آموزش, روانشناسی

5 کلید طلایی برای نزدیکی زوج ها

بعد از ازدواج

این روزها زوج هایی را می بینیم که با گذشت چندین سال از زندگی مشترک و رابطه شان امکان دارد یکنواختی و تکراری بودن رابطه را با تمام وجود احساس کنند؛ این اتفاق باعث می شود که به مرور از یکدیگر فاصله بگیرند. پیشنهاد ما برای این افراد این است که می توانید با استفاده از راهکارهای کم خرج و ساده راهی برای همفکری و همدلی در کنار یکدیگر پیدا کنید. شاید در گیر و دار این ماجرا و در خلل آن به سادگی به تفاهمی نسبی رسیدید یا حداقل اندکی شاد شدید.

همقدم شدن

1- با یکدیگر هم قدم شوید

از تاثییر به سزا راه رفتن با یکدیگر غافل نشوید، راه رفتن بهترین کار برای همدلی است. به خاطر بسپارید اغلب زوج‌هایی که با یکدیگر اختلاف دارند، ابتدا با فاصله از یکدیگر راه می‌روند، اما مدتی بعد ناخودآگاه دست یکدیگر را می‌گیرند و آن همدلی و عشق درونی شان آن ها را به سمت یکدیگر جذب می کند.

2- با یکدیگر هم بازی شوید

تفاوتی ندارد که هر کدام تان به چه نوعی از بازی علاقه مند هستید. بازی کلاسیک مانند شطرج دوست دارید یا بازی با کنسول های دیجیتالی. چیزی که مهم است این است که بدانید گاهی باید با یکدیگر همبازی شوید شاید یکی از شما نوعی از بازی را دوست داشته باشد که آن یکی نداشته باشد اما مهم این است که در هم بازی شدن گاهی بازی‌های مشترک به شدت روی شادی زوجین تاثییر می گذارد.

رابطه دوستی قبل از ازدواج درست یا غلط؟ >>

نامه نوشتن

3- برای یکدیگر یادداشت بگذارید

برای یکدیگر روی کاغذ یادداشت‌های محبت آمیز بنویسید و این یادداشت‌ها را روی آیینه، روی لپ تاپ، روی میز کار، داخل کیف یکدیگر و سایر جا‌هایی که جلوی چشم شریک زندگیتان خواهد بود قرار دهید. گاهی دور شدن از روش‌های مجازی و استفاده از همین روش‌های سنتی بسیار جذاب است.

4- کتابی را همزمان بخوانید

جالب است بدانید مطالعه همزمان یک کتاب یکی از موثرترین روش‌ها برای همدلی شماست، این کار شما را به سمت یکدیگر وا می دارد. علایق یکدیگر را به خوبی در نظر بگیرید و به این صورت کتابی را مشترکا انتخاب کنید و و هر روز بخش‌هایی از آن را بخوانید سپس درباره کتاب با یکدیگر صحبت کنید. این کار را می توانید با دیدن سریال هم انجام دهید.

ایجاد حس علاقه و ازدواج با همکار >>

5- باهم پخت و پز کنید

حتی اگر قرار است یک املت ساده بپزید، می‌توانید این کار را در کنار یکدیگر انجام دهید. همین روش می‌تواند در بسیاری از امور خانه حتی شستن و خشک کردن ظرف‌ها اجرا شود. کار کردن در کنار یکدیگر می‌تواند نتایجی بسیار مثبت روی همدلی شما داشته باشد. با یکیدیگر آشپزی کنید هر چند کم اما مفید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *