دانستنی های جنسی

5 بهانه برای استفاده نکردن از کاندوم

کاندوم

شاید این جمله را هزاران بار شنیده یا دیده باشید که می گویند: از کاندوم استفاده کنید !! زیرا ثابت شده است که استفاده نکردن از کاندوم باعث انتقال بیماری‌های مقاربتی و همچنین بارداری ناخواسته می شود. اما آیا شما برای برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی تان همیشه از کاندوم استفاده می کنید؟

یک تحقیق از شرکت تروجان، برند شماره یک کاندوم در ایالات متحده آمریکا، در مورد تمایلات و رفتارها در میان افراد مختلف نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از زنان گفته‌اند که بدون کاندوم نمی‌توانند کاملاً از آمیزش لذت ببرند و شاید استفاده نکردن از کاندوم باعث میشود آن ها نتوانند مشارکت جنسی در هین رابطه داشته باشند. دلیل اصلی این اتفاق نگرانی از بابت انتقال بیماری و یا بارداری های ناخواسته است. از سوی دیگر ۸۰ درصد جامعه آماری گفته‌اند که استفاده از کاندوم بسیار حائز اهمیت است اما جالب است بدانید که ۴۱ درصد از همین‌ افراد هم در آخرین رابطه جنسی خود از کاندوم استفاده نکرده‌اند.

در این تحقیق به این موضوع اشاره شده است که تقریبا 40 درصد از افرادی که برای موقع آمیزش از کاندوم استفاده نمی کنند در مورد این مسئله با همسر خود صحبت نکرده‌اند.

از افرادی که در رابطه‌ای جدی به سر می‌بردند، 62 درصد پس از دو ماه برقراری رابطه جنسی استفاده از کاندوم را به کلی کنار گذاشتند و اکثرا در این مورد با هم حرفی نزده‌اند. این تحقیق وجود یک اشکال در جامعه جهانی را گوشزد می کند. ما در حالی که می‌دانیم بدون کاندوم تمام لذت را نخواهیم داشت و باید مدام استرس چیزهای مختلف را داشته باشیم اما به مرور از آن استفاده نمی‌کنیم. به نظر می‌رسد این یک اشکال در تعامل و گفتگو میان زوج ها است. زوج ها در صورتی که بتوانند به راحتی با هم صحبت کنند و تعامل خوبی بینشان ایجاد شود دیگر به این مشکل ها بر نخواهند خورد.

عوامل استفاده نکردن از کاندوم

معمولاً زوج‌ها در اوایل رابطه به استفاده از کاندوم پایبندی دارند. این پایبندی به مرور و با سکوت کم کم کنار گذاشته می‌شود. این در حالی است که برخلاف باور عمومی در حین آمیزش و بدون اینکه مرد متوجه شود ممکن است پیش‌آبی از وی ترشح شود که حامل اسپرم باردار کننده باشد.

استفاده نکردن از کاندوم امکان بارداری ناخواسته را افزایش می دهد.

بهترین راه این است که درباره این مسئله قدری بیشتر با شریک جنسی تان گفت و گو کنید. واقعا بهترین راه برای ادامه لذت بردن از آمیزش و حفظ ایمنی آن، تعامل در مورد استفاده از کاندوم است. از آنجا که معمولاً مردان باید کاندوم بخرند و این مسئله چندان برای همه راحت نیست و بعضی از آقایان از این موضوع خجالت می کشند اغلب قید خرید و استفاده از کاندوم را می زنند و جمله معروفی که سر زبان این دسته از آقایان است اینه که هر کاری بقیه میکنن من هم می کنم.

آقایان با این گفتن این جمله به جای غلبه به ترس خود و خرید راحت کاندوم از داروخانه ، راه پر خطری را انتخاب می کنند.

البته که این روزها، کار برای این دسته از آقایان کم رو و خجالتی هم هموارتر شده است. امروزه فروشگاه های اینترنتی خرید کاندوم و لوازم بهداشتی پروسه انتخاب و خرید کاندوم و انواع لوازم زناشویی را برای زوجین بسیار آسان کرده اند.

مشاجره برسر استفاده نکردن از کاندوم

از طرفی بعضی از آقایان که از وجود این فروشگاه های اینترنتی بی خبر هستن و تمایلی به خرید کاندوم از داروخانه ها هم ندارند شروع به بهانه آوردن می کنند و به دنبال راه فرار می گردند. ما به شما تعدادی از این بهانه ها را گوشزد کرده و جواب های منطقی برای پاسخ دادن به این بهانه ها را هم به شما می گوییم.

برای مثال از بهانه هایی که برای عدم استفاده از کاندوم توسط آقایان امکان دارد شنیده شود می توان به:

1- من نیازی به کاندوم ندارم چون سالم سالمم و هیچ بیماری ندارم

انتقال بیماری و بارداری ناخواسته هیچ ارتباطی به اینکه چقدر سالم و جوان و تناسب اندام دارید، ندارد. شاید به نظر بیاید که براحتی نمی‌توان بیمار شد یا باعث انتقال بیماری شد. اما در کشور پیشرفته‌ای چون انگلستان سالانه ۶۴۰ هزار بیماری یا عفونت مقاربتی ایجاد می‌شود. این آمار در کشور ما احتمالاً بیشتر است.

بهانه های استفاده نکردن از کاندوم

2- حوصله استفاده از کاندوم ندارم

اگر با چنین بهانه‌ای روبه رو شدید بهترین پاسخ این است که بگویید من هم حوصله رابطه جنسی را ندارم! قطعا حوصله برای پوشیدن کاندوم قطعاً از حوصله مورد نیاز برای مراجعه به انواع پزشک و مصرف دارو کمتر است.

3- میخواهم موقع آمیزش حس طبیعی داشته باشم

برقراری رابطه جنسی به همراه کاندوم می‌تواند کاملآً حس طبیعی بدهد.به شرطی که از کاندوم‌های با کیفیت و فوق العاده نازک و حساس استفاده کنید. بسیاری از مردان گزارش کرده‌اند که بهمراه کاندوم کنترل بیشتری بر انزال خود دارند و اینگونه رابطه بهتر و طولانی تری را تجربه کرده اند. استفاده از کاندوم‌های شفاف یا حسی و نازک به نگه داشتن احساس طبیعی کمک می‌کند.4- استفاده از کاندوم حس و حال آمیزش را بهم می‌زند

شاید برخی زمان لازم برای آماده کردن و استفاده از کاندوم را به نوعی پرت شدن حواس و در نتیجه بهم زدن حس و حال رابطه بدانند. حل کردن این مشکل معمولاً در دست زنان است. همیشه لازم نیست پوشیدن کاندوم کار مرد باشد. زن می‌تواند با ظرافت اینکار را بر عهده بگیرد و حس و حال بهتری در رابطه ایجاد کند.

5- خجالت می کشم کاندوم بخرم

با وجود فروشگاه های اینترنتی محصولات زناشویی این بهانه ها دیگر کارساز نیست. شما می توانید انواع کاندوم را از فروشگاه اینترنتی کاندوم استار که به صورت تخصصی روی فروش محصولات زناشویی فعالیت می کند خریداری کنید و درب منزل به صورت کاملا محرمانه تحویل بگیرید.

در پایان باید بگوییم فراموش نکنید که استفاده از کاندوم صددرصد به نفع طرفین در رابطه است و باعث میشود رابطه ایمن تر و لذت بخش تری را تجربه کنید، پس از این امر دوری نکنید و مراقب سلامتی خود و شریک جنسی تان باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *