روانشناسی

9 نکته طلایی درباره رابطه جنسی

نکات زندگی مشترک

1- رابطه جنسی هم جزو یكی از یعد های ارتباطی بین زن و مرد می باشد( بعد اقتصادی،بعد عاطفی ، بعد فكری، بعدجنسی)  و نکته ای که باید بدانید این است که رابطه جنسی مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست و چیزی نیست که فکر کنید باید هیچ گاه از آن سخن نگفت یا آن را نادیده گرفت كه خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود كوتاهی می كنند و یا آموزش این موضوعات را غلط می دانند، اما در واقعیت این گونه نخواهد بود. با کاندوم استار در ادامه این مطلب همراه باشید تا نکاتی بسیار مهم درباره رابطه جنسی را با یکدیگر مرور کنیم.

روابط جنسی هیجان انگیز و صمیمانه می توانند روابط زناشویی را زنده و کامیاب نگه دارند. شاید در یک زندگی زناشویی بلند مدت گاهی رابطه جنسی یکنواخت شود، اما راه های زیادی برای شعله ور کردن آتش در روابط جنسی وجود دارد. با تعهد، ارتباط و اندکی خلاقیت  می توانید به داشتن یک عمر رابطه جنسی فوق العاده با هم امیدوار باشید و با این روش زندگی پر از آرامش و لذت را تجربه کنید.

2- تا به حال شده به فکر بازی با همسر خود بی افتید؟ اگر پاسخ شما نه یا خیر است بهتر است با همسرتان بازی های جنسی را تجربه کنید و از در کنار هم بودن لذت ببرید. مثلاً درباره پوزیشن رابطه جنسی یا نوع لباس ها یا محل رابطه قرعه بکشید. در این باره سرچ کنید تا بیشتر بدانید و آگاهانه تر عمل کنید. همچنین در زمان های غیرمعمول به همسرتان پیشنهاد رابطه کنید. مثلا اگر سال هاست که فقط در ساعات شب با هم رابطه دارید، یک روز بعد از ظهر او را غافلگیر کنید. به طور کلی به این بیندیشید که چگونه می توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید. نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان و فانتزی های ذهن تان را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور همدیگر تجربه کنید.

روابط زناشویی موفق

3- رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولا پس از تولد کودکان رو به زوال می گذارد. همچنین برخلاف تصور عام مردم باید بگوییم ، این تنها مادران جدید نیستند که پس از زایمان و متولد شدن فرزندشان دچار کاهش میل جنسی می شوند و اغلب شان تصور می کنند که دیگر جذابیت کافی برای همسر خود را ندارند. در طول مدت یک سال اول پدران نیز تجربیات مشابهی را گزارش داده اند. سطح تستوسترون آنها حدودا یک سوم کاهش می یابد. علاوه بر این پدرانی که در زمینه مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می کنند، یک کاهش ۲۰ درصدی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد؛ از این رو این کم شدن میل جنسی نشات گرفته از خستگی و مشغله زیاد نیز می تواند باشد.

4- اگر می خواهید خود و همسرتان حیات جنسی بهتری داشته باشید و به وضعیت حیات جنسی تان بهبود ببخشید، باید از تمرکز کردن بر رابطه جنسی به عنوان هدفی پایانی پرهیز کرده و به جای آن سعی تان را برای افزایش صمیمیت میان تان در دستور کارتان قرار دهید. حتی اگر نیاز است با توافق یکدیگر، رابطه جنسی را برای مدت زمانی مشخص تعطیل کرده و سعی در توسعه ابعاد مختلف ارتباط خود با همسرتان داشته باشید. در واقع این صمیمیت است که می تواند یک زندگی مشترک را نجات دهد و نه فقط صرف برقراری رابطه جنسی میان یک زوج و همبستر شدن با هم!.

5- استفاده از قرص و مواد انرژی زا و یا تریاک و … هیچ تاثییر مثبتی روی رابطه جنسی شما نمی گذارد، پس بهتر است درگیر این موارد نشوید چون عواقب و صدمات بسیار بدی خواهد داشت، پس هيچوقت رابطه جنسي را مسئله بي اهميت تلقي نکنيد و در صورتی که در معاشقه با همسرتان به مشکل برخورد کردید به پزشک مراجعه کنید.

6- رابطه جنسی يک نوع رفتار است ولي پانتوميم يا حرکت نمايشي نيست و ما بايد در رابطه جنسي هم ، از کلام و بيان استفاده کنيم و به طرف مقابلمان بگوييم و از او بشنويم که ما براي يک رابطه جنسي لذت بخش به چه چيزي نياز داريم و همينطور انقدر شنونده خوبي باشيم که بفهميم مسائل زناشويي شوخي نيست و به صحبت ها و خواسته هاي طرف مقابلمون هم با گوش شنوا دقت کنیم و بتونيم آن ها را پذيرا باشيم.

دقت کردن به حرف های شریک زندگی

7- ما نمی‌توانیم بار زیادی بر شریک یا همسرمان تحمیل کنیم: ما از آنها توقع داریم که تکیه‌گاه عاطفی، عاشق، دوست، همراه، رازدار و پشتیبان مادی ما باشند. وقتی در یکی از این زمینه‌ها کوتاهی می‌کنند، ما کل رابطه را زیر سؤال می‌بریم. گاهی خوب است بدانیم چه زمانی باید برای راهنمایی و نصیحت سراغ دوست یا یکی از اعضای خانواده برویم یا برای یافتن شانه‌ای برای گریستن، نه اینکه همه این وظایف را بر عهدهٔ شریک زندگی‌مان بگذاریم. همسر یا شریک زندگی شما مهم‌ترین رابطهٔ شماست اما تنها رابطهٔ شما نیست.

8- سعی کنید زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید” توصیه‌ای قدیمی اما بسیار خوب است. اجازه ندهید که رابطه‌تان به خرید کردن و خالی کردن سطل‌های زباله و چیز های روتین زندگی منحصر شود. زمان‌هایی را برای لذت بردن از با هم بودن‌تان کنار بگذارید و تجربه‌های هیجان‌انگیزی با هم داشته باشید؛مثل خوردن شامی دلپذیر با یکدیگر، گذراندن صبح در تخت‌خواب و…..

9- من با زوج‌های زیادی روبه رو بوده‌ام که بی‌علاقگی و نارضایتی یکی از زوجین از ‌رابطه‌ ‌جنسی‌ باعث جدایی شده است. البته شما هم ممکن است به فکر اینکار بیفتید. اما بدانید طلاق یا برقراری رابطه‌ جنسی با افرادی غیر از همسرتان، راه‌حل‌های مناسبی نیستند. درست است که عشق‌بازی با غیر می‌تواند مشکلتان را حل کند، اما بدانید که در طولانی مدت مشکلات بیشتری نیز برایتان ایجاد می‌کند و باعث خراب‌شدن ازدواج‌تان هم می‌شود. حتی اگر ازدواج‌تان هم سالم باقی بماند، درد و رنجی که همسرتان از عشق‌بازی شما با کس دیگری متحمل می‌شود، بی‌اندازه است و این کار واقعا از نگاه او نابخشودنی است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.