روانشناسی

10 نکته طلایی درباره رابطه جنسی

1- رابطه جنسی یكی از ابعاد مهم و حائز اهمیت ارتباطی بین هر زن و مردی می باشد ( بعد اقتصادی،بعد عاطفی ، بعد فكری، بعدجنسی)  و رابطه جنسی مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست كه خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند و از آن یاد نکنند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود به دلایل گوناگون و گاها بنا به ناآگاهی کامل خودشان كوتاهی می كنند.

روابط جنسی هیجان انگیز و صمیمانه می توانند روابط زناشویی را زنده، شاداب و کامیاب نگه دارند. شاید در یک زندگی زناشویی بلند مدت گاهی رابطه جنسی مثل سایر کارها یکنواخت شود، اما راه های بی شماری برای شعله ور کردن آتش روابط جنسی در هر سنی و با هر روحیه ای وجود دارد. با تعهد، ارتباط و اندکی خلاقیت در روابط تان می توانید به داشتن یک عمر رابطه جنسی فوق العاده با هم امیدوار باشید.

2- با ذوق و شوق با همسرتان انواع بازی های جنسی را تجربه کنید. مثلاً درباره پوزیشن رابطه جنسی یا نوع لباس ها یا محل رابطه خود قرعه بکشید و با ساختن چالش های زیبا و سرگرم کننده، باری دیگر جوانی را تجربه کنید. در این باره سرچ کنید. برای مثال در زمان های غیرمعمول و غیر عرف به همسرتان پیشنهاد رابطه کنید. مثلا اگر سال هاست که فقط در ساعات شب با هم رابطه دارید، یک روز بعد از ظهر، با پیشنهاد خود او را غافلگیر کنید. به طور کلی به این بیندیشید که چگونه می توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید . نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان یا بهتر است بگوییم خواسته هایتان و کار ها و اعمالی که باعث میشوند شما لذت بیشتری ببرید، را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور و همکاری همدیگر تجربه کنید.

رابطه جنسی خوب

3- در زندگی زناشویی، رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولا پس از تولد فرزندان رو به ناپدید شدن پیش می رود. همچنین برخلاف تصوراغلب مردم، این تنها مادران جدید نیستند که پس از زایمان دچار کاهش میل جنسی می شوند و اغلب خانم ها تصور می کنند که دیگر قدرت جذب کافی برای همسر خود را ندارند و دیگر برای او جذاب نیستند. طی سال اول پدران نیز تجربیات مشابهی را گزارش داده اند. سطح تستوسترون آنها حدودا یک سوم کاهش می یابد. علاوه بر این پدرانی که در زمینه مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می کنند، یک کاهش ۲۰ درصدی دیگر را نیز در این زمینه تجربه خواهند کرد.

4- اگر می خواهید وضعیت حیات جنسی خود و همسرتان را بهبود ببخشید، باید از تمرکز بر رابطه جنسی به عنوان هدفی نهایی در زندگی خود پرهیز کرده و به جای آن افزایش صمیمیت و همبستگی دلی را در دستور کار خود قرار دهید. حتی اگر نیاز شد با توافق یکدیگر و با رضایت طرفین، رابطه جنسی را برای مدت زمانی مشخص تعطیل کنید و سعی در توسعه ابعاد دیگر ارتباط خود با همسرتان داشته باشید. در واقع این صمیمیت است که می تواند یک زندگی مشترک را همیشه نجات دهد و به آن ارزشی دو چندان دهد و نه فقط صرف برقراری رابطه جنسی میان یک زوج.

5- به یاد داشته باشید که استفاده از ترياک، مواد نيروزا و سایر قرص ها هيچ اثر مثبتي بر روي رابطه جنسي ندارد و در آينده صدمات بزرگ و برگشت ناپذيري را سبب خواهد شد ، پس بهتر است هر مشکلي در معاشقه پيدا کرديد سريعاً به پزشک خود مراجعه کنید و موضوع را به طور کامل به ایشان اطلاع داده و درمان متناسب را در بر بگيريد. و هيچوقت رابطه جنسي را مسئله بي اهميت و بی ارزشی تلقي نکنيد.

6- یادتان باشد که رابطه جنسی يک نوع رفتار است ولي پانتوميم يا حرکت نمايشي به حساب نمی آید و ما بايد در رابطه جنسي هم ، از کلام و بيان خود هم استفاده کنيم و به طرف مقابلمان بگوييم و از او بشنويم که ما براي يک رابطه جنسي لذت بخش به چه چيزهایي نياز داريم و همينطور آنقدر شنونده خوبي باشيم که بفهميم مسائل زناشويي شوخي نيست و به صحبت ها و خواسته هاي طرف مقابلمون هم با گوش شنوا اهمیت دهیم و بتونيم آن ها را پذيرا باشيم.

صمیمیت در رابطه

7- ما نمی‌توانیم بار زیادی بر شریک یا همسرمان تحمیل کنیم: ما از آنها توقع داریم که تکیه‌گاه عاطفی، عاشق، دوست، همراه، رازدار و پشتیبان مادی ما باشند. وقتی در یکی از این زمینه‌ها کوتاهی می‌کنند، ما کل رابطه را زیر سؤال می‌بریم. گاهی خوب است بدانیم چه زمانی باید برای راهنمایی و نصیحت سراغ دوست یا یکی از اعضای خانواده برویم یا برای یافتن شانه‌ای برای گریستن، نه اینکه همه این وظایف را بر عهدهٔ شریک زندگی‌مان بگذاریم. همسر یا شریک زندگی شما مهم‌ترین رابطهٔ شماست اما تنها رابطه شما نیست.

8- کیفیت را هیمشه در نظر بگیرید !! “زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید” توصیه‌ای قدیمی اما بسیار خوب است. اجازه ندهید که رابطه‌تان به خرید کردن و خالی کردن سطل‌های زباله منحصر شود. زمان‌هایی را برای لذت بردن از با هم بودن‌تان کنار بگذارید و تجربه‌های هیجان‌ انگیز دو نفره را بسازید؛ شامی دلپذیر، رفتن به تماشای فیلم ، گذراندن صبح در تخت‌خواب. از آنجایی که به سختی می‌توان زمانی در برنامه‌های شلوغ دوستان خیلی گرفتار پیدا کرد، در این صورت بدک نیست یک قرار ثابت بین یکدیگر بگذارید، مثلاً سومین سه‌شنبهٔ هر ماه به صرف غذای محبوب‌تان یا برنامه‌ریزی برای سفر سالانه بپردازید.

9- خانمها معمولاً نگران رابطه جنسی در شب زفاف هستند. در شب اول زندگی مشترک مسائلی از قبیل : آیا اولین رابطه درد دارد؟ آیا خون ریزی دارد؟ و غیره در ذهن خانم ها وجود دارد.پس آقایان بدون توجه به خرافات شب زفاف و شب اول زندگی مشترك را به رضایت همسر خود اختصاص دهند و سعی نكنند با زور و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال كنند چه بسا همین مسئله عواقب وخیمی را در زندگی آینده آنها پیش می آورد(پس لذت برای شبهای دیگر و رضایت برای شب زفاف ) در برنامه قرار بگیرد.

10- ما با زوج‌های زیادی روبه رو بوده‌ام که بی‌علاقگی و نارضایتی یکی از زوجین از ‌رابطه‌ ‌جنسی‌ شان باعث جدایی آن ها شده است. البته شما هم ممکن است به فکر اینکار بیفتید. اما بدانید طلاق یا برقراری رابطه‌ جنسی با افرادی غیر از همسرتان، راه‌حل‌های مناسبی نیستند. درست است که عشق‌بازی با شخصی دیگر می‌تواند مشکلتان را حل کند، اما بدانید که در طولانی مدت مشکلات بیشتری نیز برایتان ایجاد خواهد کرد و باعث خراب‌شدن ازدواج‌تان و همبستگی بین تان هم می‌شود. حتی اگر ازدواج‌تان هم سالم باقی بماند، درد و رنجی که همسرتان از عشق‌بازی شما با کس دیگری متحمل می‌شود، بی‌اندازه است و هیچ وقت جبران نخواهد شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *