روانشناسی

4 راز سری در زندگی مشترک !

در ابتدا یادتان باشد در زندگی مشترک خود به حریم زندگی زناشویی پایبند باشید و هیچ کس را در آن راه ندهید. چرا که اگر مرتکب این اشتباه شوید، اولین درب خروج شما از زندگی عاشقانه تان باز خواهد شد. هر زوجی باید حواسش به مواردی در زندگی مشترک باشد که بسیار مهم است و اگر کنترل آنها از دستش خارج شود دچار عواقبی خواهد شد که بسیار خطرناک و حساس بوده است و دیگر در آن حالت پشیمانی سودی ندارد. این بار در مجله کاندوم استار قصد داریم تا 4 مورد مهم و اساسی زندگی زناشویی که مثل یک راز سری باید همیشه محفوظ باشد را توضیح دهیم.

1-مشکلات مالی

هیچ چیز اندازه ی مشکلات مالی ازدواج و زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اکثر مردم نمی خواهند اعتراف کنند که مشکل مالی دارند. اگرچه شکایت کردن از مشکلات مالی و درد و دل با دوستان وسوسه انگیز است اما سعی کنید آن را بین خودتان نگه دارید، زیرا باید بدانید آن ها نمی توانند کمک خاصی به شما بکنند و فقط در این صورت به نقطه ضعفی از شما دست یافته اند. به جای این کار بیهوده بهتر است، شما و همسرتان می توانید یک برنامه ی اقتصادی بدون دخالت و نظر دیگران برای خود تهیه کنید. هنگامی که به دوستانتان راجع به مشکلات مالی توضیح می دهید ممکن است مشکل به جای حل شدن بزرگتر شود و تبدیل به یک بحران شود. دکتر تری می گوید با همسرتان راجع به مشکلات مالی صحبت کنید این بهترین روش پیدا کردن راه حل است.

مشکلات مالی

2-عکس های خصوصی

بعضی ها نمی دانند که عکس ها ی شخصی نباید در خارج از خانواده پخش شوند حتی اگر خیلی جذاب و خوش اندام باشید، یا در آن عکس ها به طور ویژه ای به خودتان رسیده باشید و در استایل های به خصوصی قرار گرفته باشید بازهم نباید آنها را به غریبه ها نشان دهید باید مرز خاصی بین شما و همسرتان با بقیه افراد روی کره زمین قائل شوید.

عکس های خصوصی زندگی مشترک

3-رابطه زناشویی

اگر در رابطه ی زناشویی خود مشکل دارید یا یکی از طرفین رابطه نمی تواند به طور صددرصدی شخص مقابلش را راضی کند و به نیاز هایش پاسخ دهد؛ نباید آن را به دوستانتان بگویید. سعی کنید با آرامش آن مسئله را با همسرتان در میان بگذارید و یا به متخصص مراجعه کنید.

رابطه زناشویی در زندگی مشترک

4-جزئیات دعوای زن و شوهری

بحث و دعوا در یک زندگی مشترک گاهی پیش میاد. و این خاصیت زندگی مشترک است؛ به همین دلیل است که برای انتخاب شریک زندگی همیشه فاکتور تفاهم داشتن با یکدیگر اهمیت داشته است. چون تفاهم داشتن یعنی تحمل تفاوت ها ، پس بهترین کار این است که بدانیم چگونه با آن کنار بیاییم و مشکلات را حل کنیم و وقتی دعوا تمام می شود نیازی نیست آن را کش بدهیم و دائما آن موضوع را یاد آوری کنیم. این شامل صحبت کردن راجع به دعوا با دوستان و خانواده و یادآوری جزییاتش نیز می شود که نه تنها باعث ناراحتی دوباره ی شما می شود بلکه ممکن است خانواده و دوستان شما با نصیحت اشتباه باعث اختلاف بیشتر بین شما و همسرتان شوند. در واقع این یک راز است که باید حل شود اما فقط بین شما و همسرتان. همسرتان باید به شما اعتماد کند و رازهایش را به شما بگوید وقتی آن را با دوستانتان در اشتراک می گذارید بعید نیست که به گوش همسرتان برسد و باعث مشکلاتی شود که حتی پیش بینی نمی کردید و وضع بدتر از گذشته شود.

دعوای زن و شوهری

نتیجه نهایی ما از ذکر کردن موارد بالا این است که

راز همیشه هم چیز بدی به شمار نمی آید.آن ها را بین خودتان حفظ کنید و نگذارید استرس خارجی به آن دامن بزند. و به این ترتیب رابطه بین شما و همسرتان عمیق تر و دل انگیزتر می شود. دوستان و خانواده ی شما لازم نیست همه چیز را راجع به رابطه ی شما بدانند. بعضی چیز ها بهتر است ناگفته بمانند و هیچ وقت بیان نشود. این موضوع برای دو طرفی که در رابطه هستند فوق العاده بهتر است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.