دانستنی های جنسی

7 علت اصلی بی میلی زنان به رابطه جنسی

بی میلی زنان

بی میلی زنان از شایع ترین اختلالات جنسی در میان خانم هاست که عوامل مختلفی در به وجود آمدن آن نقش دارند. بی میلی جنسی در زنان یکی از مسائل بسیار مهمی است که همانند زود انزالی و اختلال نعوظ در مردان ، می تواند رابطه زناشویی طرفین را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد.

طبق مطالعات علمی و تحقیقات میدانی ثابت شده است که یک سوم از زنان از نداشتن میل جنسی رنج می برند. مشکلات این دسته از خانم ها ترکیبی از زمینه های روانی و فیزیکی است که تنها با خوردن یک قرص حل نمی شود. ممکن است شما یا همسرتان نیز به این مشکل برخورده باشید یا از میل و برانگیختگی جنسی خود به دلایلی راضی نباشید. در این مقاله علمی از کاندوم استار سعی کردیم درباره 7 علت اصلی بی میلی زنان به برقراری رابطه زناشویی و درمان قطعی آن صحبت کنیم.

بی میلی زنان

عامل‌های مؤثر در بروز بی میلی جنسی در زنان

1- مشکلات جنسی مردان

مشکلات جنسی مردان مانند زود انزالی، اختلال نعوظ و… در رابطه زناشویی سبب بی میلی زنان برای برقراری رابطه جنسی می شود. در ضمن مردانی که از این مشکلات جنسی رنج می برند توانایی و مهارت های لازم را برای ایجاد یک رابطه جنسی ندارند و نمی توانند همسر خود را به خوبی ارضا کنند و همسر آن ها ارگاسم را هرگز تجربه نمی کند و به همین دلیل، در این موضوع بی تفاوت می شود و دچار بی میلی جنسی می گردد.

2- نگاه منفی از تصویر بدنی خود

یکی از عوامل بی میلی زنان به برقراری رابطه جنسی با همسرشان داشتن نگاه و دیدی منفی نسبت به تصویر بدنی خود، از نظر اندام برای همسرشان است. آن ها می پندارند که بدن شان جذابیت لازمه را ندارد و نمی تواند نیازهای همسرشان را برآورده سازند بنابراین نسبت به برقراری رابطه جنسی سرد می شوند.

نداشتن رابطه صمیمانه

3- نداشتن رابطه صمیمانه

خیلی از مواقع بی میلی جنسی در زنان به این علت ایجاد می شود که زن و شوهر به یکدیگر اهمیت نیم دهند و می توان گفت با یکدیگر رابطه صمیمانه ای ندارند و دچار ضعف کلامی، چشمی و لمسی و اختلافات زناشویی و عدم شناخت کافی نسبت به طرف مقابل شان و تفاوت های فیزیولوژیک بدن یکدیگر هستند. در این موارد زن ارگاسم را تجره نمی کند و مرد سریعا انزال می شود و به همین دلیل است که خانم ها با گذشت زمان نسبت به برقراری این نوع از رابطه جنسی بی میل می شوند.

4- بیماری‌های روانی

از دیگر مواردی است که باعث بی میلی جنسی در زنان می شود ، سابقه سوء استفاده هیجانی یا جنسی، ابتلا به بیماری های روانی مثل افسردگی و اضطراب، ترس از بارداری یا شنیده شدن صدا حین برقراری رابطه جنسی است، که این عوامل می تواند باعث بی میلی زن شود.

5- عوامل فیزیولوژیکی

از دیگر عوامل موثر در ایجاد بی میلی جنسی در زنان عوامل فیزیولوژیکی است مانند پایین بودن سطح تستوسترون، ابتلا به بیماری هایی مثل سوءتغذیه، تیرویید، دیابت، تنگی عروق و همچنین استفاده از قرص های ضدبارداری، ضدافسردگی، ضدفشارخون و شیردهی است؛ که همه این موارد می تواند بتعث بی میلی جنسی یک زن شود.

نگاه منفی

6- نگاه منفی نسبت به مسائل جنسی

عوامل فرهنگی و تربیتی باعث می شوند که زنان دید و نگرشی منفی نسبت به موضوعات جنسی داشته باشند و فعالیت جنسی را طوری گناه بدانند و نیازهای خود را به دلیل شرم و حیا، هیچ گاه مطرح نسازند.

چنین نگرش فکری منفی ای نسبت به مسائل جنسی، باعث می شود فرد حتی فکر کردن و خیال پردازی جنسی را نیز نوعی اقدام به گناه بداند و با توجه به اینکه مغز مهم ترین ارگان جنسی، می باشد و در رفتار جنسی نقش پر رنگی و به سزایی دارد ، میل ایجاد به برقراری رابطه کمتر به وجود می آید.

7- حواس پرتی

گاهی خانم ها به دلیل مشغله فراوان زندگی و کاری نمی توانند به خوبی روی این موضوع تمرکز پیدا کنند و از آن جایی که برقراری رابطه جنسی با همسر کاری بسیار مهم است و برای استحکام یافتن پایه های زندگی مشترک و ایجاد همدلی بیشتر این امر لازم است، این حواس پرتی باعث می شود بی میلی جنسی در زنان به وجود آید که این مورد بسیار قابل بحث و برسی می باشد. بهتر است خانم ها قدری از مشغله های خود دو شوند و بیشتر به فکر خود و رابطه شان باشند.

سرد مزاجی

رابطه مزاج ها با رابطه جنسی

افرادی که مزاج گرم و تر دارند تمایل و علاقه بیشتری برای انجام رابطه جنسی دارند در حالی که افرادی که مزاج آنها سرد به ویژه سرد و خشک است نیاز کمتری به رابطه جنسی دارند. اگر بی میلی جنسی یا کم بودن تمایل برای رابطه جنسی، به دلیل سوء مزاج باشد باید حتما درمان صورت بگیرد. در غیر اینصورت در رابطه تان با مشکل رو به رو خواهید شد.

همچنین پرهیز از رابطه جنسی به مدت طولانی، ترس از بارداری یا حاملگی، طرد شدن از جانب شریک جنسی هم می تواند از عوامب بی میلی زنان به رابطه جنسی به حساب بیاید.

نکته پایانی:

علت های بی‌میلی زنان (سرد مزاجی زنان) هر چه که باشد نیازمند بررسی و درمان به‌ موقع است. عدم علاقه جنسی در زن را به خوبی می‌توان با شناسایی و رفع علل زمینه‌ساز آن درمان کرد. نکته مهم در درمان عدم علاقه جنسی زنان این است که مبتلایان نباید خودسرانه به دارودرمانی اقدام کنند، زیرا علاوه بر عوارضی که این‌گونه داروها در صورت مصرفی ناآگاهانه و بی‌رویه دارند، گاه به علت بی‌توجهی به منشأ بی‌میلی جنسی بی‌اثر خواهند بود یا به‌صورت مقطعی اثر می‌کنند. نکته مهم دیگر این‌که فرد مبتلا به بی‌میلی جنسی نباید نسبت به این اختلال، بی‌توجه باشد زیرا ترک یا کاهش روابط زناشویی به علت این اختلال، شدت بی‌میلی جنسی را افزایش می‌دهد و فرد را در آینده به بحران‌های جدی در رابطه زناشویی دچار می‌کند.

امیدوارم با خواندن این مطلب توانسته باشید با علت های بی میلی جنسی خانم ها به خوبی آشنا شده باشید و بتوانید با انتخاب بهترین مسیر این مشکل تان را حل کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.