد و یا حتی افرادی که بسیار چاق هستندنباید به طرف این عمل بروند و باید از آن صرفه نظر کنند.

خانم های جوان به این نکته هم دقت کنند در صورتی که زندگی زناشویی تان را شروع نکرده اید یا هنوز خانواده تان تکمیل نشده است ، باید تا بارداری صبر کنید . ممکن است شیردهی پس از ماموپلاستی چالش برانگیز باشد اگر چه برخی از تکنیک های جراحی ممکن است به حفظ توانایی شما برای تغذیه با شیر مادر کمک کند . علاوه براین ، تغییرات سینه در دوران بارداری می تواند نتایج ماموپلاستی را تغییر دهد زیرا نوسانات قابل توجهی در وزن خود خواهید داشت و این غیر قابل تغییر است.

همچنین در صورتی که قصد ورزش کردن و کاهش وزن دارید نباید به سمت عمل کوچک کردن سینه بروید زیرا ورزش و لاغری باعث کوچک شدن سینه شما می شود پس در نتیجه ماموپلاستی برای شما مناسب نیست.

حال شاید سوال اصلی که برایتان به وجود آمده باشد این است که این جراحی چگونه انجام می شود؟ جراحی کوچک کردن سینه در بافت‌های موجود بر روی پستان شما با برداشت چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست انجام می‌گیرد. در بیشتر اوقات، چربی اضافی ممکن است به جای اینکه با روش‌های برش برداشته شود، با لیپوساکشن برداشته می‌شود. اگر سایز پستان به خاطر بافت چربی و پوست اضافی بزرگ باشد، تاثیری ندارد چراکه لیپوساکشن خود برای فرآیند کوچک کردن پستان انجام می‌گیرد. تکنیکی که برای کوچک کردن سایز پستان استفاده می‌شود می‌تواند به وسیله شرایط فردی، ساختار پستان ها و یا اینکه تا چه اندازه پستان کوچک شود، طبق اولویت‌های شخصی تان و پیشنهاد جراح مشخص شود.

مراحل انجام ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه با برداشت چربی اضافی، بافت غده ای و پوست انجام می شود . در بخش دیگری از سلامت نمناک در این رابطه گفته شد که برای برداشت چربی اضافی به جای روش های برش می توان از لیپوساکشن برداشته می شود. اگر سایز پستان به خاطر بافت چربی و پوست اضافی بزرگ باشد، این روش تاثیری ندارد . جراح با توجه به شرایط فردی، ساختار پستان ها و اینکه تا چه اندازه پستان کوچک شود، تکنیکی برای کوچک کردن سایز پستان انتخاب می کند.

مرحله اول

بیهوشی مرحله اول این کار به حساب می آید. پزشک معالج شما نوع بیهوشی حین عمل را با توجه به شرایط شما انتخاب می کند و این انتخاب ها شامل تسکین وریدی و بیهوشی عمومی می باشد.

مرحله دوم

برش بافت مرحله دوم این راه است که شامل سه مرحله می باشد :

  1. برش دایره ای دور پستان ها صورت می گیرد . خط های بافت برش داده شده، دائمی و قابل مشاهده باقی می مانند اما زیر مایو یا سوتین پنهان می شوند.
  2. برش در اطراف دور پستان و عمود به پایین به سمت قسمت پایینی پستان به شکل سوراخ کلید یا به شکل راکت
  3. برش یک بافت الگو به شکل T برعکس یا سپر

مرحله سوم

برداشتن بافت و تغییر موقعیت مرحله سوم این راه است. پس از زدن برشی در اطراف هاله نوک سینه و پایین هرسینه ، بافت اضافی سینه ، چربی و پوست اضافی برداشته می شود تا سایز سینه کاهش یابد.

پس از عمل سینه ، نوک سینه و هاله اطراف آن را شکل دهی می کند . معمولا نوک سینه پیوند زده می شود و در مورد سینه های که بسیار بزرگ بوده اند لازم است نوک سینه و هاله اطراف آن برداشته شده و در موقعیتی بالاتر پیوند زده شوند.

زمانی که بافت پستان در حال کوچک شدن است، لایه زیرین برداشته شده و پستان شکل داده می شود. گاهی اوقات برای پستان های خیلی بزرگ نوسانی، نوک پستان و دور آن ممکن است برداشته شده و به قسمت بالاتر آورده شود.

جراح حین جراحی سعی می کند تا تقارن بین سینه ها را برقرار کند اما ممکن است تغییراتی در اندازه و شکل آن ها رخ دهد به عنوان مثال اندازه هاله اطراف نوک سینه ممکن است کمتر شود.

مشکلات زناشویی و راه حل آنها >>

جراحی سینه

مرحله چهارم

بستن بافت ها جزو مراحل پایانی این کار است. برای تشکیل یک پستان کوچک تر، این بافت ها کنار هم قرار می گیرند و بخیه ها در زیر بافت های پستان قرار می گیرد . بخیه ها پوست چسبنده و چسب مخصوص جراحی پوست را می بندند. در اغلب موارد خط های روی بافت پستان کم رنگ شده و بهبود می یابند.زخم پس از جراحی هرگز ازبین نخواهد رفت ولی ممکن است با گذشت زمان کم رنگ شود.

مرحله پنجم

در این مرحله نتایج زیر نظر گرفته خواهد شد تا ببینیم چه مقدار از کارمان با موفقیت سپری شده است.

همچنین بعد از این عمل هم باید یک سری محدودیت ها تا چند هفته اعمال شود که از این محدودیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تا زمانی که سینه ها بهبود یابند فعالیت های بدنی به مدت 4-2هفته ممنوع است.
  • پس از آن با مشورت جراح فوق تخصص پلاستیک راه رفتن را شروع کنید چرا که با راه رفتن بهبودی تان سریع تر حاصل می شود.
  • بستن سوتین های فنر دار تا چند ماه پس از جراحی ابدا توصیه نمی شود.
  • به مدت یک ماه از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنید.

جمع بندی نهایی ما از مقاله امروز کاندوم استار این است که ماموپلاستی عملی است که عوارض و خطراتی دارد که باید ابتدا شخص زیر نظر پزشک آزمایش هایی را انجام دهد و به یک آمادگی برسد تا بتواند این عمل به خوبی انجام شود و پس از این عمل هم نباید به سرعت شبیه قبل زندگی روتین را ادامه دهید و باید زیر نظر پزشک دوران نقاهت خد را سپری کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

یک نظر در “کوچک کردن سینه خانم‌ها | ماموپلاستی

  1. Mona گفت:

    میشه مراکز معتبر و خوب برای ماموپلاستی رو هم معرفی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.